Na Kladno už junioři nestačili

• úterý 07. března 2006
  • Tomáš Kubánek, Jaroslav Šindelář

K l a d n o - S velkým očekáváním šli opavští junioři do zápasu se suverénním lídrem z Kladna. Po dvou výhrách na ledě vicemistra soutěže ze Sparty však přišlo brzké vystřízlivění a v první třetině Slezan pětkrát inkasoval. Kladenští ukázali, že jsou o třídu výš než zbytek extraligy. Jejich nesmírně aktivní pojetí nutilo Opavské k chybám, které hráči Rabatu nekompromisně trestali. Šanci na revanš budou mít už ve čtvrtek od 17:30 hodin na domácím ledě, kde se možná bude jednat o letošní rozlučku s domácím publikem.

ČF1, úterý 7. 3. 2006

HC KEB Kladno

9:1 (5:0, 2:1, 2:0)

Branky: 6. Hluchý, 11. Hlusička, 13. Tlustý (Kříž), 13. Hlusička (Voráček, Sedláček), 17. Voráček (Čermák, Kos), 30. Hluchý (Tlustý, Hlusička), 33. Voráček (Tlustý, Růžička), 54. Voráček (Kos), 60. Valský (Stieler, Rudovský) - 39. Černý (Tůma). Rozhodčí: Souček - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 11:9, navíc Tichý 5 + DKU. Využití: 5:1. Diváci: 250.

Cikánek - Sedláček, Čermák, Trončinský, Mizera, Babický, Kříž, Vedral, Růžička - Hluchý, Kos, Kazatel, Tlustý, Valský, Rudovský, Látal, Voráček, Frolík, Hudíček, Stieler, Hlusička.

Krejčí - Vrabel, Huska, Plachký, Kokavec, Tichý, Trefil - Weiss, Kříž, Herman, Jurdič, Wolf, Polok, Tůma, Fuks, Kocián, Blaga, Černý.

Utkání by se možná ubíralo jiným směrem, kdyby už ve 22. sekundě proměnil úvodní šanci z kruhu Kocián, ale pálil jen do Cikánka. Domácí tak mohli naplno rozbalit svůj dokonalý hokej. Rychlost, pestré kombinace, extrémní napadání, jímž nutili Opavské k chybám - to vše zdobilo hru Rabatu v té nejvyšší kvalitě. V první akci se blýskl Voráček, hvězda utkání, když po skvěle načasované přihrávce prolétl podél mantinelu, natlačil se před branku, zatím však trefil pouze tyčku. V 6. minutě domácí poprvé zužitkovali svůj perfektní forčekink. U tyčky Hluchý obral o puk jednoho z opavských obránců a pohotově jej zasunul mezi betony Krejčího. Slezan se po inkasované brance pokusil střelami Kříže z kruhu a Vrabela od modré a slušným náporem v přesilovce o rychlou odpověď, ale ke slovu přišli opět Středočeši. Křižnou rozehrávku v obranném pásmu vystihnul Hlusička a střelou nad lapačku nedal brankáři hostí šanci.

Další branku přinesla přesilovka pět na tři. Krejčí střelu ránu Kříže od modré jen vyrazil k extraligou otřískanému Tlustému, který s přehledem zavěsil pod víko. Jen co se rozehrálo, putoval puk po ose Sedláček - Voráček - Hlusička opět do opavské svatyně. Za stavu 4:0 už bylo pochopitelně o osudu utkání rozhodnuto, a tak se hráči Slezanu počali osmělovat, aby přece jen trochu zaměstnali domácího gólmana. Polok zblízka dorážel, ale kotouč dostatečně nezvedl. Další gólový zápis vezl za Krejčího záda v oslabení Frolík, brankářova brusle však jeho blafákový úmysl překazila. Avšak pátou trefu Rabat v první dvacetiminutovce zásluhou Voráčka přece jen stihnul.

Tímto se kladenský brankostroj na víc než deset minut zastavil. Slezanu tentokrát nevycházela ani přečíslení, která je v sérii se Spartou zdobila. Fuksovi se klička do středu a následná střela nepovedla taky díky podražení domácího obránce, ale rozhodčí faul neviděl. V polovině utkání se diváci dočkali další pěkné akce. Hluchý proměnil Tlustého přihrávku zpoza branky, čímž završil půltucet gólů za Krejčího zády. Za chvíli předčasně skončilo střetnutí pro Tichého, který s Frolíkem málem proboural mantinel, za což jej sudí poslal do šaten. Pětiminutová přesilovka samozřejmě nezůstala bez kladenské odezvy, znovu se prosadil Voráček.

Po vypršení trestu o sobě dali opět vědět i Opavští, jenže Křížova žabka na Wolfa byla příliš vysoká. Další příležitosti se naskytly při dvojnásobné převaze a po ní. Nejprve Weiss pečlivě mířil těsně nad růžek a ve 39. minutě se také na Slezan usmálo štěstí. Černý si mezi brankovištěm a kruhem zkušeně počkal a podebráním zdvihnul puk nad Cikánkovo rameno.

V poslední třetině už oba týmy šetřily silami a místo boje o puk volily nečisté zákroky. Hned zkraje uniká Jurdič, kterému v zakončení zabrání faul Babického. V přesilovce v leže doráží Wolf, ale puk do branky nepropasíroval. Následují dvě dvojnásobná oslabení Středočechů, která však Opavané hrají pomalu a nedůrazně. To Rabat stejnou výhodu opět využívá, hattrick kompletuje Voráček. Nejpohlednější souhru si domácí schovali na poslední minutu. Rudovský od mantinelu přihrává do mezikruží Stielerovi, který zadovkou ještě nachází u tyčky číhajícího Valského. Ten bekhendem z těžkého úhlu zastavuje skóre jediný gól od potupné desítky.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): "Chtěli jsme hrát na čtyři kompletní pětky, ale ráno jsme se dozvěděli o nemocích dvou obránců, což nás trochu rozhodilo. Na to se ale nedá vymlouvat. Kladenští prostě byli dneska o hodně lepší a zaslouženě vyhráli. Kluky nemůžeme zatracovat, protože Rabat je velmi těžký soupeř. Ve čtvrtek zkusíme pořádně zabojovat a sérii vyrovnat."