Fuks zachránil remízu

• sobota 19. listopadu 2005
  • Tomáš Kubánek

O p a v a - Až tři a půl minuty před koncem se Opavským podařilo definitivně srovnat skóre v zápase s Litvínovem. Do té doby po většinu střetnutí vedli hosté, kteří byli Slezanu přinejmenším vyrovnaným soupeřem. Domácí jakoby zapomněli svou tvořivou kombinační hru v kabině a marně hledali cestu za vyrovnáním. Naštěstí je vysvobodily dvě trefy Petra Fukse.

22. kolo, sobota 19. 11. 2005

3:3 (1:1, 1:2, 1:0)

HC Chemopetrol Litvínov

Branky: 18. Plachký (Kapsa, Kocián), 26. Fuks (Koloničný), 57. Fuks (Weiss, Chalupa) - 4. Salač (Kubát), 24. Rindoš (Závada), 25. Zíma (Diviš). Rozhodčí: Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10, navíc Krejčí a Martinka 10 min OT. Využití: 2:0. Diváci: 80.

Krejčí - Plachký, Huska, Kokavec, Fišera, Koloničný, Tichý - Weiss, Kříž, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Herman, Wolf, Černý, Macíček, Kapsa, Jurdič, Chalupa.

Husák - Polák, Lomička, Kubát, Chotaš, Martinka, Kuncl - Diviš, Vrtek, Rindoš, Kašták, Stehlík, Zíma, Salač, Heinisch, Závada.

Než se Slezané stačili rozkoukat, už v zápase s Litvínovem prohrávali. Postaral se o to ve 4. minutě Salač. Opava dostala příležitost k vyrovnání v 9. minutě v podobě přesilové hry, ale naložila s ní prachmizerně. To Chemici mohli své vedení navýšit, ale nevyřešili své přečíslení ideálně. V 18. minutě přišla chvíle Plachkého, který dvakrát ostře vypálil. Jeho druhá bomba sice mířila nad Husákovu branku, ale její strážce si puk nešťastně srazil lapačkou za svá záda - 1:1.

Do druhé části vstoupili aktivněji domácí, ale snahu zabrzdila chyba Koloničného na útočné modré. Ten sice nebezpečně vypálil, ale brankář střelu vyrazil až na Závadu, který svůj únik ještě gólem nezakončil, ovšem práci za něj dodělal Rindoš. Na rozdíl dvou branek zvýšil o chvíli později Zíma. Opavané se naštěstí rychle oklepali a v přesilové hře snížili. Dvakrát se Koloničný pokusil o stejnou fintu s objetím lehajícího bránicího hráče a napodruhé už mu to vyšlo, a tak jeho přihrávku před brankoviště mohl proměnit v gól Fuks. V 38. minutě Opavským zatrnulo. Po jednom z obranných zákroků Chemiků zůstal dlouho na ledě ležet Polok, z kluziště musel být odnesen na nosítkách. Slezanu se naskytla dvojnásobná přesilovka, jejíž sehrání však bylo velmi bezzubé.

Do poslední části vstoupili domácí s evidentní snahou vyrovnat, k čemuž jim měla dopomoci další početní výhoda, ale za její dvouminutové trvání si paradoxně litvínovský gólman ani nesáhl na puk. Ve 48. minutě mohlo být rozhodnuto, ale Chotašovu střelu do odkryté části branky Krejčí dravým skokem pohotově zlikvidoval. Na druhé straně se o změnu stavu pokoušel Koloničný, ale jeho pokusy mířily jen do Husákových betonů a nad bránu. Srovnat mohl také Weiss, ale před Husákem netrefil dobře skákající puk. Domácí se přece jen dočkali v 57. minutě. Fuks se vyháčkoval od mantinelu až mezi kruhy a střelou zápěstím vrátil na světelnou tabuli vyrovnaný stav a připsal na konto Opavy vydřený bod.

Marek Harazim (Opava): "Za bod jsme rádi, protože to bylo těžké utkání. Kluci si trochu mysleli, že to přijde samo, ale opak byl pravdou. Některé opory tým netáhly, další hráči z různých důvodů odpadli. Bod tedy berem."