Juniorka podlehla v bojovném utkání Havířovu

• pondělí 20. září 2010
  • Jan Šimek

Junioři ve svém třetím domácím utkání v řadě nestačili na hosty z Havířova. Po vyrovnaném zápase mu nakonec podlehli 1:2. Domácí se sice ujali v první třetině vedení, o něj ale nakonec přišli. Po bezbrankové druhé části strhl AZet ve třetí periodě v rozmezí necelých dvou minut vývoj zápasu na svou stranu. Slezan se ještě snažil výsledek duelu zvrátit, ale v tom mu nepomohla ani power - play a body si tak odváží hosté.

25. kolo, pondělí 20. 9. 2010

1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 13. Seidler (Vítek) - 44. Brezani, 45. Brezani (Pechanec, Puffer). Rozhodčí: Jeřábek - Fiala, Turial. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Trenčan - Faksa, Kysela, Trčka, Vaněk, Rýpar, Procházka, Vitásek, Spusta, Vítek, Mosler, Šimkovič, Otípka, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Koschatzký, Slanina, Seidler

Matoušek - Zientek, Duda, Jindřich, Šurin, Marek, Peslar, Lešiga, Lužný, Puffer, Pechanec, Brezani, Mráz, Číp, Miczek, Čaja, Horák, Blažej, Smuž, Diviš, Pasker

Zápas začal lépe pro hostující hráče. Ti byli v první třetině aktivnějším týmem, přestříleli Opavu a vytvořili si daleko více šancí. Za zmínku stála především akce hostujícího kapitána Pechance spolu s Pufferem. Ti přečísli opavské hráče, ale z dobré pozice se druhý jmenovaný svou svižnou střelou mezi tyče nevešel. Paradoxně to byl ale Slezan, kdo se ujal vedení. Ve 13. minutě se chvilku po návratu z trestné lavice zapojil do kombinace Seidler a svůj samostatný únik zakončil nádherným blafákem, na který neměl Matoušek nejmenší nárok. Když pak ale domácí nevyužili přesilovku z 16. minuty, skončila úvodní fáze pondělního duelu 1:0.

Druhá část střetnutí žádné ofenzivní hody nenabídla a hrál se hokej z poměrně zatažených obran na obou stranách. Vzruch přinesla až čtyřiadvacátá minuta, když střela havířovského Čípa zasáhla Trenčana do krku. Opavský gólman se ale jevil v pořádku a tak hra mohla brzy dále pokračovat. Zhruba v polovině zápasu to zkusil zpoza branky domácí Šimkovič. Ten si za brankou obhodil jednoho ze soupeřových hráčů a pokračoval směrem před branku. Tam ho ale zdvojili dva hostující obránci, a z této situace už bohužel pro Slezan jako vítěz nevyšel. Minutu před koncem druhé tercie se ještě dobrým střeleckým pokusem prezentoval Vítek, jeho ránu ale Matoušek zachytil do své lapačky.

Po druhé pauze se dobře rozjela domácí Opava, která ze začátku třetí periody přitlačila hostující juniory, největší šanci ale spálil Vítek, který se po skvělé přihrávce Vitáska ocitl v prostoru mezikruží, ani odtud však nedokázal skórovat, ačkoliv stál sám před Matouškem.

Zákonitě tak přišel trest z holí AZetu. Chybu domácí defenzivy totiž potrestal důrazně forčekující Brezani, jenž měl před Trenčanem již lehkou pozici a vyrovnal. O minutu později už hosté vedli. Po pohledné kombinaci se trefil znovu Brezani, který přesně trefil mezeru mezi betonem Trenčana a tyčkou domácí svatyně.

V 51. minutě pak svůj tým podržel krásným semaforem Matoušek, zneškodňující střelu domácího Vítka. Opavský tlak na vyrovnání přišel až k závěru utkání. V krátkém časovém úseku se pak do velkých šancí dostali Vitásek s Koschatzkým, ani jeden z nich však na kýženou branku nedosáhli. Na řadu tak přišla poslední možnost pro domácí Slezan, a to byla hra bez brankáře. Bohužel na hokejkách domácích už byla patrná nervozita, a i když se několik vteřin před koncem uvolnil Slanina, nedokázal již zvednout puk nad Matouškův beton. Z vítězství se tak mohli začít radovat hostující junioři z Havířova.

Kamil Konečný (HC Slezan Opava):

Vrátili jsme se k takovému bezkrevnému výkonu jako v pátek proti Ústí, hráli jsme bez nasazen a v jsme potom za nekázeň některých hráčů pykali dvěma brankami v naší síti. My jsme z našich šancí dokázali proměnit v gól jen jedinou a s jednou vstřelenou brankou se pak těžko útočí na zisk bodů

Stanislav Sztefek (AZ Havířov):

Ve vyrovnaném utkání jsme nakonec byli šťastnější než Opava. Ve třetí třetině jsme dali dva góly, díky kterým jsme otočili zápas a vítězství už jsme si pak ujít nenechali.