Junioři ztratili šanci na play - off

• sobota 20. února 2010
  • Jan Šimek

Junioři Slezanu se dnes utkali s nedalekou Porubou. Utkání mělo veliký náboj, Opava měla totiž šanci bojovat o play - off. Po dnešním utkání ale o naději přišla a nutno říci, že zaslouženě, nevyužila totiž řadu svých šancí. Hostující Poruba za to trestala a dala domácím lekci z produktivity. Opavští mladíci tak nakonec prohráli 3:5.

41. kolo, sobota 20. 2. 2010

3:5 (1:1, 0:3, 2:1)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 17. Novák (Vitásek), 41. Herman (Kysela), 57. Vítek (Baďura, Novák) - 17. Voznica (Vidlák), 21. Voznica, 30. Vidlák (Blažej), 38. Vaněk (Voznica), 60. Blažej. Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Rychlý . Vyloučení: 9:9 + Burzala (POR) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:1,1:1, 1:4, 3:4, 3:5.

Machovský - Faksa, Kysela, Dufek, Rýpar, Vitásek, Štencel, Kukla, Dohnal - Trčka, Vlašánek, Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek.

Gleich - Hanus, Špok, Pindur, Poláček, Burzala - Zuber, Vidlák, Vaněk, Barčák Jakub, Barčák Jan, Voznica, Motyka, Blažej.

Do první třetiny vstoupili lépe hostující hráči, vytvořili si i několik brejků a slibných střeleckých příležitostí, všechny ale zneškodnil Machovský nebo domácí obrana. Slezan začal kousat o něco později, ale o to více. Vytvořil si řadu šancí a zcela ovládal hru. Nebýt Gleicha v brance Poruby, kdo ví, kolik puků by v brance Poruby skončilo, takhle ale svítil na světelné tabuli stav 0:0. V probíhající 17. minutě však k překvapení všech udeřilo na opačné straně kluziště, za netradiční situace 4 na 4 se trefili hráči Poruby, jmenovitě to byl Voznica, který se trefil po pěkném pasu od Vidláka. Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat, když hned o 38 vteřin později srovnal pohledným způsobem Novák. Opava i nadále bušila do obrany Poruby, gólový efekt však nepřišel a to ani v 19. minutě kdy si kotouč vesele skákal nebezpečně blízko brankové čáry hostů, tu ale bohužel pro Slezan nepřešel. První dvacetiminutovka tak skončila 1:1.

Druhá perioda patřila celé hráčům hostující Poruby. Ve 21. minutě totiž zachytil nepřesnou přihrávku domácích Voznica a při jeho samostatném úniku na Machovského se mu pod nohy vřítil Mlýnek a nebylo co řešit - bylo nařízeno trestné střílení. Sám faulovaný Voznica volil blafák, na který Machovský nedosáhl, byť se puku dotkl betonem. Domácí chtěli ihned vyrovnat, to se jim však nepodařilo, a to i přes veliké šance v rozpětí 28. a 30. minuty, kdy při Porubě stáli všichni svatí, hlavně při střele Slaniny zaúřadovalo veliké štěstí, když tyčka "vyplivla" kotouč mimo branku. Hned z následného brejku však padla branka na druhé straně a opět se potvrdilo známé, otřepané pravidlo "nedáš - dostaneš", skóroval totiž hostující Vidlák. S Opavou to nevypadalo vůbec dobře a ve 36. minutě přišlo varování, hostující Motyka totiž trefil tyčku. O dvě minuty později však zvyšoval na 1:4 Vaněk a domácí už jen čekali na hvizd ukončující druhou třetinu.

Do poslední fáze zápasu však Slezan vstoupil výborně, ve 41. minutě doklepával kotouč do poloprázdné svatyně hostů domácí Herman, kterého skvěle vybídl ke skórování Kysela. V minutě 43. se precizní střelou prezentoval Rýpar a Gleich se musel pořádně natáhnout, aby puk schoval v lapačce. Poté se hra na chvíli zpomalila a trpěla častými šarvátkami. V 57. minutě přišla kontaktní branka Opavy, Vítek v pohodě přehodil ležícího Gleicha. Domácí pak začali hrát power - play, ale hodně kombinovali a málo stříleli, což se jim stalo osudným, 30 sekund před koncem totiž vybojoval puk Blažej a rybičkou přes půl hřiště upravil na konečných 3:5.

Karel Suchánek, trenér HC Slezan Opava: Dnes jsme začali hrát na 4 útoky, ale nemělo to tempo a nasazení, takže jsme to stáhli na 3 útoky, pak už to bylo lepší. Neproměnili jsme ale své šance a trefili dvě tyčky, což nás dnes stálo body. Zbytečně jsme ale hazardovali s pukem, nešli jsme do střely, hráli jsme upracovaný a překombinovaný, postupný útok. To končilo ztrátou kotoučů, které Poruba lacině získávala a trestala nás. Hosté hráli jednoduše přes střední pásmo a to jim v dnešním zápase přineslo body.