JUN: Slezan podlehl Vsetínu

• sobota 06. října 2012
  • Filip Lefenda, Dominik Tobola

V 5. kole Ligy juniorů měřili juniorští hokejisté Slezanu Opava síly se Vsetínem. Hosté z Valašska šli do vedení hned v první minutě, domácí korigovali v desáté trefou Boubeníčka. Poté už však úřadovali na ledě pouze Vsetínští. Ti se dostali do vedení a svůj náskok si dokázali udržet až do konce zápasu. Opava tak podlehla na domácím ledě juniorce Vsetína 3:5. V dalším kole čeká na Slezan Hodonín, hraje se v neděli.

5. kolo, pátek 5. 10. 2012

3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

VHK ROBE Vsetín

Branky a nahrávky: 10. Boubeníček (Svoboda) 38. Gulda (Trčka), 55. Gulda (Havlíček) - 1. Štrbík (Daněk), 14. Tobola (Uchin), 32. Štrbík (Kývala), 53. Štrbík (Tobola), 60. Daněk (Štrbík). Rozhodčí: Klapetek - Hanzlík, Štěpán. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5.

Kober - Bendík, Soukal, Vrábel, Trčka, Vaněk, Hájek, Ježek, Boubeníček, Harazim, Březina, Havlíček, Cios, Chvěja, Gulda, Svoboda, Juráň, Štindl.

Kohn - Báchor, Valentík, Žák, Hradil, Vašíček, Koutský, Horák - Daněk, Štrbík, Kývala - Baroš, Tobola, Uchin - Gromus, Ondra, Koutník - Surý, Zvonek.

Souboj pátého kola Ligy juniorů začal okamžitou trefou do domácí svatyně, kterou po přihrávce Daňka vsítil střelou podél Koberova betonu Martin Štrbík. Branka však paradoxně pomohla domácímu Slezanu, jenž si chtěl před domácími diváky popravit reputaci. Předešlé dvě utkání na svém ledě vstřelili Opavané pouhé dvě branky. Tu třetí v pořadí dopřál svým spoluhráčům Boubeníček, který po důrazném napadání a nesoustředěnosti obránců doslova dobil za brankovou čáru. Poté byl k vidění velmi fyzický hokej. Ten přerušili Valaši ve 14. minutě. Pohlednou kombinaci předvedl Uchin s Tobolou. Druhý jmenovaný dostal od ruského forvarda nabito mezi kruhy a střelou pod beton nezaváhal. Do konce třetiny už si hosté náskok pohlídali a do kabin se tak šlo za stavu 2:1 pro Vsetín.

Druhá dvacetiminutovka se nesla z pohledu hostí v duchu velkých nepřesností. Nutno však podotknout, že Opavští navýšili důraz a agresivitu. Tu však přehnal jeden z domácích obránců na konci 33. minuty. Uchin se po pěkné kombinaci dostal do úniku a svou šikovností vybojoval pro svůj tým přesilovou hru. Tu zužitkovali Vsetínští asi po půl minutě jejího počátku. Kývala předvedl dravý útok po pravém křídle, po jehož zakončení se kotouč dostal až na hůl Štrbíka, pro kterého nebyl problém uklidit jej do sítě. Opět to však byli domácí, kteří se ihned po obdržené brance iniciovali směrem vpřed. Odměnou jim bylo vhazování v 38. minutě po pravici Kohna. Svoboda jej čistě vyhrál a okamžitě zakončující Gulda mohl slavit úspěch a také snížení na 2:3. Tento stav svítil na tabuli i po siréně oznamující konec druhé třetiny.

Do posledního dějství šli Valaši s jediným cílem a to uhrát vítězství za každou cenu. "Řekli jsme si, že budeme bránit na dvě stě procent. Že když nedostaneme branku, tak nemůžeme prohrát. Podařilo se a myslím, že vezeme velmi cenné tři body", liboval si po utkání kapitán Daněk. Valaši hráli, co potřebovali. Avšak přišla 52. minuta a komplikace v podobě oslabení. Ale jak se říká, všechno není tak zlé, jak to vypadá. Přišla akce, kterou vyhozením po mantinelu načal Báchor. Puk zachytil na modré čáře Tobola, který si všiml najíždějícího a dnes ve velké pohodě hrajícího Štrbíka a vyslal ho do úniku. Ten ještě odchovanec VHK neproměnil, ale následný výjezd zpoza branky již skončil za Koberem. Ovšem hosté se ani napotřetí nepoučili a dvě minuty po vstřeleném gólu vytahoval kotouč ze sítě pro změnu Kohn. Gulda se rozjel napříč celým hřištěm a nedal střelou hostujícímu brankáři žádnou šanci. Poté tedy přišel na řadu heroický závěr, který si Valaši již pohlídali, ba co více v poslední vteřině pečetil vítězství do prázdné svatyně Daněk. Hosté tak drží již pětizápasovou šňůru bez prohry a sluní se na prvním místě Ligy juniorů.