Junioři v Přerově dvakrát vedli, vítězný vstup do sezóny ale nezaznamenali

• sobota 13. září 2014
  • Filip Lefenda, Aleš Novotný

Přerov – Po mladších dorostencích začala sezóna také opavským juniorům, kteří na úvod soutěže vycestovali do Přerova. V souboji se Zubry se svěřenci Davida Musiala dvakrát ujali vedení, na vítězství ale Slezané nedosáhli, byť byli v závěru utkání lepším týmem a vytvořili si řadu šancí. Přerovští tak mohli po zápase děkovat výtečnému brankáři Grigárkovi. Na první body si budou muset naši hráči počkat minimálně do neděle, kdy hostí na svém stadionu od 15 hodin mužstvo Hodonína.

1. kolo, pátek 12. 9. 2014

HC ZUBR Přerov

4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Školoud (Müller), 34. Šnirc, 36. Gremlica (Rajnoch), 60. Rajnoch (Školoud, Šťastný R.) – 6. Rybka (Vrabel M., Hon), 30. Hlista (Pražák). Rozhodčí: Fiedler – Dopitová, Loun. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 104. Střely na branku: 35:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

Grigárek – Mašíček, Šťastný R., Duda, Kundrátek, Daniš, Novák, Smolka, Podepřel – Helešic, Gremlica, Rajnoch – Pecha, Müller, Zavřel – Kubal, Šnirc, Školoud – Siegel

Drnda – Slavík, Hon, Černý, Volf, Blaževič, Klapetek, Ondruch, Rybka, Fedor, Pražák, Hlista, Vrabel M.

Úvod premiérového střetnutí nabídl dvě šance přerovského týmu, ale střílející Müller a posléze také Helešic si na brankáře Drndu nepřišli. Také Opavané nejprve zahrozili neúspěšně, když si Grigárek pokryl tyčku při dorážce Blaževiče, ale další možnost Slezanu už byla gólová. Obrana Zubrů nechala zcela volného Davida Rybku, který po Vrabelově přihrávce zpoza brány lehce uklidil kotouč do klece.

O vyrovnání se zanedlouho pokoušel přerovský Daniš, jehož střela od modré byla lehce tečována, ale do brány se puk nedostal. Zubři poté přežili své oslabení a během krátké chvíle měli k dispozici dvě přesilovky. Velká příležitost vzešla z kličkované v podání Školouda, jenže Drnda se štěstím zasáhl. V ještě nadějnější šanci pak byl domácí Pecha, ale po Kundrátkově příklepu trestuhodně minul.

Na startu druhého dějství tak měla Opava jednobrankový náskok, který uhájila i po další možnosti Školouda, jehož průnik po křídle Drnda zlikvidoval betonem. Chvíle Petra Školouda však přišla vzápětí, kdy Zubři hráli přesilovku. Na jeho bombu z kruhu už byl brankář Drnda krátký a modrožlutí se tak dočkali vyrovnání. Hned po buly mohl bleskově otočit skóre Šnirc, zakončení před bránou však postrádalo důraz.

A tak udeřili Opavští, kteří se znovu trefili po chybě domácích beků. Volným hráčem před bránou byl tentokrát Jan Hlista a neměl problém úspěšně zakončit. Gólové manko Zubry spíše nabudilo, a k poměrně rychlému vyrovnání pomohla i trocha štěstí. Při hře ve čtyřech se kotouč motal před brankovištěm, odkud jej za Drndu protlačil Radim Šnirc s přispěním jednoho z opavských hráčů.

Závěr druhé „dvacky“ přinesl ještě jeden úspěšný moment pro domácí. Martin Gremlica se po Rajnochově přihrávce dostal do úniku a opavský gólman na jeho kličku nestačil. Do sirény ale mohlo být ještě srovnáno, protože také Hlista uháněl sám na brankáře a snažil se Grigárka překonat mezi betony. To se mu podařilo, jenže puk zůstal na brankové čáře, odkud jej modrožlutí v poslední chvilce odpálili.

V prvních dvou třetinách měli Zubři pouze dva vyloučené, ve třetím dějství ale jejich počet trestných minut narostl. Opava proto diktovala tempo hry. Obrovskou příležitost měl například Rybka, kterého skvěle vychytal Grigárek a posléze ohrožoval přerovskou klec i Volf. Uklidnění mohla přinést na druhé straně tutovka Školouda, který ale z těsné blízkosti narazil na beton brankáře Drndy.

Šest minut před koncem hrál Slezan chvíli dokonce v pěti proti třem a Grigárek znovu držel svůj tým nad vodou. Zubři těžké chvíle zvládli a krátce po tom, kdy Opavané zariskovali hrou bez brankáře, potvrdili vítězství gólem do prázdné kasy. Ze středního pásma se přes obránce trefil Michal Rajnoch.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov):
"Jsme rádi za tři body, ale s předvedenou hrou spokojeni být určitě nemůžeme. První třetina byla z naší strany špatná, až v té druhé jsme se více dostali do hry. Ve třetí třetině jsme pak úplně vypadli z role. Řekli jsme si, že musíme hrát bez vyloučení, ale měli jsme hodně faulů. Můžeme poděkovat brankáři Grigárkovi, že to Opava v závěru nevyrovnala nebo dokonce neotočila. Ve třetí třetině byl soupeř lepší."

David Musial (HC Slezan Opava):
"Myslím si, že z naší strany ten zápas nebyl vůbec špatný. Přijeli jsme do Přerova sice jen se čtrnácti hráči, ale hráli jsme dobře. Kluky jsem za výkon pochválil. Nějaký ten bod bychom si určitě zasloužili, ale bohužel na konci už se nám z těch několika šancí nepodařilo vyrovnat. Nedá se nic dělat, liga bude dlouhá, proto musíme jít dál."