Mladší dorostenci otočili díky senzační třetí periodě zápas v Porubě

• neděle 02. listopadu 2014
  • Filip Lefenda, Gabriela Juříková

Ostrava – Mladší dorostenci hráli v neděli v nedaleké Porubě, kde dlouho tahali za kratší konec pomyslného provazu. Poté však přišla závěrečná dvacetiminutovka, ve které se našim mladíkům podařilo hned čtyřikrát skórovat a otočit tak nepříznivý stav utkání na vítězných 4:2.

14. kolo, neděle 2. 11. 2014

HC RT TORAX Poruba

2:4 (2:0, 0:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 2. Žídek (Balcárek), 4. Balcárek (Žídek) – 43. Pělucha (Beránek), 50. Hadamczik (Pělucha), 54. Lelek, 60. Kvasnica (Hladoník). Rozhodčí: Kopřiva – Kořistka, Kovář. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 29:40. Průběh utkání: 2:0, 2:4.

Mrázek – Dobeš, Kroček F., Kotouček, Balcárek, Glumbík, Markovič – Plachý, Střondala, Havránek – Žídek, Hasaj, Bochnak – Mrva, Voznička Marek, Klíma – Dlouhý

Mocher – Kroček L., Mar, Kunc, Lelek, Tuček, Hadamczik – Pělucha, Hilšer, Hladoník, Kvasnica, Věntus, Adamczyk, Bitomský, Beránek, Vojtovič

Utkání nabídlo divákům celou škálu emocí a gólů v různých hokejových možnostech. Do zápasu lépe vstoupili domácí, když v jeho začátku využili první dvě přesilovky. První přesilovku využil po nahrávce Balcárka Jan Žídek a v druhé nabídnuté přesile si role obrátili. František Balcárek napřáhl na modré na střelu z první a puk se zastavil až v brankové síti. Gólman Mocher měl zakrytý výhled a na střelu nedokázal reagovat. Opavský trenér před středovým buly sáhl po oddechovém čase a své svěřence zkusil uklidnit.

Což zřejmě pomohlo, protože domácí od té doby měli velké problémy opavského gólmana překonat. Do střeleckých pozic se propracovali i Slezané, ale do přestávky se nic na stavu utkání nezměnilo. Prostřední část byla herně vyrovnaná, šance měly oba týmy, ale v cestě stáli jednak gólmani a také nedůraz v brankovišti se štěstím. To se nakonec přehouplo v třetí třetině na hole hostů. V začátku dějství při hře 4 na 4 snížil Šimon Pělucha, který se trefil nad pravé Mrázkovo rameno od mantinelu a vymetl pavučinu v rohu.

Vyrovnání přišlo v desáté minutě poslední třetiny při domácím oslabení. Přesilovku využil obránce Filip Hadamczik střelou od modré čáry. Opavští se dostali do psychické převahy. Domácí netrefili prázdnou bránu, v přesilovce místo střelby volili nahrávky okolo pásma. Čas se zastavil na hodnotě 53:22, když Slezané dokonali obrat. Z obranného pásma vystartoval Tomáš Lelek a střelou přes obránce poslal puk Mrázkovi na vyrážečku, ten prošel prostorem mezi tělem a rukou.

Domácí necelé dvě minuty před koncem utkání sáhli po hře bez gólmana, jenže Slezané zpečetili obrat v poslední minutě. Do prázdné branky se trefil Michal Kvasnica poté, co Alex Hladoník vybojoval kotouč v rohu útočného pásma. A přestože se domácí obránce Dobeš snažil gólu zabránit, puk prošel. Opava si za bojovnost a hlad po vítězství nakonec odvezla plný počet bodů.