Konečného svěřenci přívážejí z Plzně bod

• úterý 11. ledna 2011
  • Jan Šimek, Otto Slabý

Junioři opavského Slezanu se po včerejší výhře nad Karlovými Vary po samostatných nájezdech utkali s plzeňskými Indiány, za které v brance nastoupil i reprezentant do 20 let Mazanec. Opavští hráči mu však gól vstřelit nedokázali, čisté konto ale dlouho držela i opavská opora Trenčan. Toho nakonec v první minutě prodloužení překonal Růžička, takže si Opava odváží alespoň jeden plusový bod, v Plzni zůstanou body dva.

2. kolo, úterý 11. 1. 2011

HC Plzeň 1929

1:0p (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 61. Růžička. Vyloučení: 7:9. Bez využití. Průběh utkání: 1:0.

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullman, Špaček, Jeřábek - Váchal, Sedláček, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Vizinger, Němec, Lev.

Trenčan - Faksa, Svoboda, Kysela, Vaněk, Rypar, Vitásek, Spusta, Pešut, Vítek, Mosler, Křesťan, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Žídek, Koschatzký, Lichý, Seidler, Jelen

Utkání skromné na branky začala aktivně Plzeň. Obrana Slezanů však byla hodně pevná a reprezentant Mazanec si tak zachytal pouze při přesilové hře. Jedinou přesilovou hru v první třetině však Slezané nevyužili, stejně jako jejich indiánský protějšek.

Ve stejném duchu se odehrála třetina druhá, kde jsme viděli urputně bránějící Opavu, která dostatečně vzdorovala indiánským nájezdům od samého počátku utkání. Pokud se domácím podařilo překonat slezský obranný val narazil na Trenčana, který v tomto zápase odvedl vynikající výkon. Když byl Trenčan v polovině utkání překonán, netrefil prázdnou branku Vizinger. I to byl důvod proč i po čtyřiceti minutách jsme neviděli ani jednu branku.

I přesto, že třetí třetinu ovlivnila statisticky celá řada vyloučení, neovlivnila ji příliš vizuálně ani výsledkově. Jinými slovy, obrázek hry byl stejný, jako v předchozích třetinách. Indiánský gólman si trochu zachytal snad jen při úvodních dvou přesilových hrách této části, ve zbytku utkání se bruslilo pouze v opavské třetině.

To co nedokázal celý plzeňský tým za 60 minut, dokázal Růžička po samostatné akci. Plzeň tedy získala druhý bonusový bod.