Juniorka podlehla Českým Budějovicím

• sobota 26. února 2011
  • Filip Lefenda, Matěj Mayer

Další vysokou porážku si připsali opavští junioři, kteří krátce po sobotním polední nastoupili na ledě Českých Budějovic ke svému dalšímu hokejovému vystoupení. Svěřenci kouče Konečného si však nevedli nejlépe a již po první dvacetiminutovce prohrávali o dvě branky. Gólové manko narůstalo i v dalším průběhu hry, až se skóre zastavilo na finálních 5:1 ve prospěch domácího týmu. Jediným střelcem z řad Slezanů byl v tomto utkání Křesťan.

57., sobota 26. 2. 2011

HC Mountfield

5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Semrád (Sumerauer), 14. Švihálek (Dietz, Marek), 29. Švihálek (Ježek), 31. Heřman (Jáchym), 52. Seidl (Švihálek, Dietz) - 34. Křesťan (Džemla).
Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Jílek. Vyloučení: 12:10, navíc Kysela OK a Baďura (oba OPA) 10 minut. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 42:24.

Hrubec - Jáchym, Semrád, Dietz, Štěpán, Kolařík, Klement - Babka, Ježek, Švihálek - Seidl, Marek, Sumerauer - Rousek, Sedlák, Heřman - Zvoník, Přibyl, Turek.

Trenčan (30:05 - 30:19 Plánovský) - Faksa, Kysela, Rypar, Židek, Lichý, Dohnal - Seidler, Koschatzký, Džemla, Havlíček, Procházka, Mikuda, Pešut, Křesťan, Otipka, Baďura, Jelen.

První třetina 57. kola NOEN extraligy juniorů patřila domácím. Už v čase 2:50 lovil brankář Opavy puk ze své sítě. České Budějovice hrály přesilovou hru a Lukáš Sumerauer posunul puk na modrou čáru, kde stál Martin Semrád. Ten udělal dva kroky vpřed a přesnou střelou propálil Trenčana. Domácí tlačili dál a dostávali se do velkých příležitostí. V čase 13:18 byli současně vyloučení dva hráči Opavy a tak mohli domácí hrát dvojnásobnou přesilovou hru. Hned po 40. sekundách se červené světlo za brankou Opavy rozsvítilo podruhé. Michal Švihálek se vrhl na vyražení puk a poslal ho do sítě. O chvíli později mohl ještě navýšit vedení Radek Seidl, ale jeho pokus nebyl úspěšný. V 17. minutě hráli 18 sekund pět na tři i hosté. Do velké šance se dostal Petr Seidler, ale Hrubec se stihl včas přemístit a zmařil jeho šanci. V první třetině byli jednoznačně lepším mužstvem domácí. Hosté dokázali zahrozit pouze v přesilových hrách.

I ve druhém dějství byli lepším mužstvem domácí. První velká šance přišla ve 27. minutě, kdy se sám na Trenčana řítil ve vlastním oslabení Jakub Marek, ale neuspěl. O dvě minuty později si českobudějovičtí vše vynahradili. Ježek našel najetého Michala Švihálka, který se dostal do úniku a Trenčana překonal chytrou střelou mezi betony. Ve 31. minutě se domácí prosadili dokonce v oslabení. Radim Heřman jel v rozmezí 20 sekund dokonce dvakrát sám na brankáře! Poprvé mu ještě puk uskočil, ale napodruhé už se nezmýlil a propálil Trenčana střelou k tyči - 4:0. Opava si poté vzali oddechový čas a ten jim možná pomohl. O tři minuty později totiž ujel domácí obraně Martin Křesťan a střelou k tyči překonal Hrubce. Po druhé třetině panoval stav 4:1 pro domácí HC České Budějovice.

Třetí třetina půspbila spíše dojmem, že se jen utkání dohrává. Největší šance na začátku třetiny měli Rousek a na druhé straně Seidler, ale ani jeden z nich neuspěl. V 51. minutě se dostali do přečíslení Sedlák s Heřmanem, ale ani jejich pěkná kombinace brankou neskončila. O chvíli později byl vyloučen hostující Rypar a nabídl tak domácím přesilovou hru. Možnost vstřelení branky si domácí vzít nenechali. Po střele Klementa vyškrábl Sedlák puk zpod Trečana a do prázdné branky ho chtěl uklidit Švihálek. Ten ale trefil pouze tyč a tak ho ještě musel zastoupit Radek Seidl a zvýšil na 5:1. O pár minut později propásl další šanci na zkompletování hattricku Michal Švihálek, který nedokázal trefit poskakující kotouč. V posledním minutách byla hra hodně vyhrocená a pustili se do sebe dokonce i Švihálek s brankářem Trenčanem. Utkání se pak již v klidu dohrálo a domácí si snadno udrželi vysoké vedení 5:1.

Jan Trummer (HC České Budějovice): Čekalo nás bojovné utkání a to se také potvrdilo. Myslím si, že to tiž byla poslední šance Opavy, aby se dostali ze sestupových míst. Na začátku jsme využili dvě přesilovky a odskočili jsme na náš neoblíbený výsledek 2:0. V druhé části jsme přidali další branky a Opava už jenom korigovala. Jsem rád, že jsme to v klidu, bez zranění dohráli, protože Opava hrála v závěru utkání velmi nečistě.