23. kolo, pátek 23. 11. 2007

HC Energie Karlovy Vary

3:5 (0:0, 2:4, 1:1)

Branky: 22. Přindiš (Budínský), 33. Sláma (Mareček), 52. Budínský - 26. Grofek (Herman), 29. Grofek (Herman), 34. Planovský, 37. Blaga, 60. Wolf (Grofek). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 5:10, navíc Pachký 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 42:31. Diváci: 79.

Panec - Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Boguský, Tollinger, Rohan, Topinka, Hudák, Záhora, Chaljavin, Mareček, Sláma, Mistoler, Dej, Majer, Budínský, Kroupa, Rohan.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Tichý, Koryčanský, Tošenovjan, Herman, Šafár, Musiál, Křesťan, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Opavané nejen že byli oděni do rudých dresů, vypadalo to také, že mají zalité i oči rudou krví, protože taktika hry by tomu odpovídala. Mužstvu nechyběla verva a odhodlanost jít do akce, kterých bylo dost. Jenže Opavští vždy narazili na „neprůstřelného“ energetika Pance, který nedovolil, aby se kotouč dostal za něj. Zdálo se, že Energie je v defenzívě, což ale po chvíli razantně vyvrátila. Asi se potřebovala jen trochu rozhýbat a aklimatizovat. Obrana byla více než dobrá, Varští se nebáli jít do akcí a zvláštních kombinací, které nepostrádaly nápad. První třetina byla opravdu zajímavá a rychlá na hru, ale kdyby se mělo posuzovat podle branek, tak jasně propadne. Ani jednomu celku se totiž nepovedlo dát gól a zajistit si tak vedení.

Od toho tu zjevně měla být třetina druhá, o čemž přesvědčil hned na začátku druhé minuty Přindiš. Poslal puk u země tak rychle, že opavský Trenčan nestačil vykrýt volnou skulinu svým tělem. Energie tedy vedla 1:0 a vše vypadalo tak, že bude ještě více dalších branek. A také, že ano! Odezva na sebe nenechala dlouho čekat. Opavský Grofek dokázal srovnat. Mohlo se tedy začít opět od začátku, stavy byly srovnány, ale ne na dlouho. Duo Grofek – Herman dokázalo běhěm chvilky zvýšit na 2:1.

Opavané se radovali, energetici smutnili. Jenže ne na dlouho. Tomáši Slámovi se podařilo srovnat stav. Radost byla velká, trvala ovšem zhruba minutu. Poté opět skórovali Opavští, když Planovský střelil třetí branku. Čtvrtý gól na sebe také nenechal dlouho čekat. Postaral se o něj Blaga, střela byla rychlá a nečekaná. To Energetiky svým způsobem rozladilo, hlavně brankáře Pance. Budínský dokázal snížit náskok rivalů, ale srovnat se Energii už nepodařilo. V závěru se pokusili vše zvrátit hrou v šesti a otevřenou brankou, ovšem to se energetikům nevyplatilo a inkasovali poslední a pátý gól, o který se zasloužil Wolf. Zápas nepostrádal kvalitu, ani tvůrčí odhodlanost na obou stranách, což potvrzuje i výsledek, který není nijak zostuzující ani špatný.