MDO: Slezan držel s Havířovem krok jen jednu třetinu

• neděle 04. března 2012
  • Filip Lefenda

Mladší dorostenci favorizovaný Havířov nezaskočili. S domácím týmem drželi opavští mladíci krok jen v úvodní dvacetiminutovce, která skončila 3:2 ve prospěch Havířova. Následující průběh už byl gólově jednoznačnou záležitostí domácích a skóre se po šedesáti minutách vyšplhalo až na výsledek 7:2, přičemž poměr střel na bránu byl poměrně vyrovnaný, a sice 32:28. Opava tak zůstává devátá. V dalším kole přivítá mladší dorost na svém ledě Porubu.

31. kolo, neděle 4. 3. 2012

HC AZ Havířov 2010

7:2 (3:2, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Polak R. (Pořízek, Kotala), 15. Chroboček (Fejko, Kotala), 19. Bednář (Polak E.), 36. Kotala (Bednář, Fejko), 43. Pořízek (Kotala, Heinzl), 44. Polak R.(Polak E., Pacas), 60. Heinzl (Chroboček, Polak E.) - 7. Ostřanský (Rousek, Nardelli), 16. Štěpánek (Hlačík, Ondruch). Rozhodčí: Rapák - Kukelka, Reček. Vyloučení: 10:6. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 7:2.

Šimeček - Bednář, Chroboček, Fejko, Heinzl, Holeš, Ďurkáč, Kiss, Kotala, Kurovský, Mareček, Medve, Pacas, Pastrňák, Peterek, Polak E., Polak R., Pořízek, Stružík, Trombik

Drnda - Blaževič, Dreljuš, Hlačík, Klement, Krupa, Langer, Levák, Monczmann, Nardelli, Ondruch, Ostřanský, Rousek, Stoniš, Zbytek, Štěpánek

Zápas začali aktivněji domácí a odměnou jim byla branka, kterou vstřelil v čase 4:01 v poskytnuté výhodě Richard Polak. Jenže za dvě minuty bylo vyrovnáno, protože hosté využili Zdeňkem Ostřanským přesilovku. Stav 1:1 vydržel, i přes několik šancí na obou stranách, a zejména Kotalově střele do tyče, až do 15. minuty, kdy se v přesilovce trefil od modré čáry pod horní tyčku opavské branky David Chroboček. Ovšem i na tuto branku našli hosté rychlou odpověď. Za necelou půlminutu se rovněž od modré a rovněž v přesilovce trefil Radim Štěpánek a bylo to 2:2. O tom, že do kabin půjdou o něco veseleji hráči AZetu, rozhodl další využitou přesilovkou Lukáš Bednář v 19. minutě. Jeho střela totiž propadla opavskému gólmanovi Drndovi pod rukou a bylo to 3:2.

Druhá třetina byla na šance a branky výrazně chudší, což odpovídalo předváděné hře. Ve 26. minutě neuspěl v samostatném úniku Erich Polak, a na druhé straně byl pozorný proti střelám Rouska a Ondrucha havířovský brankář Šimeček. Jedinou branku tak přinesla až 36. minuta, kdy po velkém tlaku kolem opavského brankoviště uklidil puk do sítě pohotovou střelou z otočky Jakub Kotala.

Začátek třetí třetiny vyšel skvěle AZetu. V rozpětí pouhých 25 vteřin se posadili Radek Pořízek a Richard Polak a o vítězi zápasu tak bylo prakticky rozhodnuto. Hosté sice dostali šanci zahrát si přesilovku 5:3, domácí si však vedení celkem v klidu pohlídali. Ke konci zápasu se na ledě začalo mnohem více jiskřit, což rozhodčí opakovaně „odměňoval“ pobytem na trestné lavici. K vidění však byly i dva zajímavé okamžiky. V 56. minutě neproměněné trestné střílení Jakuba Kotaly, kterému nevyšla forsbergovská klička a 15 vteřin před koncem sedmý gól AZetu z hole Adama Heinzla v přesilovce. Pak už se jen dohrál zbytek utkání, po závěrečném hvizdu rozhodčí roztrhali od sebe několik „kohoutů“ a havířovští mladíci si ve středovém kruhu odbyli svůj vítězný rituál.