Junioři prohráli potřetí za sebou

• pátek 16. listopadu 2007
  • Martin Kubánek

Třetí porážku v řadě utrpěli junioři, tentokrát si v domácím prostředí nedokázali poradit s pražskou Spartou. Domácím se nevedlo v koncovce, hostující tým udělil soupeři lekci z produktivity a zaslouženě zvítězil. Další šanci o úspěšný reparát budou mít zítra, kdy na svém ledě přivítají celek Slavie.

21. kolo, pátek 16. 11. 2007

2:5 (1:3, 1:0, 0:2)

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 14. Tošenovjan (Tichý, Herman), 32. Tichý - 10. Morkes (Kořínek, Pacovský), 11. Mrňa (Rybecký), 20. Pacovský (Hájek), 52. Rybecký (Mrňa, Borovský), 58. Rybecký (Mrňa). Rozhodčí: Klimecký - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 6:7, navíc 5 + DKU Čížek. Využití: 2:1. Diváci: 90.

Vašut (21. Turčan) - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Tichý, Koryčanský, Ševčík - Tošenovjan, Herman, Šafár, Musiál, Křesťan, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Novotný - Vošmik, Kořínek, Topič, Hanzl, Vrána, Sem, Čížek - Rybecký, Pacovský, Kafka, Slaba, Morkes, Borovský, Hájek, Sladký, Mrna, Škaloud.

O poznání lépe vstoupili do utkání Sparťané. Ke konci početní převahy se v 10. minutě trefil do černého trefil Petr Morkes a načal tak gólový účet zápasu. V prostřední části třetiny se diváci nenudili. Než se Opavští stihli oklepat dostali však další brankový příděl. Tentokrát se prosadil Mrňa po přesné nahrávce Rybeckého. Dvougólového vedení si Pražané užívali pouze tři minuty. Opavské vrátil do zápasu Michal Tošenovjan po spolupráci s Tichým a Hermanem. Opava na chvíli ožila, přesto to byla Sparta, která vrátila domácí zase zpátky na zem. Stalo se tak zhruba patnáct vteřin před odchodem do kabin, když vsítil třetí branku do opavské svatyně Dominik Pacovský.

Do druhé dvacetiminutovky vstupoval Slezan s odhodláním nepříznivý vývoj co nejdříve zvrátit. V brance vystřídal Vašuta Turčan. První šance se opavským naskytla již v úvodních minutách, kdy byl vyloučen za držení protihráče hostující Sem. Opava ale nabídnutou šanci nevyužila. Ještě větší šanci dopřála Sparta domácím při svém dvojnásobném oslabení – a Opavští se konečně dočkali. Úspěšným střelcem se stal Josef Tichý. Opavské kontaktní gól nabudil, hosté začínali být nervóznější, z čehož pramenilo také vyloučení Čížka do konce utkání. Dlouhou početní výhodu ani tentokrát nepřetavil soupeř v gólové vyjádření.

V 52. a 58. minutě položil Opavu definitivně na lopatky Sparťan Lukáš Rybecký, jenž si v obou slibných příležitostech počínal úspěšně, při jedné z branek ujížděl dokonce sám na gólmana Turčana, efektně si jej položil a bekhendem zavěsil. Po pátém gólu Sparty se utkání již pouze dohrávalo. Mužstvo Sparty si nakonec z Opavy zaslouženě odvezlo všechny body. Hosté byli herně lepším týmem a domácí mančaft předčili v důrazu před brankou.