Mladší dorostenci přehráli Porubu a přivezli tři body

• čtvrtek 11. prosince 2014
  • Lukáš Jasoněk, Gabriela Juříková

Mladší dorostenci Slezanu Opava zajížděli na led Poruby, kde se utkali o důležité body do extraligové tabulky. Souboj dvou posledních celků se již od prvních minut vyvíjel lépe pro Opavu, která si rychle vytvořila dvoubrankový náskok. Ten ve druhém dějství díky dvěma využitým přesilovým hrám Slezan zdvojnásobil. V závěrečné periodě již branka nepadla a mladí opavští hokejisté tak dokráčeli za svým prvním čistým kontem v sezoně. Navíc přerušili černou sérii šesti porážek a jejich naděje na udržení extraligové příslušnosti se výrazně zvýšila.

22. kolo, čtvrtek 11. 12. 2014

HC RT TORAX Poruba

0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Frydrych (Hladoník), 6. Hilšer (Hudečka, Kunc), 37. Frydrych (Pělucha, Lelek), 38. Hilšer (Vijtovič, Lelek). Rozhodčí: Janda R. – Vaculík, Janda L.. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 82. Střely na branku: 22:23. Průběh utkání: 0:4.

Mrázek (38. Remiáš) – Balcárek, Dobeš, Kroček, Zicháček, Takáč – Plachý, Bochnak, Žídek – Havránek, Střondala, Klíma – Vojtášek, Mrva, Martin Voznička

Mocher – Mar, Kunc, Lelek, Hadamczik – Pělucha, Hilšer, Frydrych, Hudečka, Hladoník, Věntus, Bitomský, Beránek, Vojtovič

Opava začala oslabením, které ustála, protože domácí si v početní výhodě nevypracovali střelecké šance. V začátku páté minuty se Opavští dostali do útočného pásma a z první akce vytěžili úvodní branku utkání. Mrázka střelou těsně nad ledem prostřelil Lukáš Frydrych. RT TORAX se tlačil do útoku, ale stačil jeden únik a nedostatečné obsazení hráčů a Slezané vedli po minutě již 2:0. Střelu z mezikruží namířil Adam Hilšer mezi betony.

Domácí se před Mochera dostávali sporadicky a druhá přesilovka ke snížení také nevedla. Bekhendová střela Martina Vozničky postrádala síly a také správný směr. Domácím scházela ve střelách potřebná síla a dravost. Třetí početní výhoda vypadala podstatně lépe, když Opavu sevřeli v pásmu, ale na bránu puky neposílali. V dalším sledu událostí si po nevydařeném útoku nechali Slezané ujet Bochnaka, který dal šanci vyniknout brankáři Mocherovi, jenž si s lehkostí poradil s neposedným pukem. Hosté snížení nepřipustili a do šaten odcházeli s dvoubrankovým vedením.

V domácí kabině byla pravděpodobně pořádná bouřka, protože hráči na ledě působili hokejověji a bojovněji. Taky se už nezbavovali puků nahozením i za cenu zakázaného uvolnění a nebáli se jít do soubojů u mantinelu. Hosté se před Mrázka dostali v podstatě až v polovině druhé třetiny, kdy nejblíže gólu byl Beránek, jenže domácí gólman si svou první, tedy pravou tyč, dobře ohlídal. Porubským puky létaly na bránu častěji a razantněji, jen postrádali přesnost.

Slezanům se v 16. minutě druhé třetiny domácí nabídli minutu a půl dlouhou přesilovku pět na tři. Hladoník v ní těsně minul levou tyč, ale následná výměna puku vedla k navýšení vedení. Lukáš Frydrych po nahrávce Pěluchy zasunul puk do odkryté poloviny brány. V následné klasické přesilovce po znovu dobytí pásma vystřelil z levého kruhu Adam Hilšer nad lapačku a kotouč zaplul pod horní tyč do sítě – 0:4 pro Opavu. Porubského brankoviště po tomto gólu Mrázek opustil a místo přenechal Matěji Remiášovi, který si brzy sáhl na puk. Střelu Beránka schoval do náruče a raději přerušil hru.

RT TORAX sice zlepšil herní projev, ale výsledkově se to na průběhu utkání neprojevilo. Zato Opava z minima vytěžila maximum a po dvou třetinách vedla 4:0. Domácí i po druhé přestávce byli aktivnější a zahrnuli soupeře střelami. Jenže Mocher chytal skvěle a zcela bezchybně. Velkou gólovou možnost měl Klíma, ale na střílenou přihrávku Bochnaka nedosáhl. Na druhé straně si na Remiáše nepřišel Frydrych a to v několika akcích. Hra v podání porubského týmu postrádala organizovanost a hokej místy připomínal holomajznu. Přesto si RT TORAX dokázal vypracovat šance. Klíma se doslova prodral před Mochera, ale pak mířil hodně nad branku.

Tři minuty před konce třetí třetiny získali domácí přesilovku. Mrva s Vojtáškem a Martinem Vozničkou si vytvořili tlak, ale ani z dorážek čestný gól nezaznamenaly. Do šedesáté minuty se v zápase mezi poslední Porubou a předposledním Slezanem nic podstatného nepřihodilo a body za produktivitu si odvezla Opava a z jednobodové ztráty je rázem čtyřbodová, která se bude Porubským nelehce dotahovat. V neděli 14. prosince se představí v Havířově.