Jestřábi vyloupili hnízdo opavského Slezanu

• středa 22. prosince 2010
  • Jan Šimek, Daniel Bartonec

V posledním utkání v tomto roce se opavští hokejisté pokusili zabojovat o pozici v elitní šestici soutěže, to se jim však po dramatickém zápase nakonec nepovedlo. Opavští sice v utkání již dvakrát vedli, ale Jestřábi dokázali v obou případech skóre vyrovnat. Zápas tak pokračoval až do samostatných nájezdů, ve kterých byli šťastnější hosté a na své konto si připisují dva body.

28. kolo, středa 22. 12. 2010

2:3sn (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 4. Bednárek (Měch, Kocián), 22. Černý (Grofek, Tichý) - 13. Kryl (Coufal, Doseděl), 54. Žajgla (Čuřík, Duba), 65. Kryl. Rozhodčí: Jeřábek - Barteček, Fiala. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 850. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.

Trenčan - Kukol, Tichý, Dohnal, Bednárek, Vrabel, Vitásek - Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek "C", Herman, Mlýnek, Tůma

Slovák - Paška, Halouska, Peštulka, Jedlička, Doseděl, Kolibár - Šimo, Duba, Šebek D., Žajgla, Meidl, Čuřík, Coufal, Šebek P., Kryl, Matoušek, Straněl

Do zápasu vstoupila velice dobře domácí Opava. Již ve 4. minutě vyzval Měch ke skórování Bednárka, jež střelou k levé tyčce nedal prostějovskému gólmanovi šanci – 1:0. O minutu později mohl domácí náskok pojistit Grofek, ale samostatný únik nedokončil do zdárného konce. Ve 13. minutě se ovšem podařilo hostujícím Jestřábům vyrovnat. Nejdříve Kryl nepochopitelně netrefil prázdnou branku, o pár vteřin později již však Trenčan lovil puk ze své sítě. Po perfektní přihrávce Duby právě Kryl napravil své zaváhání a bez problémů vyrovnal – 1:1. Těsně před první sirénou mohl poslat domácí do vedení opět Grofek, ale také tentokrát zklamal. Po první třetině tak platil nerozhodný stav 1:1.

Nástup do prostřední třetiny byl pro Slezan jako ze snu. Již ve 22. minutě našel Grofek dobře postaveného Lukáše Černého, který bez problémů zasunul kotouč za brankovou čáru hostující svatyně. Následně se však domácí dostali do hluboké defenzivy. Prostějov měl hned dvě dlouhé přesilovky 5 na 3, ale ani jednu z nich nedokázal využít. Opavští se ve třech velice dobře bránili a Trenčan byl téměř bez práce. Svěřenci kouče Suchánka se k pořádnému ohrožení hostující svatyně dostali až minutu před koncem druhé třetiny. Kocián ovšem po přihrávce Grofka v gólové situaci zklamal. Přesto Slezan po dvou třetinách vedl 2:1.

Poslední třetina začala opatrným hokejem. V první větší šanci této dvacetiminutovky se objevil v 50. minutě Kryl, proti němuž však vytáhl fantastický zákrok Trenčan. V 54. minutě se však Jestřábům již podařilo podruhé v zápase srovnat, když Žajgla přesně trefil víko opavské svatyně. O vítězi se v řádné hrací době nerozhodlo, proto se následovalo prodloužení.

V něm se oba dva celky zaměřily především na obrannou fázi s cílem neudělat chybu a tedy neinkasovat. O vítězi tak rozhodly až samostatné nájezdy. V nich se větší štěstí přiklonilo k hostům, jejichž rozhodující gól vstřelil Martin Kryl a zajistil tak svému celku dva body. Opava si na své konto připisuje bod pouze jeden.

Karel Suchánek (trenér HC Slezan Opava):

Nám se povedla zejména první třetina, kdy jsme měli herní převahu, vytvořili jsme si také daleko více šancí než soupeř, bohužel jsme je však nedokázali proměnit. Poté Prostějov srovnal na 1:1 a od té doby to byl na ledě hlavně boj. V nájezdech pak byli lepší hosté, takže si dnes odvážejí dva body.

Petr Zachar (trenér LHK Jestřábi Prostějov):

Já si myslím, že to bylo zajímavé, dramatické utkání z obou stran. Na můj vkus bylo hodně vyloučených na obou stranách. Tresty byly podle mě někdy až zbytečné, ale takový je prostě hokej. My jsme dokázali vyhrát po samostatných nájezdech, za což jsme získali dva body, takže z tohoto pohledu jsme spokojení.