Junioři dlouho ve Vsetíně pomýšleli na výhru, nakonec brali bod

• pátek 22. září 2006
  • Jaroslav Šindelář, Petr Vychopeň

V s e t í n - Ve značně zdecimované sestavě nastoupili opavští junioři na led lídra ze Vsetína. Přesto se statečně drželi. Díky dvěma trefám Robina Gebauera se dostala brzy do vedení, a přestože Vsetín zápas otočil, Opava dokázala srovnat, ale šance na výhru do konce zápasu ani v prodloužení nezúročila. Jediný nájezd proměnil vsetínský Podešva, a Opava si tak odvezla jeden bod. Kromě Gebauera se dařilo také Radkovi Vlašánkovi, který přihrál na tři branky.

6. kolo, čtvrtek 21. 9. 2006

VHK ROBE Vsetín

5:4sn (2:2, 2:1, 0:1 -1:0)

Branky a nahrávky: 12. Švaňhal, 20. Fabián (Hrňa), 27. Knebl, 34. Šupák (Podešva) , rozhodující sam. nájezd Podešva - 6. Gebauer (Gulda, Vlášánek), 8. Gebauer (Vlášánek), 33. Havlíček (Wolf), 47. Plachký (Vlášánek) . Rozhodčí: Klimecký - Macík, Šachr. Vyloučení: 10:11. Diváci: 160.

Verlič - Fabián, Stříteský, Mikulaštík, Kapr, Farda - Haschka, Knebl, Podešva, Hrňa, Freiberg, Plachtovič, Navrátil, Šupák, Švaňhal, Vrdlovec.

Vašíček (27.Vašut) - Vrabel, Dalecký, Plachký, Čermák, Gulda, Tichý - Wolf, Blaga, Kocián - Havlíček, Gebauer, Vlašánek - Halasz, Mlýnek, Jurdič.

Petr Vychopeň - První třetina zápasu proti Opavě přinesla divákům rychlou hru plnou šancí na obou stranách. Hře nechyběly ani branky. O tu první se v 6. minutě postaral Gebauer. Po přihrávce Guldy vystřelil od modré čáry a puk se zastavil až o síť za zády Verliče. Hosté tak využili svou přesilovku. O necelé dvě minuty později zvyšoval náskok Opavy znovu Gebauer a znovu v početní výhodě. Po skvělé nahrávce od Vlašánka dorazil puk téměř do prázdné brány. Vsetínští se ale vzchopili. Začali lépe bruslit a hrát více do těla, což přineslo brankovou radost. Ve 12. minutě se individuálně prosadil Švaňhal a dal tím zelenožlutým šanci na zvrácení zápasu. Za stavu 1:2 pro hosty se hrálo velmi aktivně a hra se přelévala ze strany na stranu. Za Opavu neměl daleko k brance Tichý. Jeho razantní střely od modré čáry se pro Valachy ukázaly jako hodně problémové. Za domácí se mohl radovat Freiberg. Jeho sólo, při kterém projel téměř celé hřiště, ztroskotalo na Vašíčkovi. Ve 20. minutě ale gólman hostů přece jenom kapituloval. Hrňa adresoval přihrávku Fabiánovi a jeho střela proklouzla až do brány.

Ze začátku druhé třetiny se Vsetínští nechali opět vyloučit. Tentokrát si ale hosté nevytvořili takový tlak, jako tomu bylo v části první. BYlo tomu přesně naopak, v oslabení ujel obraně Opavy domácí Freiberg. Jeho střela se ale neujala a otřela se jen o boční síť. Své růžky ale Opavští vystrčili o chvíli později. Na jednoho bránícího hráče najížděli hned dva Slezané – Havlíček a Kocián. První jmenovaný tuto situaci vyřešil střelou, kterou nakonec zneškodnil Verlič. Hosté se neustále tlačili dopředu, ale chybělo jim více štěstí v koncovce. Dokonalý obrat zápasu nakonec potvrdil domácí Knebl. Svou střelou z mezikruží poslal Vsetín do vedení. Po téhle brance Opava vystřídala brankáře, Vašíčka nahradil Vašut. Hra se uklidnila až do 33. minuty. Valaši uzamkli hosty do jejich obranného pásma a rychlými přihrávkami motali obráncům hlavy. Všechno vyústilo až ke příležitosti kapitána zelenožlutých Navrátila, který si řekl o jednu z přihrávek. Z výhodného místa ale nakonec netrefil odkrytou část Vašutovy svatyně. Hned z protiútoku se radovali hosté. Rychlému úprku z obranného pásma až na Verliče zavelel Wolf. Když se dostal až před brankaře domácích, nahrál Havlíčkovi a ten propasíroval puk až za brankovou čáru.

Vyrovnaný stav zápasu nevydržel ani půl minuty. V čase 33:16 odpověděli Vsetínští. Po asistenci Podešvy se z bezprostřední blízkosti trefil Šupák. Stav utkání tak znovu nahrával do karet domácímu celku. Do konce druhé třetiny už skóre zůstalo stejné, ale šancí neubylo. Po špatném střídaní se sám na Verliče řítil opavský Vlašánek. Jeho šanci zmařila slovinská naděje ve vsetínských službách. Řada se dostala i na Vsetín. Nechybělo moc a mohl se radovat z gólu Freiberg. Tentokrát nastřelil horní tyč. V závěru se naskytla dobrá příležitost pro domácí v podobě minutové přesilovky pěti proti třem. Hosté se ale s přehledem ubránili, a do třetí třetiny se tak vstupovalo za stavu 4:3 pro Vsetín.

Jak se nakonec ukázalo, tak ani poslední dvacetiminutovka nerozhodla o vítězi. V 46. minutě mohli Slezané srovnat stav. Po závaru před domácím golmanem, se nakonec puk ocitl u brankové čáry. Rozhodčí vše viděl, a přestože se hosté začali radovat z branky, hra pokračovala. Opavští se přece jenom dočkali. Ve 47. minutě si přesný zásah připsal Plachký. Třetí bod za třetí asistenci si připsal opavský Vlašánek. Do vedení ještě hosty mohl poslat Wolf, když vystihl nahrávku vsetínské obrany a jel naproti Verličovi. Nakonec byl jeho únik zastaven Fabiánovou holí, která Wolfa zasáhla do obličeje a nešetrně ho poslala k zemi. Svou výhodu jednoho hráče v poli Slezané nevyužili a celá třetina se dohrávala v poklidu - daleko od obou branek. Ani jedno mužstvo nechtělo ztratit jistotu jednoho bodu, a tak se dostalo až na prodloužení.

V prodloužení měly oba týmy jednu velkou šanci. Nejprve se mohl radovat opavský Kocián. Jeho tvrdou střelu z mezikruží nakonec vsetínský mág odrazil do bezpečí svým betonem, a zažehnal tak nebezpečí. Na druhé straně mohl zápas rozhodnout agilní Fabián. Tomu se ovšem nepodařilo trefit odkrytý koutek u tyčky Vašuta. Ani po prodloužení zápas nedospěl k výhře některého z týmu, a tak na řadu přišly nájezdy.

Za Vsetín jel Podešva, Navrátil a Knebl. Trenér Opavy si vybral Havlíčka, Vlašánka a Jurdiče. Ze šesti nájezdů, které jsme viděli, měl jenom jeden gólový konec. Byl to nájezd vsetínského Podešvy, který svou kličkou rozhodl zápas a zajistil pro Valachy druhý bod.