Junioři zvítězili nad Litvínovem

• pátek 24. října 2008
  • Martin Kubánek

O p a v a - Slezan vedl prakticky od první minuty až do poslední. Domácí poslal bleskově do vedení již po osmi vteřinách hry Richard Blaga. Na následující Baďurovu trefu stihl sice odpovědět ještě do přestávky Majdan, ale to bylo ze strany hostů vše. V poslední části předvedl naopak Slezan exhibici a nadělil soupeři čtyři branky. Hosté poté rezignovali, zdržovali hru a nechali se často vylučovat, čímž usnadnili Opavě práci. Naši hráči tak mohli v poklidu dokráčet k zasloužené výhře v poměru 6:1.

15. kolo, pátek 24. 10. 2008

6:1 (2:1, 0:0, 4:0)

HC Chemopetrol Litvínov

Branky a nahrávky: 1. Blaga (Mlýnek), 5. Baďura (Plánovský), 43. Blaga (Mlýnek, Vitásek), 44. Herman (Baďura, Gulda), 48. Herman (Čavrk, Baďura), 50. Mlýnek (Vitásek) - 18. Majdan (Müller). Rozhodčí: . Vyloučení: 7:13. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

Trenčan - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Plánovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal - Blaga, Veselý, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatský, Musial, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Brzobohatý (50. Sork) - Hora, Panuška, Kousalík, Havelka, Čejka, Müller, Gula - Mackal, Majdan, Gerhát, Lindner, Zavřel, Maxa, Bíza, Přeučil, Kafan, Češka.

Na světelné tabuli byl teprve čas 0:08, když domácí Blaga stihl uklidit puk do sítě. Mlýnek nahrál z křídla kolegovi do lepší pozice a Opava vedla 1:0. Na začátku 5. minuty utkání to už bylo o dvě branky. Tentokrát se mezi tyče trefil Baďura. Hosté se poté z počáteční ledové sprchy přece jen dostali do tempa a začali být Opavě vyrovnaným soupeřem. V 11. minutě Bíza šikovně tečoval střelu od modré čáry a nadělal Trenčanovi starosti. Sebevědomí Litvínova se potvrdilo pár minut před odchodem do kabin, Majdan si za bránou pohrál s obránci domácích, najel si před gólmana a rozvlnil síť.

Druhá část branku nepřinesla, ale zajímavý hokej ano. Do první šance se dostal Mlýnek, který se objevil sám před Brzobohatým, ale jeho střela se otřela pouze o beton brankáře. Pár sekund nato střílel Gulda, ale tečující Herman neusměrnil kotouč přesně. V polovině utkání hostům opět zatrnulo, když Vítek trefil tyč jejich svatyně. Litvínov si špatnou hrou v obraně zadělával dlouhou dobu na malér, který přišel v poslední třetině.

Ve 43. minutě využil Blaga přesilovou hru a poslal domácí do dvougólového vedení. Další přesné zásahy na sebe nenechaly dlouho čekat. Minutu na to se prosadil Herman a přinutil soupeře k oddechovému času. Ten jim mohl pomoci, protože ihned po něm se v obrovské šanci ocitl Maxa. K tomu, aby se hosté radovali, by se musel trefit do téměř prázdné brány. Což se mu nepovedlo. Proto udeřilo opět na druhé straně. Tři minuty před koncem přidal pátý gól Herman a šestou brankou pečetil výhru Slezanu Mlýnek druhou brankou v přesilovce.

Karel Suchánek (Opava): Utkání bylo vyrovnané, hlavně první dvě třetiny. V průběhu jsme museli stáhnout hru na tři útoky. Ne že by ostatní hráli špatně, ale chtěli jsme využít střeleckých schopností klíčových hráčů. Ve třetí třetině se nám podařilo dát čtyři branky a utkání jsme dohráli exhibičně. Soupeře jsme pak do ničeho nepustili.

Josef Beránek (Litvínov): V utkání jsme nebojovali tak jako domácí, přijeli jsme moc nafoukaní. Souhlasím s tím, že třetí třetina rozhodla, měli jsme hodně vyloučených hráčů. Udělali jsme chyby, dostali gól v oslabení, a pak se to celé zvrtlo. Základ je bojovnost a chuť vyhrávat, nic jiného. Buď dáme v příštím zápase do hry víc srdce, anebo se těžko dá hrát.