Juniorka zabrala, z Havířova si odváží výhru 2:5

• sobota 05. prosince 2009

Po nepříliš povedených výkonech zajížděli junioři na led Havířova. Opava se dostala poměrně rychle do dvoubrankového vedení, avšak domácí dokázali srovnat. Slezan tak zařadil vyšší rychlostní stupeň a dalšími třemi góly určil konečný stav zápasu, ve kterém Opava zvítězila 2:5. Dvakrát se trefili Noga s Verličem, jednu branku přidal Herman. V dalším kole čeká na Slezan v sobotu celek Mora Olomouc.

27. kolo, pátek 4. 12. 2009

2:5 (1:2,1:2,0:1 )

Branky: 13. Pechanec, 27. Hanousek (Miczek) - 6. Noga (Slanina), 9. Verlič (Slanina), 39. Verlič, 39. Herman (Mlýnek), 54. Noga. Rozhodčí a nahrávky: . Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210. Střely na branku: 42:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Kotrla (Dvořák) - Krause, Zientek, Skočovský, Hanousek, Marek, Jindřich - Matějček, Pechanec, Bartoš, Protasenja, Miczek, Haas, Křivohlávek, Videlka, Maruna

Machovský (Plánovský) - Faksa, Dufek, Rýpar, Vitásek, Kukla, Dohnal - Herman, Novák, Vitek, Seidler, Baďura, Verrlič, Džemla, Slanina, Wittek, Mlýnek

Utkání, které mělo začátek v 16:30, přihlížely zhruba dvě stovky zvědavých fanoušků. Domácí hokejisté je ale příliš nepotěšili. Havířov totiž po šesti vyhraných zápasech v řade tentokrát prohrál. Jeho pomyslným katem byla Opava, která do duelu vstoupila lépe a už od 6. minuty vedla. Slanina přiťukl Nogovi a ten otevřel stav utkání. O tři minuty později zvyšoval na 0:2 Miha Verlič, kterému přihrával rovněž Slanina. Do hry vrátil domácí Pantery ve 13. minutě Pechanec, který snížil na rozdíl jedné branky.

Do druhé dvacetiminutovky nastoupila Opava se skromným vedením, to ale nevydrželo dlouho. Ve 27. minutě totiž srovnal Hanousek a začínalo se "od nuly". Vypadalo to, že se do třetí třetiny půjde za nerozhodného stavu, jenže Opavští si přichystali pro svého hostitele nemalé překvapení. V 39. minutě poslal Opavu opět do vedení Miha Verlič a ještě v té samé minutě zasadil drtivý úder Panterům Herman, který zvýšil na rozdíl dvou branek.

V posledním dějství Opava kontrolovala vývoj zápasu. V 54. minutě navíc navýšila vedení po přesné trefě, kterou se prezentoval Noga. Stav 2:5 vydržel až do závěrečné sirény. Opava si tak z Havířova odváží tři body.