Juniorka v Třebíči v polovině zápasu odpadla

• pátek 15. února 2008
  • Michal Berg

Po první třetině to na zimním stadionu v Třebíči nevypadalo na debakl opavské juniorky, bojující o svou šanci na play-off. Po brankách Grofka a Tošenovjana hrála Opava s domácími 2:2. Zápas zlomila situace, kdy rozhodčí neuznal regulérní branku Opavy. Hráči Slezanu znervózněli, nechávali se zbytečně vylučovat a domácí toho dokonale využili - v přesilovkách dalí 7 z deseti branek! Sobotní zápas se Znojmem si juniorka už předehrála a do konce základní části jí tak zbývají už jen dva zápasy. Při plném bodovém zisku má juniorka ještě šanci hrát play-off, v opačném případě už pro ni sezóna za týden skončí.

43. kolo, pátek 15. 2. 2008

SK Horácká Slavia Třebíč

10:2 (2:1, 3:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 17. Vítek (Klíma), 18. Klíma (Dostál, Popela), 24. Nahodil (Kundela, Jaroš), 26. Popela (Kadela E., Klíma), 36. Němec (Vlašín, Jaroš), 41. Kesner (Popela), 43. Nahodil (Fila), 50. Nahodil (Burián, Jánský), 60. Němec (Burián), 60. Dočekal (Kadela E.) - 6. Tošenovjan (Grofek), 21. Grofek (Tichý, Planovský). Rozhodčí: Palášek - Reich, Skopal. Vyloučení: 12:18, navíc Tošenovjan (OPA) 10 minut OT. Využití: 7:2. Diváci: 70. Střely na branku: 36:29

Burgr - Vlašín, Popela, Jaroš, Čtveráček, Dvořák, Kadela R. - Němec, Dostál, Vítek, Dočekal, Kesner, Nahodil, Jánský, Kundela, Vyhnálek, Fila, Klíma, Kadela E., Kejda, Burián.

Trenčan - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Tichý, Dohnal - Tošenovjan, Herman, Šafár, Musiál, Čermák, Grofek, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Domácí nastoupili do utkání s dobrým pohybem a vysunutým forčekingem. První ránu na Trenčana vyslal z kruhu Burián. Z protiútoku pálil Wolf, Burgr byl připraven. V páté minutě se Burgr vyznamenal proti střele Mlýnka z blízkosti. Třebíč byla aktivnější, ale tlak přibrzdil vyloučením Eduard Kadela. Jeho faul za 15 vteřin potrestal Michal Tošenovjan po krásné kombinaci celé formace – 0:1. Hra se díky přesilovce Opavy vyrovnala. V deváté minutě šel pykat Kundela. Hosté sehráli přesilovku dobře. V největší šanci vychytal Burgr Hermana. Po ubránění oslabení se vrhla do útoku dvojice Nahodil-Kundela, branka z toho ovšem nebyla. Ve 14. minutě střílel po spolupráci útočníků Kesner, přemisťující se Trenčan tuto ránu fantasticky vytěsnil vyrážečkou mimo tyče! Za tři minuty se domácím podařilo vyrovnat. Po obrovském závaru dopravil touš do sítě David Vítek – 1:1. Za další půlminutu Horácká Slavia vedla. Burián kličkami ve středním pásmu rozhodil obránce hostí, přihrál do jízdy Lukasi Němcovi, který v přímém souboji přelstil Trenčana blafákem – 2:1. Tímto stavem skončila prvá třetina.

Na začátku druhé části Slezan dohrával přesilovku při vyloučení Kundely a diváci byli svědky divoké pětiminutovky. Tomáš Grofek tečí střely od modré čáry ještě neuspěl, nicméně reparát střelou k tyči z mezikruží složil na výbornou – 2:2. Ve 24. minutě adresoval lahůdkovou přihrávku Lukáš Dostál před branku na hůl Jakuba Klímy, na kterého čekala zívající klec – 3:2. Za další dvě minuty potrestal vyloučení hostů Lukáš Nahodil, čímž rozpoutal nevídanou přesilovkovou kanonádu svého mužstva. Zhruba v polovině zápasu přišel zlomový okamžik zápasu. Hosté docílili s největší pravděpodobností zcela regulérní branky, kterou rozhodčí neviděli. Opavané znervózněli, začali faulovat, za což je domácí nemilosrdně trestali. Ve 36. minutě vypálil od modré čáry Lukáš Popela, čímž zužitkoval dvojnásobnou početní výhodu – 5:2. V pokračující přesilovce domácích ujel Wolf, ale blafák se mu nepovedl. Tentýž hráč se dostal znovu tváří v tvář Burgrovi v poslední minutě druhé části, ale ani tentokrát neuspěl. Domácí gólman si mezírku mezi betony pohlídal.

Třetí část přinesla festival vyloučených na obou stranách. Ukřivdění Slezané reagovali podrážděně na dění na ledě, k čemuž přispíval i zvyšující se brankový rozdíl. Ve 42. minutě potrestal další dvojnásobnou přesilovku Lukas Němec střelou z otočky – 6:2 a následnou klasickou početní výhodu využil Karel Kesner - 7:2. V 50. minutě, jak jinak než v přesilovce, zakončil kombinaci s Petrem Filou střelou do prázdné branky Lukáš Nahodil - 8:2. Poté sehráli hosté skvěle přesilovou hru, na jejímž závěru vychytal Burgr Mlýnka. Hosté úplně odpadli v závěru, který domácí dohrávali s výhodou dvou mužů v poli. Nejprve dokonal hattrick Lukáš Nahodil - 9:2. Deset sekund před koncem zápasu se vhazovalo v útočném pásmu domácích. Po buly se dostal puk na modrou. Odtud vypálil Eduard Kadela, jehož ránu dorazil Martin Dočekal a v čase 59:55 rozsvítil červené světlo za brankou hostů podesáté – 10:2!

Tímto zápasem skončili dvě série. Domácí protrhli sérii porážek, čímž hostům přerušili vítěznou šňůru.

Karel Suchánek (Opava): "Zlom nastal za stavu 4:2, kdy jsme dali regulérní gól, který rozhodčí neuznali a ani se neporadili. Takže to nás nastartovalo a zbytečně jsme faulovali. Domácí měli stále přesilovky. V našich hráčích byl pocit křivdy a utkání jsme nezvládli v žádném případě. Myslím si, že ze začátku to utkání bylo velice kvalitní. Ale také si myslím, že utkání ovlivnili rozhodčí, kteří by se nad sebou měli trošku zamyslet."

Štěpán Oberreiter (Třebíč): "V pauze jsme dali tým dohromady, uzdravili se nám hráči. Dostali jsme góly po našich hloupých faulech. Musím kluky pochválit. Odehráli velice kvalitní utkání a s chutí si zastříleli. Musím dnes zvlášť pochválit 4. útok Dočekal-Kesner-Vyhnálek, který dal, tuším, dvě branky. Je vidět, že se mužstvo zvedá s příchodem Lukáše Nahodila, který dal dnes hattrick. Prolomili jsme šňůru porážek. Je hezké, dát deset gólů, to se nepovede v každém zápase. Zítra nás ale čeká další zápas a ten začíná od stavu 0:0."