Junioři Slezanu nestačili ani na Havířov

• pátek 09. října 2009
  • Matouš Pepřík

Opavští junioři se trápili v zápase s Havířovem. Ten potvrdil své kvality a brzy se dostal do vedení. Domácí hráli v úvodu hodně přesilovek, ale ani to jim nepomohlo v cestě za vítěztvím. Když ve druhém dějství ztráceli na soupeře již čtyři branky, bylo o výsledku rozhodnuto. V poslední části se jejich hra sice trochu zlepšila, ale stačilo to jen na výsledek 1:4.

12. kolo, pátek 9. 10. 2009

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 46. Herman (Džemla) - 2. Haas (Zientek, Pechanec), 31. Skočovský (Říčka), 35. Protajensa (Pechanec, Klimša), 36. Klimša (Říčka, Šurin). Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Machovský - Faksa, Rýpar, Plánovský, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal, Trčka, Herman, Novák, Vitek, Koschatský, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Strmeň - Duda, Zientek, Skočovský, Kopel, Šurin, Marek, Jindřich, Matějček, Pechanec, Bartoš, Protasenja, Říčka, Klimša, Haas, Křivohlávek, Chaloupka

Opava opět prohrála, tentokrát s Havířovem. Domácí se na ledu ani nestačili rozkoukat a už ve druhé minutě prohrávali zásluhou Haase, který v přesilovce šikovně střelou nad lapačku překonal gólmana Machovského. Poté měl také Slezan, a to hned několikrát početní výhodu. Tady však nastalo velké trápení. Domácí se nedokázali prosadit před brankou soupeře a jen výjimečně musel brankář Strmeň zasahovat.

Druhé dějství přineslo další branky v opavské síti. V polovině utkání si brankáře vychutnal střelou z mezikruží Skočovský. Chvíli na to střelou za bezprostřední blízkosti navyšoval náskok Panterů Protajensa a čtvrtý gól vsítil do horního rožku Klimša. O vítěztví hostů tak bylo rozhodnuto.

Snaha Slezanu byla vidět až v závěrečné části zápasu. Domácí se tlačili dopředu, dokázali si vytvořit i několik slušných šancí. Čisté konto hostujícímu gólmanovi zkazil až Herman, který po krásné přihrávce Džemly puk přiklepl do branky. Upravil tak stav utkání na konečných 1:4.

Karel Suchánek (Opava): Nepovedl se nám začátek. Zase jsme hned v úvodu inkasovali. Myslím, že za výsledek mohla hlavně nemohoucnost našich útočníků, napočítal jsme několik šancí, kdy jsme jeli dva na jednoho a nedokázali jsme toho využít.