Junioři vykročili do play-off vítězstvím, porazili silnou Plzeň

• úterý 26. února 2008
  • Michal Berg, Martin Kubánek

Výborný vstup do vyřazovacích bojů měli svěřenci trenéra Suchánka. Proti Lasselsbergeru Plzeň sice od 27. minuty prohrávali, brankami Chalupy, Šafára a Blagy ale skóre dokázali otočit. Hosté v poslední třetině mohutně tlačili, ve dvojnásobné přesilovce snížil Sýkora, tlak v poslední minutě už ale obrana v čele s gólmanem Trenčanem ustála. Odveta je na programu v Plzni ve čtvrtek, čas začátku zápasu ještě není jasný, protože ve stejný den může být hrán také zápas předkola play-off extraligy. Držte klukům pro zápas v Plzni palce!

OF, úterý 26. 2. 2008

3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

HC Plzeň 1929

Branky a nahrávky: 33. Chalupa (Tošenovjan), 36. Šafár (Musiál), 54. Blaga (Mlýnek, Grofek) - 27. Kocman (Šimán), 56. Sýkora (Kovář, Rutta). Rozhodčí: Malíř - Eremka, Langr. Vyloučení: 5:10, navíc Tošenovjan 10 min. - Kubalík 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 100.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda T., Plánovský, Tichý - Tošenovjan, Herman, Gulda P., Šafár, Musiál, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Francouz - Martinec, Hucl, Šustr, Zeman, Rutta, Špiler - Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Pitule, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Lev, Šimán, Kořínek.

Do zápasu vkročili lépe hosté z Plzně, kteří se snažili již od úvodních minut praktikovat aktivní hokej. První ránu na Trenčana vyslal hostující Šustr, ovšem opavská jednička stačila vyrazit. Zanedlouho ale přišla první přesilová hra domácích, při které se Slezan dostal několikrát na dostřel plzeňské brány. Nebezpečně pálil několikrát zadák Tichý. Hra se v půlce třetiny vyrovnala a začala spíše přetahovaná o kotouč ve středním pásmu. Další vzrušení nabídla až 12. minuta, když z blízky pálil na Francouze útočník Blaga. Následně si z protiútoku obešel pár soupeřových hráčů plzeňský Šimek, jeden z domácích beků mu ale stačil na poslední chvíli vypíchnout puk do rohu. Zhruba dvě minuty před koncem první části hry ujížděl sám na plzeňského gólmana Vitásek, ale střelu neumístil přesně.

Druhou třetinu zahajovali Opavští v početní převaze. V ní Tichý střílel od modré, Chalupa puk tečoval, ale Francouz reflexivně puk vyrazil mimo brankoviště. Nicméně Lasselsberger oslabení uhrál bez inkasovaného gólu a začal na soupeře opět více tlačit. Trenčan se pěkně zapotil zejména při skrumážích a následných dorážkách plzeňských útočníků. Převaha hostí vygradovala v polovině utkání, kdy poprvé otevřeli skóre zápasu. Střela Šimána se ještě neujala, ale následná dorážka Kocmana už znamenala gól. Opavu branka probrala a ve 33. minutě se trefil střelou přes obránce hostí kapitán Chalupa. O tři minuty později vystřelil Šafár a trefil skulinu mezi Francouzovými betony. Bylo to tedy 2:1 pro Slezan. V této chvíli byla Plzeň jako opařená a nedokázala už do konce druhé části nějak výrazněji ohrozit opavskou převahu a vedení. Hra měla ve druhé dvacetiminutovce stoupající úroveň, ke které přispěly určitě i branky.

Poslední třetina a zejména její počátek se nesl ve znamení častých vyloučení. Na deset minut za nesportovní chování byl nejprve potrestán opavský Tošenovjan a následně i hráč soupeře Kubalík. Na ledě nebylo v těchto momentech nic moc k vidění, domácí měli problémy vůbec rozjet nějakou akci a hosté jakoby se o to ani nepokoušeli. Přesto se v 54. minutě zrodila šance domácích v přesilové hře a Richard Blaga přidal třetí zásah. Dvě minuty nato Plzeň snížila, Sýkora se prosadil při dvojnásobné početní převaze. Hosté na konci odvolali brankáře, málem dokázali vyrovnat, když střelu od modré zastavilo břevno opavské svatyně. Lasselsberger se sice dožadoval uznání branky, která podle nich zapadla do brány, ovšem hlavní rozhodčí to viděl jinak. Opava tak vyhrála první utkání 3:2 a v sérii se ujala vedení.

Karel Suchánek (trenér Opavy): My jsme před utkáním museli pozměnit sestavu, protože se nám zranil útočník Herman. Nahradit jej nabylo jednoduché. Hráči, kteří hráli, předvedli ale bojovný výkon na hranici svých možností. Důležité bylo, že především začátek utkání, kdy měla Plzeň převahu, jsme dokázali ustát. Postupně se nám podařilo hru vyrovnat, což byl jeden z klíčových momentů. Dalším byl ten, že se nám podařilo přidat v průběhu branku na 3:1, díky níž jsme hru potom kontrolovali a dokázali zápas dovést do vítězného konce.