Havířov otočil zápas a obral tak domácí juniory o všechny body

• čtvrtek 03. března 2011
  • Jan Schneider

Domácí mladíci dnes nestačili na hostující Havířov, když po velmi špatné druhé třetině pustili hosty do vedení, a ti už si v poslední periodě výsledek pohlídali. Slezan však vedl již 2:0 díky trefám Koschatzkého a Kysely. Havířov se ale nevzdal a díky skvělému obratu ve druhé třetině, si soustředěným výkonem došel pro vítězství, a odváží si tak domů všechny tři body.

59., čtvrtek 3. 3. 2011

3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Koschatzký (Pešut), 19. Kysela, 28. Lichý (Baďura) - 25. Mach (Pechanec), 31. Krause (Pechanec), 32. Mach, 36. Puffer (Dýrr, Jindřich). Rozhodčí: Přikryl - Rychlý, Novotný. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 118. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4 .

Novák (od 36. min. Plánovský) - Faksa, Kysela, Rypar, Žídek, Lichý, Dohnal - Havlíček, Procházka, Pešut, Vítek, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Seidler

Matoušek - Duda, Zientek, Teper, Lešiga, Jindřich, Čintala - Bálint, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Krause, Mach, Pasker, Dýrr

Opavští hráči v dnešním utkání přivítali na domácím ledě Havířov, a byli to právě oni, kteří v úvodních minutách udávali tempo zápasu. První vážnější šancí se prezentoval při přesilové hře domácí obránce Žídek, který prudce střílel z prostoru mezi kruhy po krásné přihrávce Džemly, bohužel jen těsně nad. Havířov toho v útočném snažení příliš nepředváděl a tak jako první udeřila Opava. V deváté minutě projel středním pásmem Koschatzký, na modré čáře se kličkou zbavil obránce, a poté prudkou střelou pod horní tyč dokončil svou individuální akci a poslal opavské do vedení. Havířov tento gól poněkud srazil a jeho hráči začali dělat chyby. Do šance se dostal Verlič, který však z těsné blízkosti v tísni nezamířil přesně a gólman hostů jeho pokus zlikvidoval, to běžela jedenáctá minuta zápasu. Další šance Slezanů přišla ve třinácté minutě, pěknou střelou z dobré pozice se blýskl Kysela, ale trefil jen havířovského brankáře do masky. Chvíle tohoto hráče však přišla dvě minuty před koncem první třetiny, kdy po sérii přihrávek dostal puk na modrou čáru, a prudkou střelou propálil vše včetně chumlu hráčů před bránou a zvýšil tak vedení Slezanů. Havířov ke konci třetiny předvedl jen další vyloučení, a tak první dějství skončilo nedohranou přesilovou hrou Opavy.

Druhé dějství se Opavě vůbec nevyvedlo, ale její hráči přitom nezačali vůbec zle. Již ve dvacátétřetí minutě po skvělé přihráce jednoho z beků ujížděl sám v oslabení Baďura, jako zakončení zvolil rychlou střelu, což nebylo dobré řešení a gólman Matoušek ji zneškodnil ramenem. O dvě minuty nato si i hosté vytvořili slušnou šanci Dýrr s Pufferem si šikovně vyměnili kotouč a druhý jmenovaný zakončoval, gólman Novák však byl připraven. Uplynulo asi jen třicet sekund a Havířov se již radoval naplno, Mach využil přihrávky Pechance a nedal brankáři domácích šanci. Po pár chvílích se už ale zase radovala Opava. Lichý prudkou střelou od modré, nadělal problémy Matouškovi, který jeho střelu vyrazil betonem jen do obránce před sebou a ten si puk srazil do vlastní sítě. Havířov se ale nepoložil a po ztrátě puku útočníků Opavy ujížděli hosté dva na jednoho a přihrávku Pechance zužitkoval rychlou střelou k tyči Krause. To však nebylo vše, hned o minutu později dal vyrovnávací branku Mach, který tak završil individuální akci. Opavští hráči pak zvýšili aktivitu, ve snaze opět se ujmout vedení, to jim ale příliš dlouho nevycházelo, protože Havířov v 36. minutě dokonal obrat v utkání. Puffer dostal od domácí obrany vcelku dost prostoru, sjel si k boku kluziště a lehkou střelou překonal Nováka, pro kterého to byl hodně laciný gól. Ihned po tomto gólu jej v brance nahradil Plánovský, a do konce třetiny už se nic výraznějšího neudálo.

Domácí hráči měli před posledním dějstvím jasný cíl, otočit nepříznivý stav. O to se pokoušel hned zezačátku třetiny Verlič, kterému puk přistrčil Havlíček. Prvně jmenovaný však už měl kotouč na dlouhou hůl a bekhendem zakončil jen slabě. Ve 44. minutě se v dobrém světle ukázal Seidler, ten se Rychlou stahovačkou zbavil beka, a bekhendem zakončil, bohužel pro domácí jen do brankáře Havířova. Po pár okamžicích se připomněli pro změnu i hosté, Sýre chytrou střelou však trefil jen levou tyč Plánovského branky. Pět minut před koncem hosté mohli pojistit svou výhru, po přihrávce Pechance mohl utkání rozhodnout Číp, ten však ale jen nechal vyniknout brankáře Opavy. Konec utkání provázela poněkud kreč na domácích hokejkách, nepomohla ani hra v power-play, když minutu před koncem domácí odvolali brankáře. Krom pár závarů a střel, jenž Matoušek v brance hostí zlikvidoval se ale už nic vážného nestalo a tak si hosté vezou do Havířova všechny tři body.

Kamil Konečný (trenér HC Slezan Opava):První třetina byla z naší strany ještě ucházející, jak výsledkem, tak i herně, měli jsme poměrně dost velkou převahu, bohužel dali jsme jenom dva góly. Od druhé třetiny byl výkon našeho mužstva velice podprůměrný, s malým nasazením u většiny hráčů, takže výsledek naprosto odpovídá tomu, co jsme předvedli, i když soupeř byl trošku šťastnější při těch brankách. Není to poprvé, co nechápu hráče, jak se postavili k utkání, byť teda mají pocit že se už o nic nehraje.

Martin Janeček (trenér HC AZ Havířov):Dnes jsme měli i trošičku štěstí zejména v té druhé třetině. My jsme špatně začali, dostali jsme takové dva slepené góly tečované. Do hry jsme se dostali až ve druhé třetině, kdy jsme začali být více přímočařejší, přestali jsme hledat složité přechody do útočného pásma a zjednodušili jsme naši hru a začali i střílet. Naštěstí nám to tam spadlo a zvítězili jsme. I přesto si ale myslím, že úroveň dnešního utkání byla oboustraně špatná.