Junioři se ujali vedení už ve třinácté sekundě, přesto prohráli

• neděle 21. listopadu 2010

Sobotní duel našich juniorských hokejistů s celkem Českých Budějovic přinesl velice rychlou branku Slezanu, která však bohužel byla zároveň posledním gólovým příspěvkem opavských barev v utkání. Už ve třinácté vteřině překonal gólmana Hrubce Slovinec Pešut. Budějovice však v dalším průběhu utkání zabraly a přestože se nacházely v tabulce až za Slezanem, duel vyhrály. Tři body tak zůstaly na jihu Čech.

20. kolo, sobota 20. 11. 2010

HC Mountfield

3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Semrád, 40. Heřman (Dietz), 47. Švihálek (Přibyl) - 1. Pešut (Baďura, Otipka).
V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Hrubec - Klement, Semrád, Dietz, Předota, Kolařík, Štěpán - Heřman, Sedlák, Ježek - Seidl, Marek, Sumerauer - Přibyl, Rousek, Turek (41. Švihálek).

Utkání výborně odstartovali hosté z Opavy. Už ve třinácté sekundě lovil puk ze své sítě Šimon Hrubec. Žiga Pešut dostal přihrávku mezi kruhy a pohotově překonal domácího brankáře, který se nestačil v brance přemístit. Domácí se i hned snažili skóre vyrovnat. Nakonec se to podařilo až ve vlastním oslabení. Českobudějovičtí jeli dva na jednoho a obránce Martin Semrád zvolil střelu, ta se otřela o tyč a skončila za Trenčanem. O pár okamžiků později byl před brankářem Opavy sám Eddie Turek, ten se ale neprosadil. Ještě před koncem první dvacetiminutovky jel na Hrubce hostující Vítek. Ten dopadl stejně jako Turek a stav po první třetině tedy byl 1:1.

Druhá třetina byla ze začátku nudná. Pak ale začali rozhodčí vylučovat a šancí na obou stranách přibylo. Domácí Sumerauer byl ve 25. minutě dokonce dvakrát sám před Trenčanem, ani jednou však neuspěl. Největší šance druhé třetiny přišla ve 32. minutě. Aleš Ježek šel razantně za pukem a když mu nikdo nenajížděl, odhodlal se ke střele. Rána nakonec skončila pouze na tyčce hostující branky. Když už to vypadalo, že druhé dějství zůstane bez brankového zápisu, domácí skórovali. Šest sekund před koncem tečoval prudkou Dietzovu střelu těsně před Trenčanem Radim Heřman a gólem do šatny strhnul vedení na stranu domácích.

Ve třetí třetině od začátku hráli prim domácí. Hosté se s výjímkou přesilových her vlastně nedostali do hry. Dopomohlo k tomu ale i velké množství přesilových her, které měli k dispozici především domácí. Ve velké šanci se opět ocitl Sumerauer, který na Trenčana nevyzrál. Českobudějovičtí ale nemuseli smutnit, o chvíli později se již konečně červené světlo za hostující brankou opravdu rozsvítilo. Michal Švihálek, který se zapojil do hry až v poslední třetině, zúžitkoval přihrávku Adam Přibyla a dostal tak domácí do bezpečného dvoubrankového náskoku. HC České Budějovice měli tlak téměř v každém střídání a při hostech často muselo stát štěstí. V 55. minutě byli na trestné lavici dva hráči domácích a v dvojnásobné výhodě tedy hrála Opava. Ta však nedokázala vstřelit branku a pokusit se tak o zvrat v utkání. Závěrečná minuta zápasu se odehrála v klidu a domácí si vychutnali vítězství 3:1.