Junioři proti Jihlavě nezaváhali a zvítězili

• pondělí 01. února 2010
  • Matouš Pepřík

Opavští junioři nastoupili na domácím ledě proti Jihlavě. Kdo očekával vyrovnaný zápas, spletl se. Slezan měl už od začátku hru pevně v rukou. Už po druhé třetině měli domácí pěkný náskok, který stačil na výhru. V úvodu poslední části se však ukázala také bojová síla Jihlavy. Slezan si však vše pohlídal a nedovolil soupeři ohrozit své vítězství.

39. kolo, pondělí 1. 2. 2010

5:3 (2:0, 2:0, 1:3)

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 9. Verlič (Novák), 13. Kysela (Herman), 23. Velrič (Trčka), 26. Herman (Mlýnek, Vitásek), 52. Vítek (Vitásek) - 43. Pometlo (Adam), 44. Ludvík (Prokš), 60. Adam (Randa) Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 V oslabení: 1:1 Diváci: 50 Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3

Machovský - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Žídek, Kukla, Dohnal, Vaněk, Trčka, Herman, Novák, Vítek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Wittek, Mlýnek

Jíra - Adam, Šidlík, Cirhan, Šustr, Jaroš, Kolda, Rosendorf, Brychta, Prokš, Dvořák, Malec, Keret, Randa, Štěpán, Zídek, Ludvík, Kuřítko, Pometlo, Pěška

Slezan se do utkání vrhl v opravdu zuřivém tempu, soupeře dusil v jeho obranném pásmu a zejména v prvních dvou třetinách mu vůbec nedovolil útočit. V deváté minutě začaly padat góly. Skóre otevřel Miha Verlič, který si šikovně počkal před brankou soupeře a zavěsil. O chvíli později přidal svůj gól také Daniel Kysela, který umístil do horního rohu Jírovy branky. První šance hostí přišla až těsně před první sirénou, ale Pometlo jen minul tyč opavské svatyně.

Hned v úvodu prostředního dějství znovu zahrozila Jihlava, ale Machovský si s tečovaným pukem poradil. Okamžitě následovala odvetná akce Slezanu, kterou střelou k tyči zakončil opět Miha Verlič. O chvíli později také Opava využila přesilovou hru, ve které Bohumil Herman využil chybné rozehrávky hostí a střelou pod víko zvýšil náskok Slezanu už na 4:0.

Začátek poslední třetiny patřil hostující Jihlavě. Nejprve využil ponechanou výhodu Adam Pometlo, který protlačil puk za záda Machovského a následně Jan Ludvík vyslal střelu z mezikruží tak, že na ni opavský gólman nedosáhl. Po těchto brankách hosté zlepšili svůj výkon a Dvořák mohl ještě snížit náskok Slezanu, ale jen o pár centimetrů minul tyč. Slezanu se pak opět podařilo zvýšit svůj náskok na soupeře, ve vlastním oslabení umístil puk pod víko Jakub Vítek. Poslední vteřina utkání však patřila opět Jihlavě, kdy v oslabení ujel Richard Adam a blafákem překonal Machovského. I tak však Slezan bez problémů vyhrál 5:3.

Karel Suchánek (Opava): První a druhou třetinu jsme měli jednoznačně pod kontrolou. Na začátku třetí třetiny jsme dostali dva rychlé góly, pak jsme museli přidat, abychom vyhráli. Přád hrajeme o play-off, takže každý bod je důležitý. Náš výkon se zlepšil, hráli jsme pozorně, kazí to jen ten úvod závěrečné třetiny.