Junoři si v Brně pojistili páté místo

• neděle 29. ledna 2006
  • Jaroslav Šindelář

O p a v a - Přestože Slezané zajížděli na led poslední Komety, neměli to jednoduché. Jejich soupeř bojuje o záchranu, a tak se dal očekávat zajímavý zápas. Po úvodním oťukávání udeřil v šesté minutě Koloničný, když od modré propálil všechno, co mu stálo v cestě. Domácí borce to ale nepoložilo a svého soupeře začali přehrávat. To vyústilo ve vyrovnání, navíc gólman Krejčí musel opustit plochu. Toho domácí využili a v závěrečné minutě třetiny otočili skóre. Od druhé třetiny byl Krejčí znovu na ledě a jako by se vrátilo spolu s ním i jiné mužstvo. Slezan vyrovnal hru a ve 31. minutě zásluhou Kříže i skóre. Od této chvíle to byla hra nahoru-dolů a jen díky skvělým zákrokům obou golmanů se skóre do konce třetiny neměnilo. Do závěrečné třetiny vstoupili lépe Opavané a díky Weissovi, který se trefil už potřetí ve dvou zápasech, se znovu ujali vedení. Jak se později ukázalo, byl to gól vítězný, protože poté již žádný nepadl. Velkou zásluhu na tom má i gólman Krejčí, který podruhé za sebou nedovolil soupeři více než dvě branky, i když ten na to šance měl, což dokazuje i celkový poměr střel. Slezan si tak pojistil páté místo, jelikož všichni soupeři v boji o playoff zaváhali. Nyní má náskok dvou bodů před dvojicí Zlín, Ytong Brno, navíc jej může zvýraznit, jelikož již v pondělí od 17:30 hodin hostí na svém ledě Třinec. Nebude to ale jednoduchý zápas, neboť soupeř vede tabulku, poslední vzájemný zápas však vyhrál Slezan 5:3.

40. kolo, sobota 28. 1. 2006

HC Kometa Brno

2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Kulhaj (Čikl), 20. Šišak - 6. Koloničný (Kokavec, Černý), 31. Kříž (Tichý), 43. Weiss (Chalupa, Trefil). Rozhodčí: Blecha - Rittich, Guth. Vyloučení: 11:13, navíc Chalupa (OPA) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 49. Střely na branku: 25:19.

Hubačka - Pinka, Giba, Vejvar, Tinka, Sommer, Dufek - Kubica, Andraščík, Kočan - Kulhaj, Čikl, Šišak - Sláma, Kundrátek, Kozárek.

Krejčí (14. - 20. Supa) - Kokavec, Koloničný, Vrabel, Tichý, Plachký, Huska, Trefil - Weiss, Chalupa, Černý - Herman, Polok, Tůma - Kocián, Kříž, Jurdič - Fuks.