Gól v prodloužení rozhodl o vítězství Liberce

• sobota 29. listopadu 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Opavští junioři nezvládli závěr zápasu a podlehli Tygrům z Liberce 3:4 po prodloužení. Vývoj zápasu byl vyrovnaný, Slezan sice v úvodu prohrával, brzy se ale vrátil do zápasu a nakonec to byl Liberec, který musel dotahovat. Ovšem branka, která padla minutu a půl před koncem hosty nabudila. V následném prodloužení vzal osud do svých rukou Vařecha a rozhodl o konečném vítězství Severočechů.

24. kolo, sobota 29. 11. 2008

3:4p (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

HC Bílí Tygři liberec

Branky a nahrávky: 15. Vítek (Mlýnek, Čavrk), 23. Žídek (Vlašánek, Mlýnek), 49. Vítek (Plánovský, Vitásek) - 14. Bulíř (Klíma, Vařecha), 26. Mulač (Drábek), 59. Liška, 61. Vařecha. Rozhodčí: Alka - Šimčík, Novotný. Vyloučení: 5:9, navíc Vitásek (OPA) 10 min. - Niko (LIB) 5 + DKU. Využití: 2:0. Diváci: 90. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4.

Trenčan - Sedláček, Žídek, Kysela, Vitásek, Plánovský, Martínek, Dohnal - Čavrk, Herman, Vlašánek, Vítek, Baďura, Mach, Božilov, Slanina, Mlýnek.

Sklíba - Drábek, Niko, Hataš, Hobza, Kulda, Mulač, Diviš, Sobotka, Janošík - Oppelt, Klíma, Varga, Vopálka, Skalický, Filippi, Vařecha, Jágr, Mizerík, Liška, Bulíř.

V zápase vyvolala rozruch až 15. minuta, kdy se hráč Tygrů Skalický ocitl sám před brankářem, v poslední chvíli jej ale z dobré pozice vytlačil vracející se obránce Žídek. Minutu nato se ale už skóre měnilo. Do volného prostoru před bránou Adama Trenčana si najel Bulíř a po rychlé přihrávce poslal hosty do vedení. Liberečtí hráči se neradovali dlouho, protože v 15. minutě bylo srovnáno zásluhou trefy Vítka. Tímto výsledkem také první třetina skončila.

Úvod druhé části vyšel Opavě dokonale. Na trestnou lavici šel za zdržování hry Niko a nabízenou přesilovou hru využil Žídek, který se trefil krásně do šibenice. Hosté opavskou obranu zlobili a každou nedůslednost a chybu potrestali. Ve 26. minutě vznikl před Trenčanem závar, obránce Mulač se zmocnil puku a nekompromisně zavěsil. V polovině utkání měli hosté možnost dostat se do vedení v přesilovce pět na tři. Nicméně početní výhoda nepřinesla Liberci vůbec nic. Rozhodnout měla tedy až poslední třetina.

Ve 46. minutě se nadechl k sólu Herman a vše musel řešit až pohotový zákrok Sklíby. Potom tvrdě narazil Hermana na mantinel Niko a zápas tímto zákrokem pro libereckého hráče skončil. V přesilové hře, dvacet sekund po jejím zahájení, poslal kotouč Plánovský kolegovi Vítkovi a ten přidal třetí gól. Několik chvil poté měl velkou šanci domácí Vlašánek, který ale z blafáku gólmana nepřekvapil.

Minutu a půl před koncem vznikla před opavskou svatyní nepřehledná situace, při které jeden z opavských hráčů posunul úmyslně bránu a bylo nařízeno trestné střílení. Kapitán Liška využil danou situaci na sto procent. Utkání dospělo do prodloužení. Po padesáti vteřinách hry projel jako nůž máslem opavskou obranou Vařecha a střelou nad lapačku rozhodl celý zápas.