Junioři otočili zápas s Přerovem, postupová naděje žije

• sobota 30. listopadu 2013
  • Redakce

Opavští junioři zvládli důležitý zápas s Přerovem a živí nadějí na postup. Se Zubry sice doma prohrávali 1:3, nakonec ale vývoj zápasu strhli na svou stranu a čtyřmi góly ve třetí části poslaly hosty do kolen. Slezan tak drží naději, že proklouzne do první čtyřky. Musí ale bezpodmínečně porazit Karvinou a ještě spoléhat na zaváhání Hodonína s Frýdkem-Místkem.

17. kolo, pátek 29. 11. 2013

HC ZUBR Přerov

Branky a nahrávky: 9. Kužílek (Kobza, Cios), 37. Hlista (Kobza), 41. Kužílek (Cios), 49. Slavík (Kobza), 57. Rybka (Vrabel), 58. Rybka (Vrabel) – 9. Školoud (Šnirc), 18. Školoud, 18. Řezáč (Gazda, Mašíček). Rozhodčí: Czubaj – Moravec, Rychlý. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 6:3.

Kober – Bendík, Pražák, Slavík, Vrabel, Hon, Březina, Rybka, Cios, Pražák, Volf, Hlista, Otipka, Lichý, Klapetek, Kužílek, Kobza

Grigárek – Adámek, Mašíček, R. Šťastný, Kundrátek, Tomiga, Běhal, Duda – Gazda, Řezáč, Kebza – Spěvák, Šnirc, Školoud – Čelko, Kočiřík, Hradil – Němec

Zápas začal rychlým přečíslením opavského týmu, které musel hasit dojíždějící Kebza. Přerov se hned vzápětí dostal také do šance, ale Šnirc po přiťuknutí Školouda minul Koberovu svatyni. K úspěchu pak nevedla ani přesilovka po faulu na Gazdu, proto domácí Zubry potrestali. Dobře najetý Filip Kužílek přešel za obránce a prosadil se zakončením nad beton. Z vedení se Slezan radoval pouze malou chviličku, za 25 vteřin totiž Šnirc přiklepl touš na Petra Školouda, který zblízka nedal Koberovi šanci.

Od tohoto momentu začal Přerov soupeře více tlačit. Zatímco domácí zahrozili do konce první části už jen Rybkou, Zubři zatížili opavské konto dvěma góly. Nejdříve střelou nad rameno brankáře rychle využil přesilovku Petr Školoud a na 1:3 upravil skóre Patrik Řezáč, který zůstal s Gazdou sám před brankářem a s pomocí jeho betonu protlačil kotouč za čáru.

V úvodu druhé „dvacky“ Zubři pokračovali aktivně a celé dvě minuty nepustili Opavu přes červenou půlící čáru. Z šancí se však nikdo nedokázal prosadit, a tak další momenty prostředního dějství už více patřily opavskému týmu. Hodně tvrdou střelou od modré zkoušel Grigárka překonat Slavík a chvíli po něm pálil z prostoru mezi kruhy také Kobza.

Hned vzápětí se na druhé straně probíjel k bráně Řezáč, ale po jeho střele kotouč orazítkoval tyčku. Závěr třetiny si Přerov hodně zkomplikoval. Dlouhé oslabení ve třech sice ještě dokázal ubránit, ale zakrátko se zjevil u brány zcela volný Jan Hlista, který dostatek prostoru využil ke snížení.

Vstup do třetí periody se Zubrům vůbec nevyvedl a průnik Filipa Kužílka, který po přechodu za obranu střelou pod horní tyčku vyrovnal, odstartoval katastrofální závěr zápasu. Na opavský tým se usmálo i štěstí, když Daniel Slavík při vlastním oslabení otočil skóre na 4:3. Od červené čáry prověřil Grigárka střelou a kotouč nečekaně proletěl za jeho záda.

Další slabou chvilku si gólman Zubrů vybal čtyři minuty před koncem, kdy David Rybka zakončoval sice jen do betonu, ale vrtící se kotouč si Grigárek sám srazil do brány. Přerov byl v této pasáži už bez větší šancí navíc inkasoval ještě pošesté. David Rybka tentokrát využil chybnou rozehrávku Zubrů a střelou mezi betony dal výsledku konečnou podobu na 6:3.