Muži vyhráli přesvědčivě nad Orlovou

• středa 08. října 2008
  • Martin Kubánek, Daniel Bartonec

O p a v a - Utkání osmého kola 2. ligy svedl proti sobě týmy ze třetí a čtvrté příčky v tabulce. Hosté z Orlové drželi s Opavou krok pouze první třetinu. Ve druhé dvacetiminutovce odskočil Slezan svému soupeři na rozdíl dvou branek a ve třetí části korunoval své povedené vystoupení poslední čtvrtou brankou. Opavští hráči předvedli v zápase velmi zodpovědný výkon a za aktivní hru si výhru zasloužili. Hosté si v zápase nevypracovali příliš brankových příležitostí a na obrat v poslední třetině jim už chyběly síly.

8. kolo, středa 8. 10. 2008

4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

HC Orlová

Branky a nahrávky: 12. Grofek (Měch, Černý), 32. Chalupa (Suchý), 40. Tichý (Grofek), 57. Kocián (Kovalovský, Polok) - 15. Minařík (Škatula). Rozhodčí: Škrobák - Mikler, Bojda. Vyloučení: 7:5, navíc Bednárek 10 min (OPA). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

Masný - Měkýš, Tichý, Čavrk, Bednárek, Plánovský, Palík - Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Tůma.

Šafránek - Buček, Chomič, Kudláček, Urbánek, Samiec, Grygar, Goláb - Minařík, Lukaštík, Kotásek, Blatoň, Studený, Škatula, Mintěl, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop.

Na začátku zápasu se oba týmy snažili hrát tak, aby neinkasovali. Mírnou převahu měli hosté z Orlové, kteří v úvodu zápasu zaměstnávali gólmana Slezanu především střelami od modré čáry. Masný však všechny tyto střely pochytal a hodně Opavu podržel. Od osmé minuty se začal Slezan více prosazovat i v útočné fázi. Obránci Orlové byly však v pozoru. První gól zápasu se přesto podařilo vstřelit domácím. Ve dvanácté minutě se po přihrávce Měcha prosadil Grofek. Rozhodčí museli celou situaci ještě zkonzultovat, neboť se zdálo, že střelec první gólu zápasu zahrál rukou. Nakonec, ale branku uznali. Hosty jako by inkasovaný gól ještě více nabudil a okamžitě zvýšili aktivitu v útoku. Odměnou jim byla vyrovnávací branka, kterou vsítil orlovský Minařík. Hosté i nadále byli velmi aktivní, ale Masný Opavu vždy podržel a hlavně díky němu bylo skóre po první třetině 1:1.

Druhá třetina začala podobně jako skončila ta první. Hosté i nadále útočili a vytvářeli si šance. Ve 25. minutě ujížděl sám na Masného Blatoň, ale na poslední chvíli zachránil celou situaci opavský obránce Palík, který za cenu vyloučení ho na poslední chvíli zastavil. Opavští hodně faulovali. Z toho pro ně pramenili dvouminutové tresty, které ale dokázali domácí ubránit. Důležitý okamžik tohoto zápasu nastal ve 32. minutě. Hostující obránce nedokázal dobře přihrát. Opavský Suchý se zmocnil kotouče a vybídl Chalupu ke druhému gólu Slezanu v zápase. Ten nezaváhal a domácí znovu vedli. Hosté stejně jako po první inkasované brance začali lépe hrát v útoku. Všechny jejich střely ale pochytal výborně chytající Masný. V závěru této dvacetiminutovky měl Slezan výhodu přesilovky pět na tři. Těsně před sirénou se podařilo Opavě odskočit již na dvě branky. Grofek perfektně přihrál Tichému, který mířil přesně.

Domácí vstoupili do závěrečné třetiny mnohem lépe než hosté z Orlové. Častěji drželi puk na svých hokejkách a pouštěli se do nebezpečných protiútoků. Ve 46. minutě se ocitl v obrovské šanci opavský Suchý, který ale blafákem hostujícího Šafránka nepřekonal. Slezan i nadále hrál chytře a zbytečně se nepouštěl do útoku. Hostům se již nepodařilo gólmana Masného do konce zápasu překonat. Definitivní podobu výsledku dal v 57. minutě Ivo Kocián, který zvyšoval na 4:1. Opava si nakonec připsala do tabulky další tři body a vystřídala Orlovou na třetím místě. Příští zápas odehraje Slezan tuto neděli v Šumperku.

Eduard Uvíra(Opava): V první třetině jsme se se soupeřem takticky oťukávali. Nebylo to ono. Pak jsme se do zápasu začali pomalu dostávat. Výborný výkon předvedl Radek Masný, který nás několikrát podržel. Kluci pomalu přidávali plyn a bylo to znát. Rozhodujícím momentem bylo to, že jsme dokázali ubránit přesilovku pět na tři. Tam se to začalo lámat. Já si myslím, že jsme podali kolektivní výkon, proto bych chtěl pochválit celé mužstvo bez výjimky.

Petr Česlík (Orlová): Do zápasu jsme vstoupili velice opatrně. Tam jsme mohli začít lépe. Každopádně nechápu rozhodnutí rozhodčího, který uznal jednoznačný gól rukou. To je neslýchané v českém hokeji. Ze začátku druhé třetiny jsme měli možnost přesilovky pět na tři. Bohužel jsme nedali branky. Poté přišla hrubá chyba našeho obránce a gól na 2:1 pro Opavu. Špatný konec této třetiny korunovali domácí ještě třetí brankou v naší síti. I přes porážku chceme nadále podávat kvalitní výkony v dalších zápasech.