Junioři si z Poruby přivezli tři body

• pátek 25. září 2009
  • Filip Lefenda, Adam Bagar

První výhra v základní hrací době. I tak by se dal charakterizovat duel 7. kola Noen extraligy juniorů, ve kterém naši mladíci zajížděli na led zatím tápající Poruby. Základním kamenem opavského úspěchu byla vyvedená první třetina, kterou Slezan vyhrál v poměru 0:4. V následujících dvacetiminutovkách Opava kontrolovala vývoj hry a po výsledku 3:6 si tak junioři připsali první tříbodovou výhru této sezóny.

6. kolo, pátek 25. 9. 2009

HC RT TORAX Poruba

3:6 (0:4, 2:2, 1:0)

Branky: 27. Ružbašan (Vajda), 37. Zuber (Barčák), 58. Bystroň (Zuber) - 5. Vítek, 11. Vaněk (Wittek, Novák), 17. Plánovský J. (Baďura), 18. Vítek (Koschatzký, Žídek), 28. Vítek (Koschatzký, Džemla), 30. Vítek (Džemla). Rozhodčí: Mrkva - Hlavatý, Vengřín M. Vyloučení: 5:9, navíc Spusta 5 + OK, Vidlák (oba POR) 10 OT, Vitásek (OPA) 5 + OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 28:42. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 3:6.

Gleich (7.-8. a od 18. Hanuska) - Špok, Tomis, Pindur, Spusta, Lužný, Poláček, Burzala - Procházka, Ružbašan, Zuber, Vidlák, Vaněk, Barčák, Motyka, Vajda, Bystroň.

Trenčan - Rýpar, Plánovský J., Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vítek, Koschatzký, Baďura, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Utkání mezi Porubou a Opavou mělo přinést vyrovnanou bitvu o první vítězství této sezóny. Domácí však nastoupili do zápasu velice vlažně. Už ve své první přesilové hře se nedokázali dostat do útočného pásma, kupili chyby a nakonec i inkasovali úvodní branku. Nováček v juniorském dresu, slovenský obránce Burzala, si hrál tak dlouho s kotoučem ve vlastním pásmu až byl o něj obrán Jakubem Vítkem, který svou příležitost dokázal využít. Minuta jedenáctá a Slezan mohl jásat podruhé. Laxnosti domácích obránců, kteří nechali soupeře několikrát dorážet, využil doklepnutím do poloprázdné klece Filip Vaněk. Domácí se nadále spíše hledali, čehož využíval soupeř k útočné činnosti. V minutě sedmnácté už to bylo 0:3. Z prostoru mezi kruhy se trefil přesnou přízemní střelou k tyči Jan Plánovský. O pouhých dvaadvacet vteřin později vedla Opava již rozdílem čtyř gólů. Pokus Koschatzkého ještě stačil Gleich vyrazit, ale na přesnou baseballovou dorážku Jakuba Vítka už byl krátký a rozzlobeně opět opustil brankový prostor. S Porubou mohlo být ještě hůře, když se na Hanusku řítil Džemla, ale porubský gólman jej vychytal. Po velmi špatném výkonu Poruby tak bylo prakticky po dvaceti minutách rozhodnuto o osudu utkání.

První pohlednou akci předvedlo VOKD v přesilové hře na začátku druhé části. Na jejím konci dostal Motyka kotouč mezi kruhy, ale ve velké šanci nedokázal trefit branku. V čase 26:25 se už domácí dočkali. Vajda zabojoval a poslal kotouč přesně na rozjetého Jakuba Ružbašana, který překonal Trenčana střelou mezi betony. Opavané si však dokázali velice rychle vrátit svůj čtyřgólový náskok. Poláček špatně rozehrál, akce pokračovala a od modré pálil Koschatzký, jehož střelecký pokus dokázal dopravit až za Hanusku tečující Jakub Vítek. Opavský útočník tímto dokonal svůj hattrick, ale to stále nebylo z jeho strany vše. O pouhých šestadevadesát vteřin později totiž vsítil již svou čtvrtou branku. Špok chyboval, a tak se Jakub Vítek dostal do velké šance, kterou elegantně v pádu využil. O chvíli později trefil Motyka po Zuberově přihrávce tyč Trenčanovy klece. Výkon obou týmů přesto diváky ze sedadel příliš nezvedal, zato bitka, do které se zapojil Spusta s Vitáskem milovníky boxerských soubojů pobavit mohla. Ve 37. minutě hrubě chybovala také obrana Slezanu. Porubě několikrát před Trenčanem dorážela, šťastným střelcem se stal nakonec Vlastimil Zuber. V závěru třetiny ještě Poruba nevyužila velkou gólovku, když Barčák dával na Bystroně, který před poloprázdnou brankou minul kotouč. Druhá část již přinesla vyrovnanější hokej, Opava si přesto držela stále pohodlný čtyřbrankový náskok.

Poslední třetina přinášela minimum na obou stranách minimum šancí i střeleckých pokusů. Výjimku tvořila 45. minuta, ve které mohl přidat sedmou trefu Džemla, ale Hanuska skvělým zákrokem zachraňoval na brankové čáře. Když pak hostující hráči nedokázali využít ani přes minutu dlouhou přesilovku pět na tři, dostala se ke slovu i tlaku Poruba. Hosté se tak v závěru dopouštěli faulů, a tak VOKD mělo k dispozici hned čtyři přesilovky v řadě. V jedné z nich posílal Ružbašan kotouč na Vajdu, který před Trenčanem ztroskotal ve velké šanci na špatné koncovce domácích. Další velkou šanci měla Poruba o několik momentů později. Barčák trefil po dělovce tyč, Ružbašan pak mohl dorážet do prázdné branky, ale prováhal ten správný moment. Gólově se neprosadil opět ani Vajda, jemuž před Trenčanem sjel pokus o blafák. Až v čase 57:34 se domácí přece jen dočkali zasloužené branky. V přesilové hře poslal zpoza branky puk Zuber přesně na hůl Tomáše Bystroně, který se ranou z první nemýlil. To bylo však ze strany domácích vše. VOKD Poruba tak odlehla Opavě po velice špatném výkonu 3:6.