Junioři neuspěli ani v Třinci

• sobota 19. září 2009
  • Růžena Raszková, Filip Lefenda

Tento týden juniorům Slezanu vůbec nevyšel. Nejprve podlehli v pátek na svém ledě Orlům ze Znojma poměrem 2:10, aby den na to prohráli také v Třinci. Tomu navíc nevstřelili ani branku a odešli tak z ledu poraženi v poměru 2:0. Další zápas čeká na Slezany již toto pondělí, kdy na svém ledě přivítají úřadujícího mistra z Vítkovic.

4. kolo, sobota 19. 9. 2009

HC Oceláři Třinec

2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. Mičulka (Bajtek), 40. Špaček (Palička). Rozhodčí: Trombík - Fiala, Barteček. Vyloučení: 9:7 . Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 434 . Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 2:0.

Raszka - Rajnoch, Gottwald, Kaďorkek, Špaček, Toman J., Pavlík, Chvostek F. - Hegyi, Mičulka, Bajtek, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Martyčák, Palička, Toman M., Potoček, Hamrozi

Trenčan - Kysela, Rypar, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Vlašánek, Baďura,Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Třinečtní mladíci již první dvacetiminutovku se snažili odčinit včerejší debakl s Havířovem. Byli aktivnějšími hráči na ledě. Ve čtvrté minutě si nechal ujet Špaček opavského Nováka, Raszka si ho ale pohlídal. Třinec nevyužil dvě přesilovky, naopak ve vlastním oslabení Lukáš Mičulka ujel až k opavské bráně. První jeho pokus Trenčan zlikvidoval, avšak na druhou dorážku už byl krátký – 1:0. V závěru si domácí vytvořili několik pěkných šancí, ale ty ztroskotaly. Neprosadil se ani Marosz po přesné nahrávce Pavlíka, puk skončil v lapačce hostujícího brankáře.

Druhou třetinu jsme mohli sledovat vyrovnaný souboj. Šance byly na obou stranách. Paličkovi se nepodařilo ani na několikrát protlačit puk pod Trenčanovy betony na druhé straně se Herman ocitl sám před Raszkou, ale ten zlikvidoval střelu pravým betonem. Vlášánek se zlobil sám na sebe, když po jeho střele zazvonila horní tyč třinecké brány. V polovině utkání hosté nabídli Třinci dvojnásobnou přesilovku. Třinec zamkl hosty ve třetině, neustále nahrávky skončily střelou Špačka pod betony hostujícího brankáře. Teprvé v druhé dvojnásobné přesilovce v závěru třetiny Štěpán Špaček překonal dobře chytajícího Trenčana - 2:0.

Poslední dějství probíhalo spíše v režii domácích. Ve 46. minutě Böhm nechal předvést Trenčana nádherný semafor, ten odolávál i dalším třineckým střelám. Na přelomu poslední třetiny měli i hosté možnost zvýšit v dvojnásobné přesilové hře. Všechny jejich pokusy ztroskotaly na obraně a gólmanovi. Nic nezměnilo na výsledku ani vyloučení Bajtka v poslední minutě.

Adam Trenčan: Byl to vyrovnaný zápas

Hráli jsme celkem dobře. Nejhorší na tom je, že dostáváme hodně branek a málo dáváme. V posledních třech zápasech jsme dostali dvacet branek a dali jsme asi šest. Dnes jsme hráli dobře, ale nedávali jsme góly, Třinec dobře bránil a měl větší štěstí.

Ondřej Raszka: Hodně šancí zůstalo nevyužitých

Soupeře jsme dnes přehráli, měli jsme ale spoustu nevyužitých šancí. Dobře jsme bránili. Udělali jsme sice pár kiksů, ale nic vážného. Jednou mi to tam málem propadlo, když mi při rozehrávce puk odskočil od hokejky, ale ještě jsem to zachránil betonem. Opavský gólman dnes dobře zachytal, jinak by těch gólů bylo více.

Jiří Juřík (trenér HCO): Se ziskem tří bodů můžeme být spokojeni, ale s hrou nikoli. Máme nějaké mezery, na kterých musíme popracovat. Jednak co se týče zakončení, ale zejména v obraně a hlavně v obraně středního pásma. Hráči nedodržují taktické pokyny a tím otvíráme soupeři prostor. Dneska nám to vyšlo, protože Opava nebyla tak důrazná jako včera Havířov.

Petr Beránek (trenér Opavy): Myslím si, že dnes se střetli dva vyrovnané týmy. Na hřišti nebyl vidět nějaký zvláštní rozdíl. Naše hrubé chyby byly potrestány. A to, že dostaneme gól ve vlastní přesilkovce, svědčí o naší špatné hře.