Kapitán Prospal čtyřmi nahrávkami splnil budějovickou povinnost

• pondělí 17. ledna 2005
  • Michal Berg

O p a v a - České Budějovice i nadále spoléhají na zámořskou souhru Dvořáka s Prospalem, první útok byl u čtyřech branek hostů. Opava s osmi juniory v sestavě nedokázala vzdorovat smrtícím přesilovkám hostů, v poslední třetině ale hosté polevili a domácí dokázali vstřelit dvě branky, po nahrávkách Dana Boháče se trefili David Kříž a Tomáš Lhotský. Budějovickou nedůslednost mohli domácí v poslední části potrestat ještě vícekrát, ale tři stoprocentní šance zahodili, Adamčík trefil v samostatném nájezdu tyčku. V týmu hostí se předvedla také nová posila Václav Pletka, který byl jedním ze čtyř hráčů, kterým na gól nahrával Václav Prospal.

41. kolo, pondělí 17. 1. 2005

2:5 (0:2, 0:2, 2:1)

HC Mountfield

Branky: 44. Kříž (Boháč), 50. T.Lhotský (Adamčík, Boháč) - 15. Dvořák (Prospal, Krstev), 17. Vampola (Kropáč, Rob), 22. Pletka (Martínek, Prospal), 31. Dvořák (Prospal), 45. Kotaška (Prospal). Rozhodčí: Skoupý - Jureček, Kurajský. Vyloučení: 10:8, navíc Šlupina - Kropáč 10 min. OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: 20:33.

Šlupina - Sadloň, Bršlica, Balcar, Vnenk, Přibyla, Wantulok - T. Lhotský, Harazim, Langhammer - Kříž, Boháč, Adamčík - Suchánek, Kašík, Měch - Martiník, Kapsa, Černý.

Chábera - Martínek, Krstev, Mucha, Kotaška, Jindra, Kolda, Macháček - Dvořák, Prospal, Hřebejk - Sailer, Štrba, Šimánek - Rob, Kropáč, Vampola - Pletka, Hanzal, Květoň - Musil.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Kapsa, 2. Přibyla, 3. T.Lhotský

Opava se sedmi juniory v sestavě se dnes musela obejít bez trojice Michal Kukol (účast na univerziádě), Robert Procházka (nemoc) a Luděk Lhotský (studijní povinnosti), hostům chyběli vedle brankáře Turka také obránci Ference a Neckář a útočníci Bělohlav se Štraubem, naopak se poprvé v budějovickém dresu představil třinecký Václav Pletka. Otěže zápasu však pevně držela v rukou dvojice Dvořák - Prospal, jejímž nájezdům dokázali domácí vzdorovat pouze necelých 15 minut. Potom vyloučil sudí Skoupý přísně při domácím oslabení gólmana Šlupinu za údajné posunutí branky a ve třech se Opava ubránila jen 20 vteřin, u tyče se přesně postavil Dvořák.

O dvě minuty později už to bylo 0:2, Vampola využil toho, že Šlupinovi cloní dvojice hráčů a trefil mu přesně mezi betony. Opavské šance z první třetiny reprezentovaly jen střely z dálky, kterými se představili Kamil Přibyla a Juraj Sadloň.

Když na začátku třetí části potvrdil svůj dobrý výkon trefou zblízka Václav Pletka, nebylo o vítězi zápasu pochyb. Teprve teď se domácí osmělili a zahřáli brankáře Cháberu - po levém křídle unikl aktivní Kapsa, ale Chábera byl pozorný, Slezanu nevyšla ani spolupráce Boháče s Křížem.

Čtvrtá branka přišla v jedné z dalších přesilovek, ovšem nyní seděl na trestné lavici hráč skórujícího celku. Prospal obral za domácí brankou o puk domácí beky Vnenka se Sadloněm a předložil jej mezi kruhy Dvořákovi, který trefil přesně horní růžek. O minutu později střílel od modré Martínek, nyní byla ale lapačka Šlupiny na místě.

Až třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej, zejména díky výraznému polevení ze strany hostů. Nejprve byl v další neúspěšné šanci Kapsa, v následné přesilovce se už ale domácí radovali, Boháčovu střelu dorazil na brankovišti Kříž. O minutu později to bylo opět o čtyři branky, Prospal dal do jízdy Kotaškovi a ten trefil růžek domácí branky.

Opava předváděla v poslední části i nadále aktivní hokej a z něj pramenící šance - Wantulok nedokázal do odkryté branky dorazit Vnenkovu střelu, Langhammer trefil zblízka jen tyč, neprosadil ani v jadné šanci Boháč. Až nedůraz dvojice Kotaška - Macháček na brankovišti přinesl trojitý pokus Tomáše Lhotského, na třetí pokus se domácí útočník prosadil. Poslední možnost skórování přinesla Opavě přesilovka Budějovic, ve které se utrhla dvojice Adamčík - Boháč, ale prvně jmenovaný trefil sám proti Cháberovi jen tyč.

Josef Jandač (České Budějovice): Měli jsme utkání od začátku pod kontrolou, takže naší snahou bylo dostat do hry všechny hráče. Hodně me mrzí jen ty dva góly v poslední třetině, kdy jsme pod vlivem rozhodnutého zápasu polevili, ale to je už naše tradiční bolest. Musíme se pořádně připravit na závěr sezóny, měl by nám k tomu pomoci i Václav Pletka, se kterým počítám do prvního útoku s Dvořákem a Prospalem.

Pavel Hulva (Opava): Budějovice jsou svou kvalitou někde jinde, stejně jako po zápase v Ústí musím říct, že to není soupeř pro nás. Zápas jsme odehráli se sedmi juniory a to hovoří za vše, odehráli jsme to ale se ctí a podali jsme bojovný výkon. Musíme se soustředit na zápasy s pro nás přijatelnějšími soupeři.