Junioři uspěli i v Olomouci

• pátek 30. října 2009
  • Ondřej Kubát, Filip Lefenda

Ve výborné formě hrají poslední zápasy opavští junioři. Ti v souboji proti Olomouci dokázali, že středeční výhra s lídrem tabulky nebyla náhodou a odváží si z Hané další tři body do extraligové tabulky. Na výsledku 3:4 ve prospěch Slezanu se významnou měrou podíleli autoři vstřelených branek Vitásek, Džemla, Koschatzký a Baďura. Nabitý program opavské juniorky pokračuje již zítra dalším zápasem, kdy Suchánkova družina hostí na svém ledě mladíky z Jihlavy.

19. kolo, pátek 30. 10. 2009

HC Olomouc

3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Coufal (Ustrnul, Pezda), 47. Rác (Venkrbec, Coufal), 60. Kolibár (Dostál) - 15. Vitásek (Kukla), 21. Džemla, 39. Koschatzký (Novák, Kysela), 46. Baďura (Dohnal, Verrlič). Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poláček. Vyloučení: 2:5, navíc TS pro OPA. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:38. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.

Slovák - Pezda, Ustrnul, Mečiar, Finkes, Kolibár, Malina - Vajda, Heža, Coufal, Pánek, Dostál, Lechner, Matoušek, Mareček, Kroseska, Ogrizek, Rác, Venkrbec.

Trenčan - Kysela, Dufek, Vitásek, Žídek, Kukla, Dohnal - Skoumal, Cink, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Seidler, Baďura, Verrlič, Džemla, Slanina, Mlýnek.

Olomouc vstupovala do zápasu s velkou motivací. Na šestou příčku, zajišťující postup do skupiny o play-off, ztrácela pouhé dva body. Proto chtěla za každou cenu zvítězit. Ovšem Opava, kterou nabudila středeční senzační výhra nad Pardubicemi, nepřijela svou kůži prodat lacino.

Úvod lépe vyšel domácím. Ve čtvrté minutě napřáhl ve dvojnásobné přesilovce z levého kruhu Viktor Coufal a puk propadl gólmanu Trenčanovi nešťastně mezi tyčí a rukou – 1:0. Jenomže pět minut před první sirénou se povedlo Slezanu vyrovnat. Po rychlé kombinační akci skóroval také v přesilovce Ondřej Vitásek - 1:1.

Hned po dvaadvaceti vteřinách druhé části si hosté vynutili trestné střílení. To s přehledem střelou mezi betony proměnil Patrik Džemla a Opava rázem vedla. Mora pak přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a byla lepším týmem. Tlačila se do zakončení, ale branka soupeře jí byla zakletá. A tak přišel trest. Z ojedinělého protiútoku zvýšil na 3:1 pro hosty Adam Koschatzký, který v přečíslení dvou na jednoho zvolil místo přihrávky střelu.

Kohouti se snažili dál, ale v šestačtyřicáté minutě zasadil definitivní hřebíček do jejich rakve Pavel Baďura. Ten dokázal zužitkovat Dohnalovu asistenci a z mezikruží v přesilovce zvýšil na 1:4. Hned vzápětí však vrátil naději domácím Roman Rác - 2:4.

Mora zkusila v závěru power-play, která byla ještě umocněna přesilovou hrou. A sedmnáct vteřin před koncem snížil na 3:4 střelou zleva Jan Kolibár. Více už však Hanáci nestihli a Slezané si proto z Olomouce odvezli všechny tři body.

Petr Fiala (trenér Olomouce): Hráli jsme špatně. Vůbec jsme ten zápas neodehráli tak, jak to kluci umí. Nevzali si to za své, nehráli takovým způsobem, jakým by se tyto zápasy odehrát měly. Bohužel jsme nezvládli proniknout mezi tu šestku, takže teď budeme hrát tak, abychom si neudělali ještě nějakou ostudu.

Karel Suchánek (trenér Opavy): Bylo to pro nás nesmírně důležité utkání, protože jsme ze začátku sezóny měli velkou krizi. Já jsem rád, že ta forma jde teď nahoru. Dnes jsme to potvrdili, ty dnešní body se budou počítat i v další části soutěže. O to je to vítězství cennější. Hlavně jsme také hráli výborný hokej ve druhé třetině. Tam jsme skóre otočili na naši stranu. V závěru chtěli domácí srovnat, měli tlak, ale pohlídali jsme si to a zaslouženě jsme vyhráli.