Kometa přišla o čisté konto v poslední minutě

• pátek 06. srpna 2004
  • Tomáš Kubánek, Jaroslav Šindelář

O p a v a - Více než dvě utkání nepřekonali hráči Slezanu brankáře soupeře. Šedesát minut to vypadalo, že se nelichotivá bilance prodlouží dál. Gól Petra Rozuma však nic nezměnil na jasné výhře 4:1 pro Kometu, která po celé utkání hrála soustředěně v obraně a vyrážela k nebezpečným brejkům, z nichž hned tři využila. Opava sice měla příležitosti, ale buď brankář soupeře, nebo nemohoucnost jejich hráčů vedla ke trápení v koncovce.

, pátek 6. 8. 2004

1:4 (0:2, 0:2, 1:0)

HC Kometa Brno

60. Rozum (Kašík) - 11. Brančík (Černý), 16. A. Staněk (Moskal), 32. P. Staněk, 34. Navrátil (Černý). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 100.

Šlupina (31. Žigardy) - Ševčík, Bednárek, Bartoň, Ondrušek, Přibyla, Kramný - Dobrý, Kašík, Rozum - Lhotský, Harazim, Plánovský - Suchánek, Měch, Adamčík - Kříž, Boháč, Martiník

Utkání předcházela pietní minuta ticha ze zemřelého pana Ing. Miloslava Kukola, který podlehl těžké nemoci v nedožitých 80 letech.

S větší vervou a chutí vstoupili do zápasu Brňané, ovšem ani od nich ani od domácích hráčů se hrstka diváků v první desetiminutovce šance nedočkala. Poprvé zahrozili až v 11. minutě hosté; nejdříve Šlupina zpacifikoval nepříjemnou střelu Appela, o chvíli později však již po pěkné kombinaci kapituloval. To když Černý zatáhl po levé straně puk do útočné třetiny, počkal až mu najede mezi kruhy Brančík a pro zkušeného centra již nebyl problém umístit touš mezi brankářovy betony. Podobnou akcí se o chvíli později prezentovala dvojice Nohel - Elsner, avšak bez gólovému efektu. Ten naopak nepostrádal únik Moskala a zakončujícího Aleše Staňka. Ani dvoubrankové manko nepřimělo Slezany k větší aktivitě, a tak se do kabin odcházelo za naprosto zaslouženého stavu 0:2.

Ani ve druhé části neukazovali Opavští přehršle snahy o vyrovnání. Za zaznamenání stojí pouze pokus o vybruslení zpoza branky Kříže, jehož následnou střelu nepropustil k Maláčovi Elsner. Ve 29. minutě dostala druhá opavská pětice svého soupeře pod menší tlak, ovšem závar postrádal střelecké vyjádření. Za hosty kontroval Nohel, který se nečekaně zjevil za domácími beky; jeho pokus však mířil mimo. Trenéři se rozhodli otestovat mladého vsetínského gólmana Žigardyho, který tak vystřídal v polovině utkání Šlupinu.

Brněnští hráči mu však přichystali nemilé uvítaní v podobě využité přesilové hry. Možnost zkorigovat nepříznivý stav nevyužil Boháč, když pronikl do soupeřovy obrany jako nůž máslem, avšak Maláčovi puk ani nadvakrát do branky neprocedil. Z protiútoku se naopak nemýlil Navrátil, kterého za opavskou obranou skvěle našla Černého přihrávka. Už hrozivé skore 0:4 nepoopravili ani slepené střely Kašíka a Boháče.

V 55. minutě vypadalo nadějně přečíslení Kříže a Martiníka, kterému však přeskočil puk. Na domácí svatyni vypustil jedovatou ránu Vyrůbalík, který loni působil i v opavském dresu, ale jeho projektil rozvlnil síť pouze z vnější strany. O minutu později mohl z výsledku udělat debakl Brančík, ale protiútok nezakončil přesně. V poslední minutě se konečně usmálo štěstí také na Slezan, když Rozum dorazil Kašíkovu střelu.

Nutno však podotknout, že štěstí opravdu důvod k tomu, aby se na Opavské usmálo častěji, nemělo!

Pavel Hulva: Brno nás přehrálo po všech stránkách. Bylo opravdu vidět, že kvalitně posílili kádr. My jsme naopak chtěli dát příležitost všem hráčům, i na hranici juniorky. Musíme se z toho poučit a stavět především na obranné činnosti.