Mladší dorost vybojoval v Havířově premiérové letošní body

• sobota 29. září 2012

Mladší dorostenci zajížděli v pátek na led Havířova, kde se strhla bitva o další extraligové body. Velice vyrovnaný průběh rozhodla jediná branka, kterou vsítil minutu před koncem Tomáš Rousek. Slezan si tak připsal premiérové tři body za výhru 1:0, nadále však zůstává vlivem velkého počtu obdržených branek na chvostu tabulky. Změnit to budou moci naši chlapci již v neděli, kdy se doma utkají se Vsetínem. Valaši jsou Opavanům tabulkovým sousedem, půjde tedy o hodně.

5. kolo, pátek 28. 9. 2012

0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 59. Rousek (Nardelli, Borunský). Rozhodčí: Krenželok - Malík, Urbánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 112. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 0:0, 0:1.

Šimeček - Trombik, Ďurkáč, Pacoň, Štefko, Kalus, Kiss - Moravčík, Polak, Lenomar, Mrowiec, Holeš, Kurovský, Wróbel, Mareček, Sojka.

Huzlík - Cibulka, Olšr, Černý, Hendrych, Klement - Říčka, Borunský, Nardelli, Rousek, Fedor, Langer, Hajšman, Bohanos, Kosina, Hlačík.

Zápas samotný nenabídl divákům žádnou mimořádnou podívanou, spíš naopak. Na obou stranách bylo vidět mnoho nepřesností a z té havířovské i pomálu útočných akcí. Jako první vážněji ohrozili soupeřovu branku opavští. Konkrétně to byl v 6. minutě dorážkou na brankovišti David Nardelli, ale domácí brankář Kamil Šimeček situaci zvládl. Další velkou příležitost hostů, konkrétně Rouskovi, zmařila Šimečkova vyrážečka v 11. minutě při hře 4 proti 4 a podobně se proti němu neprosadil ani ve 13. minutě Halčík. Domácí si v 1. třetině nevypracovali ani jednu šanci a tak největší hrozbou z jejich strany byl nezvládnutý brejk 3 na 2 v 15. minutě.

Kdo čekal od 2. třetiny zlepšení obrazu hry, byl zklamán. Z Opavské strany za zmínku stojí snad jen pěkná souhra Rouska s Nardellim ve 23. minutě, zakončená však Šimečkovým zákrokem pak dva nevyužité samostatné nájezdy – Langer trefil gólmanovy betony, zatímco Rousek ani netrefil branku. Na domácí straně byl nejvíc vidět Richard Polak, ale při nájezdu mu puk zezadu vypíchl obránce Černý a při nájezdu 2 na 1 si nepřesně přihrál se spoluhráčem.

V závěrečné třetině už hráči AZetu přece jen zvýšili střeleckou aktivitu, ale gólové šance si nevypracovali a ve výsledku jim to tak nebylo nic platné. Hosté měli mnohem výraznější šance, ovšem dlouho ztroskotávali na výborném Šimečkovi. Ve 45. minutě se to stalo Kosinovi s Hlačíkem, ve 49. Nardellimu a v 52. opět Kosinovi. Bezbrankový stav tak zlomili Opavští až v přesilovce 82 vteřin před koncem. Jejich obrovský tlak nakonec přetavil v branku Tomáš Rousek , který s pukem na hokejce objel zezadu branku a zasunul jej bezbrannému Šimečkovi k tyčce. AZet to sice ještě zkusil bez brankáře, ale byli to naopak Opavští, kdo mohl skórovat – Borunský však trefil jen tyč prázdné klece.

Nakonec tak souboj AZetu se Slezanen (či spíše Slezanu se Šimečkem) vyhráli sice šťastně, ale zaslouženě Opavští 1:0 a připsali si tak první body do tabulky. AZet se bude snažit bodovat v příštích duelech.

Darek Stránský (trenér HC AZ Havířov): Bylo to pro nás velmi důležité utkání prakticky o 6 bodů a taky jsme se tak na něj připravovali. Náš výkon však nebyl dobrý, celý zápas jsme tahali za kratší konec a jen díky brankáři Šimečkovi jsme se drželi v zápase. V závěru už se k nám otočilo zády i štěstíčko a tak jsme nedovedli zápas ani k remíze.

Karel Suchánek (asistent trenéra HC Slezan Opava): Myslím, že jsme po zásluze, i když se štěstím, vyhráli. Dlouho jsme ztroskotávali na gólmanovi, o kterém víme, že je jeden z nejlepších v regionu. V závěru jsme si vynutili převahu a z ní vyplynul faul a přesilovka, kterou jsme využili. Za tři body jsme moc rádi a snad nám to pomůže i do dalších zápasů.