Junioři zvítězili na nájezdy v Porubě

• sobota 13. října 2012
  • Filip Lefenda, Adam Bagar

V předvečer sobotního střetnutí mužů si to se stejným soupeřem, tedy Porubou, rozdali také junioři. Duel se hrál na ledě soupeře a po úvodních dvaceti minutách to vypadalo lépe spíše pro soupeře, který využil svou ojedinělou přesilovku, což se naopak nedařilo Opavanům. Slezan však dokázal v prostřední části zásluhou Svobody vyrovnat a dovést tak na góly chudý duel až k samostatným nájezdům. V těch se více dařilo právě opavskému týmu, když rozhodující nájezd proměnil Trčka. Junioři tak pokračují ve zlepšených výkonech a vezou z Poruby dva body.

7. kolo, pátek 12. 10. 2012

HC RT TORAX Poruba

1:2sn (1:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Černín (Maček, Kysučan) – 29. Svoboda (Štindl), rozhodující sam. náj. Trčka. Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 8:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 40:25 (8:8, 18:11, 14:5). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Seifert – Dusík, Černín, Vrána, Jasiok, Chamrád, Baca, Ryška – Maček, Kameníček, Kysučan – Piják, Mihal, Rosypka – Dominec, Kaleta, Halla (41. Pobuta).

Kober – Bendík, Soukal, Mareček, Trčka, Vaněk, Hájek, Ježek, Harazim, Březina, Havlíček, Vrábel, Chvěja, Gulda, Svoboda, Juran, Štindl.

Hned v úvodu utkání měl Slezan k dispozici téměř dvouminutovou přesilovku pět na tři. V té skončila Bendíkova střela jen na horní tyči. RT TORAX se nadále dopouštěl faulů či technických přestupků a zanedlouho si hosté vyzkoušeli hru ve dvojnásobné přesile znovu. Ani tentokrát Seiferta příliš ohrozit nedokázali, když při obstřelování netrefovali branku.

Naopak z první početní výhody dokázala Poruba vytěžit rychlý gól. Maček poslal touš na modrou, kde se jej ujal Vojtěch Černín a přesnou tvrdou střelou nedal Koberovi žádnou šanci. Před opavskou brankou následně neuspěl Mihal a když v závěru třetiny hosté nevyužili další dvě přesilovky, šlo se do kabin za těsného porubského vedení 1:0.

Na začátku prostřední tercie našel v situaci dva na jednoho Kameníček najetého Kysučana, ten však domácí vedení navýšit nedokázal, když se Kober výborně rozplácl na brankovišti. Gólem neskončilo ani chytré Mihalovo objetí branky. Po porubských šancích se více do hry dostávala Opava. Svoboda prošel obranou jako nůž máslem, ale v koncovce neuspěl a trefil jen připraveného Seiferta.

Přesto se Slezan dočkal vyrovnání. Přečíslení vyřešil Lukáš Svoboda ideální střelou pod horní tyč, čímž rozveselil hostující střídačku. Ani ne za minutu mohlo být s Porubou ještě hůře, když v další brejkové situaci mířil k tyči Juran. Od poloviny duelu však převzala aktivitu Poruba a Kober si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Postupně neuspěli Dusík, Kysučan, Maček a v závěru třetiny i Kaleta, jehož střelu zastavil Kober dalším výborným zákrokem.

Na začátku poslední třetiny musel zatáhnout za záchrannou brzdu Mihal a po faulu na Harazima nařídil sudí Šutara trestné střílení. V něm opavský forvard na Seiferta nevyzrál. Porubští byli přesto nadále aktivnější. Po oku lahodící Kaletově individuální akci se na brankovišti neprosadil ani dorážející Dominec. Poruba se však střelecky nadále trápila.

Opava se postupem času soustředila už pouze na obranu a domácí junioři to měli o to těžší. V závěru ještě Kobera pořádně protáhl Rosypka, ale touš si cestu do branky nenašel. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Za Porubu postupně neuspěli Kysučan, Mihal a Černín. Naopak o vítěznou trefu Slezanu se postaral hned v první sérii přesnou střelou mezi betony kapitán Marek Trčka. Opavští si tak odváží z porubského stánku cenné dva body.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Myslím si, že není normální, abychom ze čtyřiceti střel dali jen jednu branku, o kterou se navíc postaral obránce. Hráči, kteří by utkání měli rozhodovat, a do šancí se přitom dostávají, nedávají branky. Potřebujeme nyní každý bod a křeč v zakončení je každým zápasem více a více patrná. Dojíždíme na absolutní střeleckou impotenci útočníků. První třetina byla díky našim hloupým vyloučením taková rozháraná, přesto jsme ji vyhráli. Po vyrovnávací brance jsme měli zápas plně pod kontrolou, ale nedokázali jsme se ani v jednom případě prosadit. To je špatná vizitka všech útočníků.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Naše vítězství se rodilo velice těžce. V první třetině jsme hráli snad dvanáct minut přesilovky, dokonce i dvě dvojnásobné, ale nebyli jsme příliš důrazní a spíše nám to uškodilo. Hráče jsem na to o přestávce upozorňoval, aby chodili více do brankoviště, což plnili. Utkání bylo vyrovnané a myslím si, že výborně zachytali oba brankáři. Zápas měl velmi slušnou úroveň.