Junioři neuspěli ve Vítkovicích, prohráli 5:1

• pátek 09. ledna 2009
  • Filip Lefenda, Adam Svěchovský

Junioři Slezanu Opava nenapodobili své mladší kolegy dorostenecké kategorie a Vítkovicím narozdíl od dorostenců podlehli. V Ostravě bylo k vidění celkem šest branek, přesto se hrstka přihlížejících mohla v některých chvílích nudit. Všechny branky totiž padly v prostřední dvacetiminutovce. Opava zaznamenala jediný gól ze 40. minuty, který byl zároveň poslední brankou v utkání a znamenal tak kosmetické snížení na 5:1 v podaní Adama Koschatzkého.

34. kolo, pátek 9. 1. 2009

HC Vítkovice

5:1 (0:0, 5:1, 0:0)

Branky: 27. Bursík (Šedivý), 32. Noga (Palát), 35. Hruzík (Prokop, Seidler), 36. Noga (Bursík, Palát), 40. Včíslák (Seidler) - 40. Koschatzký (Kukla, Vítek). Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:25. Rozhodčí: Šír - Tuizal, Řezáč. 60 diváků.

Mrázek - Hartmann, Prokop, Kovář, Polášek, Hruzík - Noga, Bursík, Palát - Seidler, Vrána, Včíslák - Slovák, Kolouch, Kucsera - Káňa, Šedivý.

Vítkovice nastoupily do utkání jako pánové ledu a v úvodních deseti minutách diktovaly tempo hry. Už v 1. minutě mohl Šedivý trefit prázdnou klec, ale nezasáhl kotouč dostatečně přesně. Do další vážné šance se ovšem domácí nedostali. Hosté vymysleli první pořádnou útočnou akci až přesilové hře v 9. minutě. Poté se ovšem jejich hra začala zvedat a brzo se objevily v podání Slezanu i první šance. V 15. minutě střílel mezi Mrázkovy betony Koschatzký, kotouč ale stihl z brankoviště uklidit jeden z vítkovických beků. O chvíli později unikajícího opavského útočníka zahákoval Kovář a Vlašánek si mohl zkusit trestné střílení. Jeho dlouhá klička ovšem na Mrázka nestačila a vítkovický gólman vykopl jeho pokus špičkou betonu. V 17. minutě se do přečíslení dostali na druhé straně Palát s Nogou, ale ani opavský brankář se nenechal zahanbit. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu. Druhých dvacet minut bylo střelecky mnohem úspěšnějších. Ve 22. minutě se o otevření skóre pokoušeli Vlašánek s Koschatzkým, ale Mrázek situaci se štěstím vyřešil. Na druhé straně měl stoprocentní šanci o dvě minuty později Slovák, ale místo prázdné klece trefil pouze hůl brankáře Machovského, který byl tímto štěstím překvapen ještě více než vítkovický střelec. Dlouho mu ale tohle štěstí nevydrželo, neboť chvíli poté už začaly padat branky. Ve 27. minutě otevřel skóre utkání Bursík, ale několik okamžiků nato mohlo být vyrovnáno. Heřman ovšem při přečíslení nechal pouze vyniknout perfektní Mrázkovu lapačku. Ve 32. minutě krátce po buly zvýšil na 2:0 pro Vítkovice Noga a s Opavou to začalo vypadat zle. Opavská nedisciplinovanost totiž přinášela další šance a vítkovičtí se dobře bavili. Ve 35. minutě využil dvojnásobnou přesilovkou tvrdou ranou pod horní tyč obránce Hruzík a o minutu později potrestal i druhé vyloučení Noga. Ten si těsně před brankovištěm mazácky počkal a pověsil puk pod břevno - 4:0. Hosté sice v poslední minutě prostřední části po pěkné akci do prázdné branky korigovali na 4:1, nicméně na Kuklův gól stihli modrobílí ještě do druhé sirény najít odpověd. Patnáct vteřin před druhou pauzou zvýšil na 5:1 Včíslák. Rychlá odpověď na čestný úspěch hosty definitivně zlomila. Závěrečná část se proto dohrávala víceméně z povinnosti a na obou týmech bylo patrné, že už spíše šetří síly na další duel. Brankových příležitostí se tak vyskytlo jen málo. Ve 45. minutě trefil Kolouch při dorážce do odkryté branky jen boční síť, o devět minut později zahákoval zakončujícího Hartmanna Baďura. Závěrečných několik příležitostí si sice vytvořili opět hráči v červených dresech, nicméně úspěšný nebyl ani před Mrázkem osamocený Blaga a skóre 5:1 tak mohlo být prohlášeno za definitivní.