Mladší dorost se ve Zlíně držel, nakonec ale prohrál

• pondělí 25. listopadu 2013
  • Redakce

Mladší dorostenci opavského Slezanu v neděli změřili síly s favorizovaným Zlínem a na jeho ledě se dostali po trefě Fedora do vedení. Domácí ale skóre otočili, a i když ve druhé třetině vyrovnal na 2:2 Kvasnica, další branky už střílely jen Zlínské naděje. Ty nakonec zvítězily v poměru 5:2.

16. kolo, neděle 24. 11. 2013

Berani Zlín

Branky a nahrávky: 19. Urbanec (Vodák), 24. Vodák, 33. Dlabaja (Jenáček, Krejčiřík), 49. Krejčiřík (Karafiát), 57. Karafiát - 10. Fedor (Tauwinkl), 25. Kvasnica (Bohanos, Frydrych). Rozhodčí: Šiška - Goňa, Knap. Vyloučení: 6:7, navíc Vodák, Fryšara (oba ZLN) 10 min OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 53:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Šimonů - Gába, Richter, Kowalczyk, Jenáček, Klauda, Vodák, Budil, Fridrich - Kotek, Fryšara, Václavek, Chytil, Mikulec, Nevřela, Kenša, Krejčiřík, Karafiát, Bainar, Dlabaja, Urbanec.

Huzlík - Kupka, Cibulka, Štěpánek, Lelek, Hadamczik, Beránek, Jirůšek - Bohanos, Fedor, Pělucha, Langer, Frydrych, Tauwinkl, Kvasnica, Kosina, Döhner.

Zlínské mužstvo mělo svému soupeři co oplácet, neboť právě Opava uštědřila v posledním vzájemném zápase Beranům vysokou a dosud jedinou porážku v sezoně. Zpočátku to tak ovšem nevypadalo, protože hosté měli více ze hry a tvořili si více šancí. V útočném pásmu dostal trochu prostoru Bohanos, který netrefil branku, o chvíli později se dokonce střela opavského Döhnera otřela o levou tyč zlínské branky. Na druhé straně Huzlík vyrazil Urbancovu střelu vyrážečkou.

Po nevyužité přesilovce na každé straně přišla první trefa v zápase. Opavský Marcel Fedor se probil do zakončení, se kterým si brankář Šimonů ještě poradil, ale na dorážku důrazného útočníka už nedosáhl. Hosté byli i nadále o něco lepším týmem, v nadějných šancích se ocitli Langer a Döhner, gólman Šimonů však své mužstvo držel nad vodou. V závěru třetiny Zlínští přeci jen vyrovnali, o což se postaral Tomáš Urbanec nechytatelnou ranou, která se odrazila od horní tyče.

Druhou třetinu zahájili Zlínští lépe než tu první a hned na začátku si vytvořili několik slušných příležitostí. Tu největší měl Karafiát, jenž dostal přihrávku mezi kruhy, ale Huzlík jej pohotově vychytal lapačkou. Zanedlouho už se domácí radovali a nutno říct, že po velmi šťastné brance. Brankáři Huzlíkovi propadlo skrz výstroj za čáru nahození Davida Vodáka od modré čáry. Opavští se však nenechali rozhodit a za necelou minutu vyrovnali. Postaral se o to Michal Kvasnica, který svoji trefu otřel o brankovou konstrukci.

V polovině zápasu mohli jít domácí při přesilovce do vedení, když Huzlík na úrovni brankové čáry chytil do lapačky střelu od modré. Berani reklamovali u rozhodčího gól, puk však nebyl prokazatelně za čarou, a tak jejich orodování nebylo vyslyšeno. Nerozhodný stav však nevydržel dlouho, protože další přesilovku už Zlínští využili. Daniel Dlabaja šikovně clonil před gólmanem a zametl do sítě vyražený kotouč. Hosté mohli vyrovnat při dvojnásobné přesilovce o chvíli později, brankář Šimonů byl však proti a několikrát svůj tým podržel.

Ve třetí části tempo hry mírně opadlo, o šance však na obou stranách nebyla nouze. Pěkný individuální průnik předvedl zlínský Chytil, jenž se prokličkoval přes obránce až před Huzlíka, který jeho pokus kryl. Na druhé straně střílel nebezpečně Frydrych, jeho rána jen těsně minula branku. Ujal se až pokus Vojtěcha Krejčiříka, který v přesilovce zamířil přesně pod vyrážečku a poslal domácí tým do dvoubrankového vedení. Záhy mohl snížit Langer, ten však tváří v tvář brankáři trefil pouze jeho beton.

Opavským se nedala upřít snaha, ale hráčům v červených dresech chybělo i štěstí. Kvasnica se dostal za obranu Zlína, ale svůj únik zakončil jen do tyče. V závěru potom stvrdil vítězství domácích svým zásahem Jiří Karafiát. Na druhé straně se ještě pokusil o úpravu skóre Frydrych, jeho pokus však opět jen orazítkoval tyč. Berani si vítězství v pohodě pohlídali a nakonec zaslouženě vrátili Opavě porážku z předchozího vzájemného utkání. Sympatický výkon hostů tentokrát na bodový zisk nestačil.

Radek Pšurný (PSG Zlín): Zápas jsme nakonec zvládli po technické, taktické a gólové stránce, mám ale výhrady k disciplíně. Byli jsme moc vylučovaní, dostali jsme dva desetiminutové tresty, což samozřejmě budeme s hráči řešit. Myslím, že jsme byli po celou dobu lepší, ale soupeř hrál dnes velmi dobře směrem dopředu a dělal nám problémy hlavně v protiútoku.

Miloslav Kukol (HC Slezan Opava): Doma jsme se Zlínem odehráli výborné utkání a podařilo se nám ho porazit, což bylo překvapení, a myslím, že ani dnes jsme nehráli špatně a byli vyrovnaným soupeřem. Herní převahu měli určitě domácí, ale při troše štěstí to mohlo dopadnout jinak. Trefili jsme tyčky, nedali vyložené šance. Zlín vyhrál po právu, ale mám z toho zápasu dobrý pocit, protože jsme hráli dobře.