MČR 8. tříd: Slezan zdolal na nájezdy Spartu!

• čtvrtek 29. března 2012

Obrovská radost se dnes krátce po poledni zrodila v opavském táboře. V rámci druhého dne MČR v Liberci změřili naši osmáci síly s pražskou Spartou. Soupeř vedl v duelu dvakrát o dvě branky, Slezané však dokázali vyrovnat a dovést utkání až k samostatným nájezdům. V dovednostní disciplíně uspěl jako jediný Ondřej Kosina a postaral se tak se svými spoluhráči o velice hezký výsledek! V dalším zápase se osmáci utkají v pátek v 17:30 s Kometou, zápas můžete sledovat na Onlajny.com.

MČR, čtvrtek 29. 3. 2012

HC Sparta Praha

4:5sn (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Davídek (Šrámek), 27. Komárek (Chlouba), 32. Šrámek (Davídek), 35. Beran (Chlouba) - 31. Stuchlík (Kosina), 31. Kosina (Stuchlík, Döhner), 38. Hladoník (Langer, Stuchlík), 57. Stuchlík (Kosina, Langer), 65. Kosina (rozhodující nájezd). Rozhodčí: Hrubý - Daněk, Hanzlík. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:5.

Brízgala (Hofmann) - Chlouba, Šrámek, Fojtík, Kadlec, Eliáš, Kafka, Beran, Jeřábek, Pšenička, Dejdar, Davídek, Michnáč, Komárek, Hanuš, Sedliský, Janda

Klein - Kupka, Cibulka, Štěpánek, Fedor, Stuchlík, Hladoník, Beránek, Langer, Döhner, Fajkus, Lelek, Boček, Kosina, Adamczyk, Novák, Zajíc

Do utkání vstoupila lépe Sparta, která si hned ve 2. minutě vytvořila velkou šanci. Michnáč jel sám na brankáře Kleina, který však předvedl skvělý zákrok a kapitánovi pražského celku tak skórovat nedovolil. V 6. minutě už se ale Sparťané radovali. Milan Davídek se po sérii kliček dostal až do prostoru mezi kruhy, odkud vyslal jedovatou přízemní ránu, která skončila až v síti. O dvě minuty později mohl Slezan vyrovnat, zajímavé přečíslení vyřešil Fedor individuálním zakončením, Brízgala si však s kotoučem s problémy, ale přesto poradil. Ve 12. minutě hráli Opavané přesilovou, ve které byla k vidění obrovská šance. Štěpánek vypálil od modré čáry a kotouč po teči jednoho z hráčů změnil směr. Naneštěstí pro Opavu skončil puk pouze na horní tyči. V 18. minutě mohl přidat druhou branku Sparty Šrámek. Ve vyložené šanci však selhal, když netrefil poloodkrytou bránu soupeře. Minutu poté se sám na Brízgala řítil Stuchlík, sparťanský brankář ale kličku opavského hráče vystihl a stav se tak v první třetině již nezměnil.

Další gól byl k vidění ve 28. minutě. Pražský celek hrál přesilovou hru, kterou ukončil přesnou trefou Vojtěch Komárek. Reakce Opavy na sebe tentokráte nenechala dlouho čekat. Po třech minutách se dostal ke kotouči Kryštof Stuchlík a střelou pod horní tyč snížil opět na rozdíl jedné branky. Jenže to nebylo ze strany Slezanu vše! Neuběhla ani půlminuta a ruce opavských hráčů byly opět nad hlavami, když puk poslal mezi brankářovy betony Ondřej Kosina. Eufórie slezského týmu však netrvala příliš dlouho, Sparťané se totiž poměrně rychle vzpamatovali a po pár vteřinách šli znovu do vedení. Z hranice brankoviště zamířil přesně Lukáš Šrámek, který těžil z dobré práce Davídka. O tři minuty později to bylo opět o dva góly. Chloubovu přihrávku usměrnil s přehledem do sítě Lukáš Beran. Opavské hokejisty ale vývoj zápasu na kolena nesrazil, Slezané naopak dokázali ještě před druhou sirénou snížit. Přesilovku sice Opavané nevyužili, krátce po jejím konci se však z bezprostřední blízkosti branky prosadil Alex Hladoník, který vrátil do opavské kabiny optimismus.

Gólově bohatou prostřední dvacetiminutovku vystřídala její chudší příbuzná. Ve třetím dějství byl totiž k vidění pouze jediný gól. Necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby odstartoval bouři radosti v opavském táboře Kryštof Stuchlík, jehož pokus propustil Brízgala za svá záda. Po šedesáti minutách tak duel skončil remízou, následovat muselo prodloužení.

V tom diktovala tempo pražská Sparta, avšak Opava soupeře do vyložených šancí nepustila a také proto nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Ty započali Pražané, konkrétně Michnáč, gólmana Kleina ale dokázat nepřekonal. Zato Ondřej Kosina si na druhé straně počínal o poznání lépe, když zasunul touš mezi Brízgalovy betony a Opava tak vedla. Ve druhé sérii neuspěl Davídek, kterému kotouč utekl od hokejky, ani opavský Fedor. Spartu tak mohl zachránit pouze Kupka, který musel dát. Opavského brankáře Kleina ale nevymíchal a z vítězství 5:4 po samostatných nájezdech se tak mohla radovat Opava!