Junioři v Porubě devětkrát inkasovali a vrací se s prázdnou

• neděle 12. října 2014
  • Vojtěch Konečný, Gabriela Juříková

Domácí RT TORAX rozhodl o svém jasném vítězství už v první třetině, kdy si dokázal vytvořit čtyřbrankový náskok, který v následujích dvou dvacetiminutovkách ještě dokázal navýšit. Opavané se poprvé prosadili ve 25. minutě, gól vsítil Ondruch. O zbylé dva zásahy se ve třetí tercii postarali Rybka se Slavíkem. Utkání skončilo výsledkem 9:3 a Slezané tedy mají v následujícím utkání s Havířovem co napravovat.

10. kolo, neděle 12. 10. 2014

HC RT TORAX Poruba

9:3 (4:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Rataj (Csomor), 8. Rataj (Štěpán), 14. Mládek (Holaň), 17. Mládek (Havránek), 21. Schwarz (Csomor, Rataj), 22. Smrčka (Gola R., Havránek), 46. Csomor (Schwarz), 49. Holaň (Kurnik), 52. Gola R. (Smrčka) – 25. Ondruch (Slavík, Hon), 52. Rybka (Klapetek), 54. Slavík (Blaževič) . Rozhodčí: Trombík – Gebauer, Bartek. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1, 9:3.

Mizera – Pobuta, Baca, Štěpán, Gálik, Hranoš, Ryška, Soukal, Kropka – Gola P., Gola R., Kurnik, Schwarz, Csomor, Stoklásek, Rataj, Mládek, Smrčka, Holaň, Havránek

Drnda (22. Marek) – Hlaváček, Blaževič, Rohovský, Slavík, Zbytek, Krupa, Hula, Hlista, Hon, Klapetek, Volf, Ostřanský, Otipka, Ondruch, Rybka

Oba týmy získávaly pásmo jen díky nahazovaným pukům. Smrčkovi se gólmana střelou po přejetí útočné modré překvapit nepodařilo. Až akce začínající dlouhou přihrávkou Martina Csomora z hloubi obranné třetiny na útočnou modrou Tomáši Ratajovi vedla k úvodnímu gólu utkání. Pak byl v dorážce do odkryté brány zastaven obráncem Hlistou Mládek, ale Opava druhému gólu stejně nezabránila. Brzy po vhazování se vytvořila před Drndou skrumáž a Tomáš Rataj svou druhou brankou zvýšil porubské vedení.

Slezané se před Mizeru moc nedostávali. Domácí svým rychlým přístupem k hráčům s pukem útočné ambice soupeře hatili. V začátku čtrnácté minuty po několika kombinačních nezdarech okolo opavské brány využil Holaňovu nahrávku od zadního mantinelu Jonáš Mládek. První přesilovku zápasu získali hosté. Porubskou bránu však nedokázali výrazně ohrozit. Skóre se měnilo tři minuty před koncem první třetiny, kdy na 4:0 zvyšoval střelou pod horní tyč Jonáš Mládek. Vyjel si z pravého rohu útočné třetiny a po druhé se prosadil střelou zápěstím.

Ještě neuběhla minuta z druhé třetiny a RT TORAX vedl 5:0. Doslova kulečníkovým způsobem dopravili puk do sítě nahrávající Rataj, Csomor a zakončující Jakub Schwarz . Po třiceti osmi vteřinách se stav opět měnil. Klečícího Drndu, který následně přepustil místo Markovi, překonal střelou pod horní tyč Marek Smrčka. Domácí střídačka byla potrestána za špatné střídání a Slezané svou druhou přesilovku dokázali využít. Mizera přišel o nulu po střele Matěje Ondrucha, který dotáhl do konce nahrávky Slavíka a Hona. Hosté zjistili, že dokáží Porubu překonat a k dalšímu snížení sahal od modré čáry Blaževič.

Pak zapomněli domácí obránci na zadní vrátka a střídající Hula, který naskočil za porubskou obranou do hry, zpracoval nahrávku a samostatný únik zakončil střelou jen do gólmanovy výstroje. V polovině třetiny měl RT TORAX víc jak minutovou přesilovku pěti proti třem, při které nedokázal opavského brankáře Marka překonat. Vychytal střely Pobuty, dorážky Csomora či Schwarze a i ostatní porubští snajpři přišli zkrátka. Po uplynutí obou opavských trestů docílil Tomáš Rataj třetí branky, ale pro dosažení vysokou holí nemohla být uznána. Další kanadské body si domácí připisovali ve třetí třetině. Na 7:1 zvyšoval po přihrávce Schwarze Martin Csomor, po třech minutách se do černého trefil Vojtěch Holaň a v začínající dvaapadesáté minutě Robin Gola.

Na konci stejné minuty se Slezanu povedlo překonat domácího gólmana podruhé, když Klapetka z levého rohu nahrával na osu hřiště a střelou mezi betony snížil David Rybka. Skóre se po odehraných dvou minutách opět měnilo. Domácí obránci natlačili gólmana Mizeru i s držícím kotoučem po střele Daniela Slavíka do brány a hlavní sudí Slezanu dosažení branky uznal – 9:3.

Do závěrečné sirény se na ledě již nic podstatného neudálo a RT TORAX Poruba si připsal třetí vítězství v řadě.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Zápas jsme výborně rozehráli už v první třetině, kdy jsme si vytvořili dostatečný náskok. A druhá i třetí třetina se jen dohrávala. Zapojili jsme do hry čtvrtou lajnu a trochu jsme ztratili rytmus hry. Několikrát jsme špatně střídali, kluci nebyli tolik koncentrovaní, ale musím jim poděkovat za bojovnost a vyhraný zápas.

Petr Beránek (HC Slezan Opava): Poruba byla všude o krůček dřív a vytvořila si patřičný náskok, který jsme v druhé a poté třetí třetině díky tomu, že jsme se trochu víc dostali do utkání, jen zkorigovali. Střídající gólman v již rozhodnutém utkání předvedl pár kvalitních zákroků. Domácím samozřejmě gratuluji k výhře.