Liberec přehrál juniorku z Opavy

• úterý 23. října 2007
  • Jiří Veverka

Liberecká juniorka si připsala další vítězství, když po bojovném výkonu přehrála hostující Opavu. Domácí Tygři byli po většinu zápasu lepším týmem, ale mohou poděkovat svému gólmanovi Robinu Blažíčkovi za to, že zápas nebyl dramatičtější až do konce. Domácí strážce svatyně předvedl několik skvělých zákroků, za které by se nemusel stydět ani v extraligovém hokeji.

15. kolo, pátek 19. 10. 2007

HC Bílí Tygři liberec

4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Peřina (Liška, Tomiš), 26. Liška (Tomiš), 31. Kájínek (Kopic), 60. Kopic - 56. Planovský (Grofek). Rozhodčí: Smitka - Zídek, Podrazil. Vyloučení: 7:4, navíc Vopálka (LIB) osobní desetiminutový trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Blažíček - Niko, Kolmann, Kájínek, Zákoutský, Diviš, Hataš - Tomiš, Čanky, Skalický - Vopálka, Kedršt, Mizerík - Kopic, Vařecha, Bezděk - Klíma, Peřina, Liška.

Trenčan (Pečírka) - Vitásek, Kukla, Plachký, Gulda, Planovský, Koryčanský, Ševčík - Tošenovjan, Slanina, Herman - Šafár, Musiál, Čermák - Grofek, Wolf, Chalupa - Blaga, Mlýnek.

Úvod zápasu žádné větší šance nepřinesl. Oba týmy se snažily něco vymyslet, ale k ohrožování gólmanů se dostávaly jen výjimečně. V patnácté minutě se domácím povedla hezká akce na jejímž konci byl útočník Tygrů Jiří Peřina a zužitkoval tak přihrávku Tomáše Lišky. Do konce první části hry si žádný z týmů větší šanci nevytvořil, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Druhá třetina přinesla dvě branky. V šestadvacáté minutě se dokázal prosadit domácí centr Tomáš Liška, který si dobře nabruslil mezi kruhy a po přihrávce Norberta Tomiše nekompromisně zakončil pod vyrážečku hostujícího gólmana. Ve třicáté minutě dostal hostující Petr Wolf dvě minuty za sekání, a tak měl Liberec možnost početní výhody, a tu také dokázal po třiasedmdesáti sekundách využít. Prosadil se kapitán Tygrů David Kajínek, kterému na modrou nabil Miroslav Kopic. Hosté z Opavy se snažili s výsledkem něco udělat, ale skvěle chytající domácí gólman Robin Blažíček jim nedovolil skórovat. Po druhé třetině tedy vedli domácí Tygři o tři branky.

Poslední část hry začali aktivněji hostující hráči, ale stav 3:0 svítil na světelné tabuli až do pětapadesáté minuty, kdy se po hezké akci trefil hostující Jan Planovský a dal tak hostujícím hráčům naději na bodový zisk. Hosté v koncovce utkání domácí zatlačili, ale po chybě na modré čáře se ke kotouči dostal domácí útočník Miroslav Kopic a završil tak výsledek utkání na 4:1 pro domácí Tygry.

Jiří Režnar (trenér Opavy): "Liberečtí hráči dobrým napadáním a rychlým přistupováním dělali našim hráčům problémy, a tak zaslouženě zvítězíli. Naši hráči nedokázali své šance zužitkovat a tak se nedá vyhrávat. Za stavu 3:1 jsme sice snížili a ucítili jsme šanci na nějaký bodový zisk, ale další gól nepřišel, a tak odjíždíme s prázdnou. Můžu tedy jen Liberci pogratulovat k vítězství."

Milan Skrbek (trenér Liberce): "Myslím si, že náš tým byl o něco lepší než náš dnešní soupeř z Opavy. Dokázali jsme se prosadit střelecky a to bylo nejdůležitější. V závěru jsme si to sice zkomplikovali několika vyloučeními, která byla naprosto zbytečná. Trošku jsme polevili a soupeř nás dostal pod tlak. Jsem rád, že jsme toto nelehké utkání zvládli a dotáhli ho k tříbodovému zisku."