Junioři deklasovali Porubu 11:4

• pátek 23. října 2009
  • Jan Šimek

O p a v a - V dnešním utkání 16. kola NOEN Extraligy juniorů zavítala na opavský led Poruba, krčící se na dně extraligové tabulky, dobře si nevedla ani zde, když prohrála vysoko 11:4. Slezan vládnul na ledě od začátku do konce utkání, dokázal si vypracovat dokonce náskok 8:0! Poté sice na chvíli polevil a "nechal" hosty snížit na 8:3, ale to bylo ze strany Poruby téměř vše. Opavští junioři kontrolovali průběh zápasu a v exhibičním tempu dokráčeli k vítězství.

16. kolo, pátek 23. 10. 2009

11:4 (5:0, 4:3, 2:1)

HC VOKD Poruba

Branky a nahrávky: 1. Džemla (Mlýnek), 4. Plánovský (Herman, Vitásek), 11. Novák (Vitek), 15. Mlýnek (Vitek, Vitásek), 18. Mlýnek (Herman), 21. Mlýnek (Vitásek, Plánovský), 23. Slanina (Kukla), 24. Džemla (Herman), 9. Koschatzký (Vitek), 44. Džemla (Vitásek, Plánovský), 53. Baďura (Verlič, Kukla) - 30. Voznica (Motyka), 34. Vaněk , 36. Barčák (Vaněk), 45. Vaněk (Barčák, Zuber). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 8:0, 8:3, 10:4, 11:4.

Machovský (Trenčan) - Rýpar, Plánovský, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Hanuska (15. Čížek)(24.Hanuska) - Špok, Lužný, Poláček, Mládenka, Peslar - Procházka, Ružbašan, Zuber, Vaněk, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Motyka, Bystroň

Slezan zahájil první třetinu drtivým tlakem, který si udržel po celou dobu jejího trvání, první branku vstřelil hned po 37 sekundách Džemla, opavský tlak však pokračoval i nadále, když se v krátkém časovém sledu prosadili Plánovský s Novákem, poté se tempo hry na chvilku zpomalilo, ale v 15. minutě se v oslabení trefil kapitán domácích juniorů Mlýnek. O tři minuty později tentýž hráč vstřelil svou druhou branku v dnešním utkání a upravil tak stav na 5:0 pro domácí Slezan.

Ve druhé třetině začla Opava hrát opět velmi aktivně, a hned po 4. minutách zvýšila své vedení na 7:0, když se postupně prosadili Mlýnek, který si tímto gólem zkompletoval hattrick, Slanina a Džemla. Slezan poté polevil v koncentraci a dovolil Porubě třikrát za sebou skórovat. Stav utkání po druhé fázi tak byl 9:3.

V poslední třetině se Slezan prosadil v 44. minutě zásluhou Džemly, který tak po vzoru kapitána Mlýnka, zaokrouhlil svůj gólový účet také na tři branky. Poruba potom snížila, když do branky domácích dorážel volný Vaněk. Chvíli poté upravil na konečných 11:4 opavský Baďura. Hra se pak začala kouskouvat častým vylučováním na obou stranách a strhla se i menší potyčka, nic důležitého se už nestalo a tak si junioři Slezanu připisují hladké, ale důležité vítězství.

Roman Vaněk (asistent, HC Slezan Opava):

Do zápasu jsme vstoupili skvěle, dobře jsme bruslili, dařily se nám přihrávky, rychle jsme si vytvořili vysoký náskok 5:0. V další fázi střetnutí jsme přidali další tři branky, potom jsme sice polevili v koncentraci, kdy jsme nechali Porubě prostor několikrát skórovat, ale i přesto jsme zápas bez problémů dotáhli do vítězného konce. Za vítězství jsme rádi a doufáme, že se nám podaří bodovat i zítra ve Zlíně, přestože budeme hrát bez dvou našich obránců, kteří nastoupí v neděli za muže.