Kocián s Polokem zajistili v hodině dvanácté dva body pro Slezan

• pátek 27. října 2006
  • Jaroslav Šindelář, Tomáš Kubánek

O p a v a - Už to vypadalo, že v bitvě o páté místo juniorské extraligy mezi domácím Slezanem a Olomoucí poputují všechny body na Hanou. Pak ale ukázal přehled obránce Josef Tichý, který po vyhraném buly v obranném pásmu našel za obránci rozjetého kapitána Iva Kociána, který zachoval chladnou hlavu a nájezd proměnil. To se mu už nepovedlo v nájezdech určujícího vítěze, ale nemusel smutnit. Nahradil ho jeho spoluhráč Tomáš Polok, který dvakrát indenticky zakončil na gólmanovu vyrážečku, a rozhodl tak, že dva body nakonec zůstanou v Opavě.

17. kolo, čtvrtek 26. 10. 2006

3:2sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

HC Olomouc

Branky: 1. Polok (Tichý), 60. Kocián (Tichý, Polok), rozh. nájezd Polok - 25. Kovalovský, 46. Rajnoha (Venkrbec). Rozhodčí: Šír - Ondra, Vengřín. Vyloučení: 8:5, navíc Plánovský 10 min OT. Využití: 0:1. Diváci: 90. Střely na branku: 38:29.

Eršek - Plánovský, Tichý, Plachký, Vrabel, Trefil, Gulda - Havlíček, Polok, Kocián - Herman, Chalupa, Vlašánek - Uhlár, Jurdič, Wolf, od 21. Blaga, Mlýnek.

Slovák - Janáček, Horník, Prinke, Koktan, Musil, Spurný - Kovalovský, Luňák, Menšík - Skácel, Coufal, Frieb - Rajnoha, Venkrbec, Šula.

Zápas o šest bodů začal neuvěřitelně rychle. Tichý vyslal z obranného pásma puk na útočnou modrou, Polok se zbavil lehce obránců a chladnokrevně zakončil mimo Slovákův dosah. Ovšem kdo čekal, že Opava nakročila k nápravě debaklu 4:8 z Vítkovic, ten se mýlil. Hra se topila v nepřesnostech, a pokud došlo k ohrožení brankářů, moc práce neměli. Ve 4. minutě vypracoval Vlašánek šanci Chalupovi, ale ten puk namířil pouze do betonů brankáře. Šanci na reparát dostal v 9. minutě, když se ocitl sám na levém kruhu, ale bránu těsně minul. Do třetice se ocitl v šanci ve 14. minutě v přesilovce, když tečoval Plachkého střelu od modré těsně mimo levou tyč. Ještě před se u levé tyče objevil volný Plánovský, ale nedokázal puk zvednout přes ležícího Slováka. Olomouc se do první šance dostala až v 18. minutě, když Rajnoha nejdříve nepřekonal Eršeka střelou z levého kruhu ani následnou dorážkou. Zvýraznit vedení mohl před přestávkou ještě Herman, když mu puk před bránu naservíroval Vlašánek, ale ukvapený útočník místo zpětné přihrávky volil střelu do betonů připraveného Slováka.

Opava se v úvodu druhé třetiny svého soupeře snažila zaskočit stejně jako v první, ale Havlíčkovu střelu z levého křídla brankář vykryl vyrážečkou. Odpověď na sebe nedala dlouho čekat, Hanáci zavezli puk před bránu, ale Frieb trefil z mezikruží pravou tyč Eršekovy brány. Ve 25. minutě se ale radovali. V přesilovce nejdříve Kovalovský tvrdě pálil z levého křídla mimo, puk se k němu ale po chvíli dostal zpátky, jenže u levé tyče nechal vyniknout Eršeka, který pokus vyrazil špičkou betonu. Přesto se radoval z gólu. Slezanům se nepodařilo vyhodit, Šula našel svého spoluhráče tentokrát u pravé tyče, a ten do prázdné brány neměl problém skórovat. Slezan mohl odpovědět hned vzápětí. Vlašánek se prodral k brance, ale při pokusu o blafák mu puk ujel za bránu. Druhý gól ale mohli dát i hosté, Kovalovský ale v přesilovce pálil z levého křídla pouze do brankáře.

Třetí třetina byla rozkouskovaná častým vyloučením, ve kterých si soupeři šance nevypracovávali. Až při hře s plným počtem hráčů na ledě ve 49. minutě ujel obráncům Rajnoha, ale blafák mu zlikvidoval vyrážečkou Eršek. Puk za bránou dojel Venkrbec přihrál ho mezi kruhy Rajnohovi, který složil reparát na výbornou, puk proletěl nad brankářovým ramenem přesně pod břevno brány. Když rozhodčí během posledních minut tři opavské hráče, zdálo se, že Hanáci dovedou zápas do vítězného konce. V poslední minutě se navíc vhazovalo v obranném pásmu Opavy, jenže Polok jej vyhrál na Tichého, ten okamžitě spatřil na levém křídle rozjetého Kociána, kterému adresoval přihrávku za nic netušícího obránce. Opavský kapitán zachoval pevné nervy a trefou po ledě k pravé tyči rozhodl o prodloužení. V tom evidentně došly Hanákům síly. Nejdříve neproměnil po přihrávce Vrabela nájezd Chalupa, pak Plachký při přesilovce pět na tři minul z levého křídla odkrytou bránu, a když ze stejného místa minul i Tichý, šlo se na samostatné nájezdy.

Na první se rozjel opavský Jurdič, ale blafák do forhendu zastavil betonem Slovák. Na druhé straně se rozjel Luňák, ale na bekhendový blafák si Eršek počkal. Druhý nájezd proměnil střelou k pravé tyči Polok, na druhé straně protlačil puk přes Eršekův beton Rajnoha. Když se nepovedly bekendové nájezdy kapitánům Kociánovi a Kovalovskému, rozjel se znovu Polok. Navlas stejným zakončením na Slovákovu vyrážečku, donutil skórovat i Skácela na druhé straně. Ten ale trefil jen pravou tyč, a druhý bod tak zůstal v Opavě.