Junioři si po tuhém boji připisují důležité vítězství

• sobota 02. října 2010
  • Jan Šimek

Mladé naděje domácího Slezanu hostily v dnešním utkání 8. kola Extraligy juniorů soupeře z jihu Čech, konkrétně z Českých Budějovic. Utkání rozhodly dva rychlé góly Slezanu ve třetí třetině. Mountfield stihl skóre pouze zmírnit, a to až dvanáct sekund před koncem třetí části. Na vyrovnání hostům už moc času nezbylo a ze zisku důležitých bodů se tak mohou radovat junioři Slezanu.

8. kolo, sobota 2. 10. 2010

2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

HC Mountfield

Branky a nahrávky: 5. Šimkovič, 48. Džemla (Šimkovič, Trčka) - 60. Marek. Vyloučení: 4:5 navíc Koschatzký (OPA) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 276. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Trenčan - Faksa, Kysela, Rýpar, Vitásek, Otipka, Žídek - Svoboda, Trčka, Vítek, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler, Spusta, Šimovič

Kantor - Kříž, Štěpán, Klement, Předota, Jáchym, Semrád - Seidl, Sedlák, Marek, Přibyl, Sekera, Sumerauer, Švihálek, Turek, Šaršok, Rousek

Vyrovnané souboj s precizními obranami. Tak by se dalo charakterizovat utkání mezi opavskými juniory a těmi z Českých Budějovic.

Vstup do třetiny měli lepší hosté, kteří se hned v první minutě dostali do první gólové šance v zápase. Semrád dostal zpoza domácí branky perfektní přihrávku od Sumerauera, a jeho bombu výborně zlikvidoval Trenčan v brance Slezanu. O moment později dostala Opava výhodu přesilové hry, ve které se v obrovské šanci zjevil domácí Baďura, k němuž se odrazil kotouč po vyražené střele Verliče. Prvně jmenovaný ale nedokázal přes ležícího obránce dopravit puk do hostující klece. V útočné snaze pokračovali domácí mladíci i nadále, za zmínku stojí především dobré střelecké pokusy Faksy a Otipky, ani jeden z nich se však neujal. S přibývajícími minutami ale vzrůstala aktivita hostujícího Mountfieldu.

Po bezgólové první fázi utkání se na začátku té druhé opět vedlo opticky lépe hostům. Ti na Trenčana stříleli ze všech pozic - od modré, zpoza kruhů, z nebezpečných dorážek, stále se jim však nedařilo skvěle chytajícího gólmana Opavy překonat. Ozval se také Slezan, když se zásluhou Trčky objevil v dobré pozici Džemla, jeho pokus si ale Kantor celkem v klidu pohlídal. Největší šanci druhé části však spálil hostující Sedlák, jenž osamocen před Trenčanem nepochopitelně zamířil přímo doprostřed branky a Trenčanovi tak stačilo jít do rozkleku, aby kotouč zachytil. Otevřít skóre se ještě tvrdými ranami od modré pokoušeli domácí Verlič či hostující Předota, ani jednomu z nich se to ale nepodařilo a tak i druhá tercie skončila 0:0.

Třetí dvacetiminutovka rozhodla o výsledku dnešního utkání. Slezan se totiž 45. minutě mohl radovat z gólu, jenž vsítil Šimkovič. Gól padl po samostatné akci tohoto ex-porubského hráče, který se prosmýkl mezi obránci, vystřelil na Kantora, jenž kotouč vyrazil před sebe, a tam si jej už domácí útočník pěkně zpracoval a s přispěním pravé tyčky ho doklepl za záda hostujícího gólmana. Pro Mountfield bylo ještě hůře o tři minuty později kdy se po velikém závaru před Kantorovou svatyní nejdříve rozkoukal opavský Džemla a důrazným způsobem propasíroval puk do sítě přes tři ležící hráče hostů včetně gólmana, a zvýraznil náskok domácích.

Domácí tak získali potřebný klid a začali se soustředit na defenzivu. Naopak hosté se tlačili do útoku, aby co nejdříve smazali dvoubrankové manko. Vytvořili si i řadu dobrých šancí. V jedné z nich se ocitl Švihálek, ale jeho pokus z velkého úhlu jen o kousíček minul opavskou branku. Další nahození se pak pokoušel tečovat Marek, ale taktéž těsně minul svatyni domácích. Dvě minuty před koncem si ještě vzali hosté time-out a kouč připravil své svěřence na power - play. V čase 59:11 Trenčan vytáhl ze svého repertoáru zákrok dne, kdy vymrštil svůj levý beton a parádně tak zabránil radosti Marka, na kterého jinak zívala prázdná klec Slezanu. Gólově se prosadil až o několik vteřin poté, když si počínal nejlépe ve skrumáži před domácí brankou. Hosté sice vycítili šanci na úspěch, proti však stála časomíra a klakson, jenž ukončil závěrečnou periodu zápasu.

Zápas plný bojovnosti tak lépe zvládli hráči Opavy, kteří zvítězili 2:1 a radují se zisku všech tří bodů.

Kamil Konečný (HC Slezan Opava):

Dneska to bylo po hokejové stránce nic moc. V poslední třetině to už byl jenom boj. My jsme se prakticky dvěma šťastnými góly, a hlavně díky vynikajícímu výkonu Trenčana, dostali do vedení, které jsme udrželi a získali tři body, které jsou dnes podstatné. S výkonem hráčů a hlavně s jejich chováním však spokojen nejsem. Zlobí mě především zbytečné fauly a zákroky po odpískání.

Ladislav Kolda (HC Mountfield České Budějovice):

Chtěli jsme tady udělat nějaké body, ale vstřelili jsme během hry pouze jediný gól, i když šance jsme tam měli. V hokeji góly rozhodují, ale jejich střílení nám dělá v poslední době problémy a to dnes rozhodlo.