Juniorka se zvedá, po Vítkovicích přehrála i Třinec

• sobota 19. ledna 2008
  • Michal Berg

Jakoby trápení ze začátku roku bylo zapomenuto, opavští junioři po Vítkovicích porazii i Třinec a odskočili tak od pásma sestupu. Na ledě Ocelářů rozhodl Slezan o výhře dvěma góly v posledních pěti minutách, dvakrát se v zápase trefil bývalý hráč Třince Tomáš Grofek. Další zápas čeká juniorku v pátek doma proti Havířovu.

38. kolo, sobota 19. 1. 2008

HC Oceláři Třinec

Branky: 1. Pánik (Hampl, Hoďa), 7. Hoďa (Hampl) - 4. Grofek, 13. Planovský (Herman), 55. Mlýnek (Blaga, Gulda), 57. Grofek (Tošenovjan, Planovský). Vyloučení: 7:3. Využití: 1:0.

Boška - Kundrátek, Hoďa, Kania, Špaček, Kaďorek, Říman, Vojta, Rangl - Capcara, M. Toman, Palička, Pánik, Potoček, Böhm, Hampl, T. Martyčák, Ostřížek, Mičulka, Zeliska, Samiec.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, T. Gulda, Planovský, Tichý - Tošenovjan, Herman, P. Gulda, Šafár, Čermák, Božilov, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Domácí juniorka, kteoru vede bývalý hráč Slezanu Dušan Adamčík, měla do zápasu bleskový vstup a už po dvanícti vteřinách se trefil Richard Pánik. Naštestí se Tomáš Grofkovi, který v minulé sezóně v Třinci působil, podařilo už ve 4. minutě srovnat.

I na druhý gól Třince přihrál účastní MS juniorů Zbyněk Hampl, v 7. minutě skóroval od modré David Hoďa, pro kterého to byl prví zápas po návratu z kanadského juniorky, kde za Chilliwack Bruins odehrál 26 zápasů.

Opavě se ale přes několik šancí domácích podařilo srovnat, nahození obránce Planovského propadlo brankáři Boškovi až do sítě.

Po méně záživné druhé třetině trefili domácí na začátku třetí části tyč. Další část se nedla ve znamení vysoké aktivitiy Michal Mlýnka. Nejprve dvě šance neproměnil, aby pak v oslabení ujel s Blagou a v 54. minutě poslal Slezan do vedení. O minutu později, tentokrát v přesilovce, se podruhé v zápase trefil Tomáš Grofek a potvrdil tak skvělou formu z posledních dnů, kdy bodoval v šesti zápasech po sobě.

Fotografie ze zápasu nalezenete na www.hcwerk.cz