JUN: Opava v Porubě po první třetině vedla, na body však nedosáhla

• pátek 23. října 2015
  • Vojtěch Konečný, Kateřina Juříková

Opavští junioři dobře vstoupili do dnešního utkání na ledě Poruby. Ve třinácté minutě se totiž dokázal prosadit Hlista a Slezan tak vedl. Druhou tercii už ovšem ovládli hráči RT TORAXU, jenž třemi góly v řadě otočili zápas. V poslední dvacetiminutovce byly k vidění celkem tři přesné zásahy, bohužel dva do opavské svatyně. Další zápas čeká naše juniory v neděli, to narazí na Frýdek-Místek.

8. kolo, pátek 23. 10. 2015

HC RT TORAX Poruba

5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Olšr (Gola P., Korec), 25. Gelnar (Štěpán), 31. Gola P., 42. Gola R., 54. Korec (Smrčka, Bartoň) – 13. Hlista (Rohovský), 51. Rousek (Rohovský). Rozhodčí: Trombík – Gančarčík, Vengřín. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Zavadil – Gola P., Štěpán, Gola R., Halška, Gelnar, Bialoň, Ščurek, Široký, Kropka, Bartoň, Olšr, Pěnčík, Smrčka, Hranoš, Korec, Kurnik, Stupka

Drnda – Rohovský, Slavík, Rubý, Krupa, Hlista, Hon, Pražák, Borunský, Rousek, Dreljuš, Cygal, Dyba, Klement, Kazimir, Blaževič

Domácí se od začátku utkání snažili držet v útočném pásmu. Jenomže Opavští si ihned všimli chyb, které dělala domácí obrana, a tak chtěli Porubu náležitě potrestat. Domácí mančaft měl několik příležitostí, nedokázal se prosadit ani po pokusu Bartoně, který se snažil dostat kotouč do brány z bezprostřední blízkosti.

Hosté, jak již bylo výše uvedeno, našli slabinu svého soupeře a neustále měli tendenci vystrkovat růžky. Jan Hlista si počkal u útočné modré a jakmile dostal puk na hůl, okamžitě se vydal na Zavadila. Ten jeho první nájezd neustál a puk skončil v bráně domácích. Další Hlistův únik již měl Zavadil prokouknutý. Únik byl jako přes kopírák, takže se porubskému gólmanovi snadněji reagovalo.

První třetina tak skončila 0:1, což byl zatím přívětivý výsledek pro domácí tým. Poruba vletěla do druhé části jako tajfun a vybojovala si pozici před Drndou. Ten podlehl Janu Olšrovi, který našel skulinu a nebál se puk vypálit, hned ve čtvrté minutě. Vzápětí, přesněji o 70 vteřin později, skóroval Jakub Gelnar. Ten na první dobrou neuspěl, ale neváhal a při další příležitosti se strefil do prázdného prostoru nad opavským strážcem.

Pár minut si Opava mohla oddechnout, ale problém v podobě chyb v obraně byl na straně domácích stále, a tak se není čemu divit, že se hosté snažili o další úniky. Zavadil byl však připraven a nenechal se vykličkovat. Jenomže i mistr tesař se někdy utne. Patrik Gola využil protihráčovi nepozornosti a vstřelil třetí gól. Osudový zlom v utkání, který mohl opět zamíchat kartami osudu, nastal v oslabení hostí. Rousek se dostal do brejku a nebýt opět pohotového Zavadila, stav mohl být snížen.

Domácí se snažili udržet Opavu od své klece co nejdál. Sice do poslední části utkání vstoupili s dvoubrankovým náskokem, ale výhru si chtěli ještě pojistit. Hostím zrovna dobíhala přesilová hra z předešlé třetiny, ovšem Robin Gola se dokázal prosmýknout mezi hráči a vstřelit Drndovi pořádnou pecku pod víko.

Opavští zjistili, že samostatné nájezdy na Zavadila nefungují, a tak se snažili přiblížit se ke kleci v hojnějším počtu, aby bylo možno dorážet z bezprostřední blízkosti. Toto úsilí se hostím vyplatilo. Hosté zatlačili svého soupeře k bráně, kde neustále pálili, nahrávali si a snažili se nějakým způsobem dostat puk do klece. Podařilo se to Tomáši Rouskovi ve chvíli, kdy se domácí obrana zasekla před bránou. Rouskova střela tak přesně trefila odkrytou klec. Rubý se pokusil také využít odkrytou klec, ale bohužel byl až moc k puku natažen a ke střele tak neměl ani dobré postavení.

Porubě nespadl kámen ze srdce ani při páté brance po střele Jana Korce. Hosté totiž nehodlali utkání opustit bez boje a i nadále podávali dobrý výkon. Zavadil tak měl co dělat, ale vše ustál až do konce celého utkání. Opava pro tentokrát nebyla lehkým soupeřem a dala Porubě pořádně zabrat. Hokejové štěstí však dopřálo body právě domácímu týmu.