Junioři konečně vyhráli a dostali se na páté místo

• sobota 28. ledna 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Po třech prohrách v řadě a s pouhými dvěma vstřelenými brankami na kontě nastoupili opavští junioři do poslední fáze základní části. Navíc do ní nastoupili s tím vědomím, že zbytečně ztratili svůj dřívější náskok na soupeře v boji o playoff, a teď už šlo do tuhého, protože už je čekalo pouhých devět zápasů, kde si nesměli dovolit chybovat. První překážkou na cestě k vyřazovacím bojům byla Olomouc, která měla před zápasem na Slezan náskok pouhých pěti bodů. Kdo čekal, že Opava naváže na svou sérii prohraných zápasů, se mýlil. Slezané do svého soupeře od začátku bušili, a proto se radovali záhy z vedení. I ve druhé třetině zahájili domácí lépe, z čehož vyústilo dvoubrankové vedení. Hosté ale do konce třetiny snížili a v 54. minutě dokonce vyrovnali. Minutu před koncem však na sebe vzal odpovědnost Lukáš Černý, který v zápase přihrával na oba góly Jana Weisse, a rozhodl o tom, že oba body zůstanou Opavě. Slezan se tak dostal na páté místo před Ytong, který má v tabulce stejně bodů, navíc za sebou o bod nechal Havířov a Zlín. Další důležitý zápas sehraje Opava v sobotu na ledě Komety Brno, která je sice poslední, ale body potřebuje stejně tak, protože bojuje o udržení s ostravskou Sarezou.

39. kolo, čtvrtek 26. 1. 2006

3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

HC Olomouc

Branky: 8. Weiss (Černý), 23. Weiss (Černý, Koloničný), 59. Černý (Huska) - 39. Venkrbec, 54. Frieb (Bradáč, Luňák). Rozhodčí: Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 25:20.

Krejčí - Kokavec, Koloničný, Vrabel, Tichý, Plachký, Huska, Trefil - Weiss, Chalupa, Černý - Wolf, Kříž, Tůma - Herman, Polok, Kocián - Blaga.

Adamec - Bradáč, Janáček, Křesina, Ondrušek, Paška, Plch, Rajnoha M., Ryšánek - Bártek, Frieb, Handl, Klimovič, Kovalovský, Luňák, Rajnoha K., Rak, Venkrbec, Šula.