Junioři po delší době poznali chuť vítěztví, Olomouc porazili 3:2

• pátek 02. října 2009
  • Matouš Pepřík

Opava si po delší době připsala do tabulky zisk tří bodů za výhru. Ta se však nerodila vůbec lehce, hosté totiž byli velice konkurence schopným týmem. Rozhodující branku duelu s Olomoucí vsítil v poslední části Pavel Baďura. Ten byl také společně s Patrikem Džemlou nejlepším bodujícím hráčem domácích v tomto zápase. Oba si připsali na své konto dva kanadské body. Příští zápas sehrají opavští junioři toto pondělí na ledě Komety Brno.

9. kolo, pátek 2. 10. 2009

3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 23. Baďura (Rýpar), 32. Džemla (Vitásek, Plánovský), 47. Džemla (Herman, Baďura) - 27. Coufal (Rác), 28. Pezda . Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Machovský (Trenčan) - Faksa, Kysela, Rýpar, Plánovský, Vitásek, Kukla, Dohnal, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Kůdela (Vrzala) - Pezda, Mečiar, Finkes, Kolibár, Malina, Axman, Spurný, Michalík, Heža, Coufal, Dopita, Panek, Dostál, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Venkrbec

Opavští junioři po dlouhé době zase naplno bodovali. Přitom do první třetiny vstoupily oba týmy poněkud váhavě a opatrně. Snažily se nedat soupeři prostor před brankou, což dosvědčuje fakt, že v prvním dějství toho k vidění moc nebylo. Až krátce před první sirénou si hosté vypracovali několik šancí, ale Kolibár z vyložené šance trefil jen pravou tyč opavské svatyně. O chvíli později se ke střele dostal Coufal, ale domácí gólman Machovský tento pokus vyrazil. Po první třetině tak platil nerozhodný stav 0:0.

Druhá třetina nabídla o poznání lepší hokej. Střelu opavského Rýpala od modré gólman vyrazil, ale na dorážku Baďury už nedosáhl. Olomouc však vzápětí vyrovnala, když střelou švihem z mezikruží překvapil domácího brankáře Coufal. Hosté krátce poté obrátili skóre ve svůj prospěch, do vedení je poslal přesnou střelou pod beton Machovského Pezda. Domácí však ještě do konce třetiny stihli srovnat, když se v přesilové hře prosadil přesnou střelou k tyči Džemla. Druhé dějství tak skončilo za stavu 2:2.

Závěrečná část přinesla tvrdou a nekompromisní hru. Oba celky se snažily strhnout vítězství na svou stranu. To se lépe vydařilo domácím, po přihrávce Hermana trefil levou šibenici lehkým přiťuknutím opět Džemla, který si tak připsal druhý a zároveň rozhodující gól v zápase. Hosté sice stále útočili, ale skvěle chytající gólman Machovský už jim nedal šanci. Když nepomohl ani oddechový čas v samém závěru utkání, zvítězil Slezan zaslouženě 3:2.