Junioři si poradili s Libercem

• pátek 29. ledna 2010
  • Matouš Pepřík

Slezan sehrál zajímavé utkání s Libercem. Na obou stranách bylo hodně vyloučených a závěrečná třetina se neobešla bez několika menších incidentů. Domácí měli od začátku převahu a snažili se soupeře nepouštět do obranného pásma. Tygři však bojovali, v posledních minutách dokonce bez gólmana. Slezan si však dokázal vypracovat náskok a ten i přes dramatický závěr udržel.

37. kolo, pátek 29. 1. 2010

3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

HC Bílí Tygři liberec

Branky a nahrávky: 7. Džemla (Vitásek), 26. Vitásek (Herman, Mlýnek), 46. Mlýnek (Herman, Vitásek) - 28. Říha (Niko, Bulíř) Vyloučení: 10:9 Využití: 1:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 70 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1

Machovský - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Žídek, Kukla, Dohnal, Herman, Novák P., Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Jelínek - Niko, Kulda, Šimek, Lacek, Příkazský, Říha, Pulec, Sobotka, Jánošík, Oppelt, Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Mulač, Miškovský, Morong, Bittner

Slezan vstoupil do zápasu o poznání aktivněji naž jeho soupeř a to i přes velké množství hráčů, kteří byli v průběhu úvodní části vyloučeni. Ale ani hosté na ledě dlouho nevydrželi v pěti. Již v sedmé minutě využil přesilovku Patrik Džemla, který doklepl puk do odkryté branky, když se hostující gólman nestihl přesunout. Zanedlouho přišla také první velká šance soupeře, ale Sobotkovu střelu z pravého kruhu perfektně vykryl Machovský. Na samém konci první třetiny sudí neuznal branku Slezanu, která se odrazila od zadní tyče Jelínkovy svatyně. Domácí se už radovali z gólu, ale rozhodčí rozhodl, že platit nebude.

Hned v úvodu druhé třetiny podržel Slezan Machovský, když parádně zlikvidoval odražený puk, který mířil do sítě. O chvíli později Slezan navýšil svůj náskok zásluhou Ondřeje Vitáska, který šikovným obloučkem přehodil hostujícího gólmana. V zápětí o sobě však dali vědět také Tygři, kteří využili ponechanou výhodu a Jiří Říha v tlačenici před brankou Machovského protlačil puk za záda bezmocného gólmana. Pak se ale opavský brankář opět vyznamenal, když vytlačil Morongovu střelu, která mířila mezi tyče, betonem.

Třetí třetina již patřila pouze Michalu Mlýnkovi, který přesnou ranou z úhlu překonal hostujícího Jelínka a dokončil tak dílo Slezanu. V závěru třetí části zápasu se stupňovalo napětí a k vidění bylo stále více potyček a drobných soubojů. Liberec si tři minuty před zazněním sirény vzal oddechový čas a zkusil hru bez brankáře. Slezan se musel bránit velkému tlaku a v těchto okamžicích Machovský velmi podržel své spoluhráče vynikajícími zákroky. Opava tak závěr zvládla a zaslouženě zvítězila 3:1.