Důležitý úkol splněn, Slezan udolal houževnatý Frýdek-Místek

• středa 12. prosince 2012
  • Jan Šimek, Filip Lefenda

Opavští hokejisté v důležitém utkání o šest bodů dokázali na svém ledě porazit černého koně soutěže z Frýdku-Místku. Zápas se přitom nevyvíjel pro domácí soubor nejlépe, když po dvou brankách hostujícího mužstva prohrával. Vždy ale dokázal vyrovnat a díky brance veterána Zdeňka Pavelka z 58. minuty nakonec vydřel ze slezského derby tři body.

24. kolo, středa 12. 12. 2012

3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Frýdek-Místek

Branky a nahrávky: 16. Mosler, 38. Vlašánek (Tůma, Chalupa), 58. Pavelek (Chalupa, Wolf) - 12. Ovšák (Kopúň), 38. P. Slovák (Rozum). Rozhodčí: Šutara - Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 146. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Šafránek - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Chalupa.

Láníček - Ovšák, Ferenc, Škatula, Teper, Mamula, Měkýš, P. Slovák - Kelner, Rozum, Tomis, J. Sluštík, O. Sluštík, Gogolka, Štubňa, J. Slovák, Gajda, Čintala, Kopúň.

Utkání hrané v mrazivém počasí nepřilákalo do ochozů příliš mnoho diváků, hrálo se tak v hodně komorné atmosféře, což zřejmě z počátku duelu dolehlo také na aktéry obou celků. Na první vážnější šanci jsme si totiž museli počkat až do 11. minuty, kdy se do kotouče opřel Kukol a černá guma skončila s přispěním hostujícího brankáře Láníčka na brankové konstrukci. O minutu později už se měnilo skóre, bohužel na druhé straně. Kopún předal puk po vyhraném vhazování Milanu Ovšákovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. V 15. minutě mohlo být srovnáno. Signál domácích rozehrál Kukol, který našel dlouhým pasem na modré čáře Pavelka, ten však na Láníčka nevyzrál. O chvíli později to byl opět aktivní Kukol, kdo se snažil překonat Láníčka tvrdou dělovkou bez přípravy, ani on ale neuspěl. Skórovat se totiž povedlo až o minutu později Patriku Moslerovi, který si kolem mantinelu najel do útočného pásma a poslal kotouč za záda frýdeckého brankáře. V závěru třetiny dostala Opava možnost přesilové hry, v té se ale žádná vážnější šance nezrodila.

Prostřední perioda se opět rozjížděla jen velice pozvolna. Slezan mohl jít do vedení v dalších dvou přesilových hrách, ty ale opět využity nebyly. Krátce po polovině zápasu se na trestnou lavici poroučel domácí Mosler, ani Frýdek ale v přesilovkách nezářil. Vše podstatné se tak událo až na samém konci třetiny. Nejprve se ve 38. minutě dočkali hosté opětovného vedení. Stalo se tak poté, co Rozum našel na modré čáře Petra Slováka a ten se prosadil tvrdou bombou k tyči Šafránkovy brány. Po dvanácti vteřinách ale bylo opět srovnáno. Bleskovou odpověď domácích zařídil Radek Vlašánek, který usměrnil za Láníčkova záda Tůmův projektil.

Opavský Slezan se v poslední dvacetiminutovce dočkal opět několika her v početní výhodě, nedisciplinovanost soupeře dnes však nebyla náležitě trestána. Dobrou možnost měl při hře v plných počtech Chalupa, kotouč ale v odkryté části Láníčkovy klece neskončil. Rozuzlení tak přišlo opět až v samém závěru třetiny a v tomto případě i zápasu. Psala se 58. minuta a byl to Petr Chalupa, kdo vybojoval před brankou puk pro Zdenka Pavelka. Zkušený opavský hokejista si následně položil Láníčka a rozhodl o třech bodech pro Slezan! Pojistit vítězství mohl ještě v téže minutě Herman, který se dostal do samostatného brejku. Kotouč ale poslal přesně do míst, kde stál připravený Láníček. Frýdek si možnost na vyrovnání následně zhatil vlastním vyloučením, když svůj mančaft o nějaký závěrečný tlak připravil Gogolka. V přesilové hře se tak urodily ještě dvě možnosti domácího favorita. Měch adresoval přihrávku Černému, druhý jmenovaný ale puk za záda Láníčka neprocedil. V poslední minutě pak domácí hokejisté docílili po skrumáži před frýdeckou svatyní gólu, ten ale nemohl být pro posunutou bránu uznán. Vadit už to Opavským nemuselo, stav se totiž neměnil ani na druhé straně.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Zápas byl ve znamení soubojů našich útočníků s gólmanem Láníčkem. Jsem ovšem nespokojený s předvedenou hrou, takovým způsobem zkrátka hrát nemůžeme. Byli jsme nedůrazní, hráli jsme hodně po rozích a takto se za vítězstvím nejde. Tým jsme burcovali, abychom získali tři body silou vůle a jsem rád, že se nám to se štěstím podařilo. Posledních pět minut jsme navíc museli utkání dohrávat na dvě pětky, abychom zvýšili tlak na soupeře.