Junioři svou premiéru zvládli

• neděle 18. září 2011

Velice pohledný hokej viděla hrstka diváků na opavském zimním stadionu. Domácí junioři, kteří měli v úvodním kole volno, dnes poprvé vyjeli v nové sezóně k mistrovskému utkání a dokázali naplno bodovat. Aktivní hra přinesla Slezanu čtyřbrankové vedení a vypadalo to, že je rozhodnuto. Opavští se však nechali ukolébat, čehož Jestřábi využili ke stíhací jízdě, které však ke srovnání chyběl jeden gól. Konečný výsledek 6:4 pak stanovil Baďura gólem do prázdné brány.

2. kolo, neděle 18. 9. 2011

6:4 (2:0, 3:2, 1:2)

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 7. Džemla (Baďura, Vítek), 16. Vítek (Baďura), 23. Vítek (Džemla), 33. Džemla (Vítek, Faksa), 34. Vítek (Baďura), 60. Baďura (Harazim) - 33. Zachar (Mašek), 40. Zachar (Prokop), 42. Prokop (Zachar), 50. Matoušek (Prokop). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 120. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:4, 6:4.

Novák – Bendík, Březina, Gulda, Harazim, Havlíček, Lichý, Jelen, Ježek, Džemla, Faksa, Trčka, Vaněk, Olbrecht, Bezděk, Závodník, Svoboda, Vítek, Chvěja, Baďura

Kloc – Štefan, Dufka, Horký, Mašek, Stejskal Pe., Hrdlička, Konečný, Pezda, Matoušek, Tomiga, Zachar, Prokop, Jurník, Štindl, Koranda, Pudil, Stloukal S., Stloukal O., Stejskal Pa.

Slezan do zápasu vstoupil dobrým počátečním tlakem. Hned po minutě vyslal nebezpečnou jedovku od modré čáry Faksa. Na druhé straně se v dobrém postavení zjevil Tomiga, avšak střela mu nevyšla a stala se tak kořistí pro gólmana Nováka. V 6. minutě vypálil od modré lajny domácí kapitán Havlíček, jeho pokus však letěl těsně nad bránu a rozezvučel pouze plexisklo. O minutu později už však Kloc lovil kotouč ze své sítě, prvním letošním střelcem Opavy se stal Džemla. Gól Beránkovy hochy evidentně povzbudil, Opava si na ledě získávala čím dál větší herní převahu. Ta skončila až s vyloučením Jelena, který poslal Opavu do čtyř. Hosté si během hry v početní převaze vypracovali dvě šance. Nejprve nedokázal Jurník prostřelit Nováka z bezprostřední blízkosti brány, chvíli poté vyrazil dělovku Tomigy Novák těsně vedle své klece. Po návratu Jelena už však dominovala Opava, která přidala i druhý gól. Z levé strany se v 16. minutě prosadil Vítek a Slezan vedl o dvě branky. Prostějov mohl snížit o dvě minuty později, když se před Novákem vytvořila skrumáž těl, střelecký pokus však naštěstí pro domácí tým nepřinesla.

Hned pět branek padlo v prostřední periodě. Nejprve to byli opět domácí, konkrétně Vítek, který těžil z přesné přihrávky Džemly a poslal touš do odkrytého prostoru. V 33. minutě vedl Slezan už 4:0. Na počátku nádherné akce Opavy byl Vítek, který se obtočil kolem obránce a posléze mu i ujel, následně našel na vzdálenější tyči volného Džemlu a ten poslal kotouč do sítě odrazem od dvou tyček. Prostějov však ještě v téže minutě korigoval skóre, když se mezi úspěšné střelce zapsal Zachar. Netrvalo to ovšem ani minutu a domácí střídačka se opět radovala. Baďura našel ze strany Vítka a ten pálil do protipohybu gólmana Kloce. Necelou půlminutu před druhou sirénou však hosté vykřesali jiskřičku naděje. Zachar se nijak se s kotoučem nijak nerozpakoval a dělovkou ho poslal až za Novákova záda.

Do poslední dvacetiminutovky se tak šlo za stavu 5:2 pro domácí mančaft. Jenže Jestřábi zakrátko ukrojili další kus z náskoku domácích. Ve 42. minutě se prohodili aktéři předchozí gólové situace, když Zachar přihrával Prokopovi a ten se nemýlil. Ve 47. minutě ujížděl Džemla sám na Kloce, avšak prostějovský brankář vykouzlil akrobatickou parádu a překazil tak domácím gólovou radost. Ta však na druhé straně o něco málo později mohla skutečně propuknout. Matoušek prostřelil Nováka a rázem to bylo o jedinou branku! Ihned po buly mohlo být navíc i srovnáno! Jurníka ale po hrubce v opavské obraně vychytal Novák. Hrál se hokej nahoru dolů, prakticky z každé akce hrozilo, že hosté srovnají či domácí navýší svůj náskok. Góly však padat přestaly. Trefil se až v samém závěru opavský Baďura, který mířil do prázdné brány a pečetil tak tříbodový úspěch Slezanu. V té době byl totiž Kloc na střídačce a Jestřábi to zkoušeli v šesti hráčích. Marně.

Slezan si tak při své premiéře připsal zaslouženě tři body, hosté z Prostějova jedou po intenzivním dotahování domů s prázdnou. V dalším kole se Opava představí na ledě Vsetína, Prostějov má ve 3. kole volno.

Petr Beránek (trenér, HC Slezan Opava):
Začátek byl z naší strany velmi dobrý, hráči bruslili, dostávali se do šancí a třetinu jsme tak hladce vyhráli. Pak si asi kluci začali myslet, že to tak bude pokračovat dále, ale po přestávce už se projevili určité věci, začali jsme lajdačit při bruslení zpátky a dostali jsme i nějaké góly. Třetí třetina pak pro nás začala velice špatně. V šatně jsme si řekli, že navážeme na výkon z té první, bohužel to tak nebylo. Naštěstí jsme to dotáhli do konce, náš výkon v poslední třetině byl ale špatný. Nebruslili jsme, hráči se individuálně neprosazovali, chybělo dodržování obranného systému, který jsme si zvolili před utkáním. Soutěž bude velmi těžká a vyrovnaná. Týmy, které prohrály v prvním kole teď naopak vyhrály, bude to boj.