Junioři vybojovali první bod za remízu v Havířově

• sobota 12. září 2009
  • Filip Lefenda

Juniorský tým Slezanu Opava vybojoval první letošní extraligový bod, když v Havířově z tamějšími Pantery prohrál až v prodloužení. Opavě utekl úvod zápasu, kdy se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Ve druhé třetině se Slezanu podařilo zásluhou Nováka snížit na 2:1. Poslední dvacetiminutovka se hrála ze strany na stranu. Opava dokonce zápas otočila a chvíli i vedla. Tři minuty před koncem ale domácí srovnali na 3:3 a utkání tak dospělo do prodloužení. V tom rozhodl domácí Kopel o tom, že dva body zůstanou doma v Havířově. Slezan si do Opavy odvezl bod jeden.

2. kolo, sobota 12. 9. 2009

HC AZ Havířov 2010

4:3p (2:0, 0:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 12. Klimša (Protasenja, Maruna), 18. Videlka (Protasenja), 57. Pechanec (Zientek), 65. Kopel (Haas, Maruna) - 32. Novák (Herman), 47. Koschatzký, 50. Mlýnek (Herman). Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:1. Diváci: 290. Střely na branku: 42:23.

Strmeň - Gančarčík, Zientek, Hanousek, Kopel, Šurin, Marek, Jindřich - Pechanec, Bartoš, Protasenja, Klimša, Haas, Křivohlávek, Videlka, Chaloupka, Maruna

Trenčan - Faksa, Kysela, Rýpar, Hartmann, Vitásek, Mosler, Žídek, Kukla, Dohnal - Vaněk, Herman, Novák, Vitek, Koschatzký, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Mlýnek